bHpjLfDo
bHpjLfDs
bHpjLfDw
programy
kategorie
bHpjLfDp

Wraca problem smogu w Polsce. Ekspert IMGW o przełomowej dacie

- Im chłodniej, tym pyłów PM2.5 i PM10 jest coraz więcej. Dobra informacja jest taka, że w najbliższych dniach będzie dość silnie wiało. Wiatr będzie "czyścił" powietrze i przez kilka dni będziemy mieli spokój. Jednak już po 22 listopada stężenie tych niebezpiecznych substancji w atmosferze zacznie rosnąć – zapowiedział w programie "Newsroom WP" Grzegorz Walijewski, ekspert IMGW-PIB. Gość programu radził ograniczyć wychodzenie na dwór czy zewnętrzne aktywności fizyczne przy wysokim stężeniu pyłów zawieszonych. – Lepiej w ogóle nie wychodzić wtedy z domu. Rozwiązaniem na zewnątrz może być maseczka antysmogowa, ale przy niej gorzej natleniamy nasz organizm, co może doprowadzić do osłabienia - mówił synoptyk IMGW-PIB. - Przed koniecznym wyjściem na zewnątrz polecam sprawdzanie na naszej stronie stanu jakości powietrza – przypominał Walijewski.

660 reakcji
70
265
325
Podziel się
bHpjLfDr
Komentarze (325)
18-11-2021
Edi ZabierzówPodnieście jeszcze bardziej cenę gazu to na pewno będzie więcej osób za wymianą kopciucha na piec gazowy.
zobacz więcej komentarzy (325)

Programy Wirtualnej Polski

bHpjLfDB
KOMENTARZE
(325)
Edi Zabierzów
2 lata temu
Podnieście jeszcze bardziej cenę gazu to na pewno będzie więcej osób za wymianą kopciucha na piec gazowy.
gość
2 lata temu
Jak jeszcze trochę podniosą cenę gazu i energii to wszyscy przejdziemy na kopciuchy i nikt nie będzie się zastanawiał nad smogiem
Yogi
2 lata temu
Taaa.....a wszystkiemu winne silniki diesla. Najwięcej ich jeździ zimą. Latem ich kierowcy chodzą na piechotę. No błagam 😀
bHpjLfDT
tedi
2 lata temu
Smog nadciąga jak wysypiska się palą to jak ma nie być smogu.
Kam
2 lata temu
h ha ha, niedotlenienie organizmu przez maseczki... powinni zorganizować walki w kisielu między niedzielskim (maseczki dobre) i tym synoptykiem (maseczki złe) :pp
Najnowsze komentarze (325)
KWU
2 lata temu
NACHODZCOW NICZEGO NIE NAUCZYL LUKASZENKO BO CHCA DO NIEGO WRACAC
jane
2 lata temu
Niewiele w tym temacie odczuwam. Gmina Konstancin Jeziorna ma tereny sanatoryjne i co? Kupa starych śmierdzących kominów otacza ośrodek. Walą pewnie gumy do pieców bo czuć smrody w ośrodku.
Kolo
2 lata temu
Smog powinien być tylko akceptowany w warsiawie. Tam niech sobie wdychają zawiesinę. A ponieważ warsiawiaki kochają swoje miasto to niech będzie zakaz wyjazdu warsiawiaków poza stolec. NIkt tutaj ich na pokoje nie prosi to niech siedzą u siebie.
aiak
2 lata temu
Niedziela wieczorem: cała Polska zieloniutka. Syf przy południowo-wschodniej granicy ze Szwablandią. Doda, że wiatr wieje od nich do nas.
CZARNOWIDZ
2 lata temu
ZAMKNIJ się w Garażu - uruchom samochód, ile pożyjesz - To gdzie te spaliny z Milionów jeżdżących dziennie samochodów
CZARNOWIDZ
2 lata temu
ZAMKNIJ się w Garażu - uruchom samochód, ile pożyjesz - To gdzie te spaliny z Milionów jeżdżących dziennie samochodów
thomex
2 lata temu
Jak nie smog to covid przestańcie straszyć.
gosc
2 lata temu
Zabrze lata 80-90 3 kopalnie 3 koksownie 1 huta i familoki w 50 procentach ogrzewane weglem SMOGU BRAK Lata 2010 2021 Kopalni 0 Koksowni 0 Huty 0 ijest SMOOG MOZNA NAPRAWDE ZGLUPIEC PROPONUJE tych wszystkich z organizacji smogowych zwolnic niech normalnie pracuja przeciez mieszkaja w wiekszosci w blokach ktore sa ogrzewane WEGLEM dostarczanym do elektrocieplowni
bHpjLfDL
bobo
2 lata temu
Pisaliście że smok przyleci w piątek teraz piszecie że przyleci w poniedziałek?????????????? A w kinie było że to ostatni smok!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jak wreszcie będzie ten smok czy go nie będzie???????????????????
Mir
2 lata temu
najbardziej zanieczyszczają powietrze samochody , i ten problem należy rozwiązać. W każdym domu najmniej jeden samochód . Kiedyś jak rodzina miała samochód to miała poważanie , dzisiaj odwrotnie , i więcej ludzi paliło w piecach niż dziś . Należy rozwiązać spalanie w samochodach , a nagonkę zrobili na domostwa. Jak był zakaz wychodzenia z domów do pracy , lasów i parków , samochody stały w garażach to powietrze było czyste . Na każdym kroku robią z nas głupców .
sebek
2 lata temu
Zakazać rejestracji jeżdzących gratów powyżej 10 lat których jest 90% w kraju, a smog znacząco sie zmniejszy.
ghost rider
2 lata temu
Jeden dzień emisji wulkanu potrafi wytworzyć do atmosfery tyle smogu co wszystkie kopciuchy palące w jednakowym czasie na całym świecie podczas sezonu grzewczego. I co na to ekolodzy ?
kuki
2 lata temu
w Zakopanem nie ma czym oddychać! S,ród, brud ubóstwo i chińszczyzna!!! Do tego drożyzna jak w nigdy! W tym roku odwołałem pobyt z rodziną w tym przybytku zapyziałych i pazernych górali i wybrałem Rumunię na okres swiąteczno-noworoczny. Rozsądnym radzę z daleka omijać Zako.
klon
2 lata temu
Samoloty pasazerskie też niezle dymia , ale im wolno , bo lataja wysoko.
...
Następna strona
bHpjLfEn
bHpjLfDu
bHpjLfEu
bHpjLfEv