bDZsGsTE
bDZsGsTI
bDZsGsTM
programy
kategorie
bDZsGsTF

Współczesny "masowy morderca". W Polsce zabija 50 tys. osób rocznie

Smog i zanieczyszczenie powietrza są jednymi z największych współczesnych "masowych morderców". Z najnowszych badań wynika, że wywołane przez nie choroby zabijają około 8,8 mln ludzi rocznie. W samej Polsce z tego powodu co roku umiera niemal 50 tys. ludzi. Zespół naukowców z Moguncji zbadał wpływ zanieczyszczeń na średnią długością życia ludzi. Okazało się, że na całym świecie spadła ona o prawie 3 lata.

113 reakcji
28
43
42
Podziel się
Komentarze (42)
03-03-2020
FR3AK++++++ W Polsce wiecej osob rocznie ginie po pijanemu w wypadkach i zapija sie na smierc, niz na calym swiecie umiera z powodu koronawirusa!!
zobacz więcej komentarzy (42)

Programy Wirtualnej Polski

bDZsGsTR
KOMENTARZE
(42)
FR3AK+++
rok temu
+++ W Polsce wiecej osob rocznie ginie po pijanemu w wypadkach i zapija sie na smierc, niz na calym swiecie umiera z powodu koronawirusa!!
Fanss
rok temu
Ile ludzi zabija chemia w jedzeniu ?
jar.
rok temu
ten co to wymyślił coś z głową ma nie tak ....
bDZsGsUj
RITA
rok temu
najgorszy jest roundup , glifosat ktorym pryskacie plony a my to zjadamy !! to jest plaga a nie smog czy koronawirus !! jedzenie woda powietrze sa zatrute przez rzadzacych tym swiatem ale odwracaja kota ogonem zeby odwrocic uwge od prawdziwych PROBLEMOW !!
Marcin
rok temu
Ja uważam że każda stacja meteorologiczna w Polsce powinna być zaopatrzona w urządzenie mierzące ilość zanieczyszczeń w Powietrzu i natychmiast powinno pokazywać wszystkie wyniki w internecie poza tym powinno się ustalić jakiś plan np w regionach gdzie normy są przekroczone powinien być zakaz sprzedaży tytoniu i produktów tytoniowych oraz alkoholu na dodatek powinny być zwiększone opłaty parkingowe a firmy z których wydobywa się dym oraz Domy powinny być badane przynajmniej raz na 3 lata w końcu są organy które mogą to robić powinny badać budynek po budynku a w szkole powinno się uczyć dzieci jak palić w piecu w sumie nawet dorosłych ludzi powinno się edukować przy takich działaniach problem by znikną ale to wymagało by wiele wysiłku i pieniędzy od wielu instytucji .
Najnowsze komentarze (42)
assetes
rok temu
Tak, wypadałoby, aby nasi rządzący poświęcali tyle uwagi smogowi i skażeniu środowiska, co koronawirusowi. Ludzie w Polsce giną za spółki węglowe i rosyjski węgiel.
et
rok temu
A ja zamieszkałem w podwrocławskiej wsi (na której kury mają więcej miejsca niż ja w swoim mieszkaniu). I miejscowych chyba nie przekonują informacje o szkodliwości smogu. Palą śmieciami aż "miło". Wieczorem "siwy dym" snuje się po osiedlach ze starych kopciuchów.
wykupili ziem...
rok temu
po PGR ---urzędasy,samorządy ,radni itp ---już za czasów PO i tak się rasa rozpanoszyła żyjąc na podatniku szaraku jak szlachta bez trosko tylko podnosi podatki i niszczy przyrodę
władzy pis ta...
rok temu
usuwa lasy ...wiec zamiast tlenu to produkujemy dwutlenek węgla---samochody zamiast drzew ...drzewom nie przepuścili w mieście--a ptaki przeszkadzają ale jak same kupy po psach to aromacik ---- draństwo a to samorządy i urzędy nas tak załatwiają
szczepionka
rok temu
Czas zacząć palić...
szczepionka
rok temu
Czas zacząć palić...
ja
rok temu
Budowa dużych skupisk domów przemysłu w terenie nieprzewiewnym /kotliny itp/ robi swoje. Modny stał się "ekoterroryzm" pod hasłem "kopciuchy". Wg danych CEPiK, w 2018 roku badaniom technicznym poddano około 18,3 mln aut, to ich zdarte opony, klocki hamulcowe odpowiadają za smog. Spaliny przy pyłach od opon i klocków to pikuś. W suche dni pojazdy podnoszą ten pył z dróg, wystarczyłoby, jeździć polewaczkami i spłukiwać z dróg, na pewno będzie już lepiej. Za komuny spalaliśmy dwa razy więcej węgla, ale jeździły polewaczki nawet w małych gminnych miasteczkach, a w powietrzu nie było takiego zaduchu. W tamtych latach samochód był rarytasem. Dla tych eko - żądasz czystego powietrza, daj przykład poruszaj się transportem miejskim, lub dawaj "z buta".
balance
rok temu
W całej UE przedwcześnie umierać ma z powodu smogu ~500 tys. rocznie, a w Polsce 50 tys. Wniosek jest jasny: inne kraje nie mają tak czystego powietrza, jak się powszechnie uważa, albo inaczej: Polska nie ma tak fatalnego powietrza jak się straszy Polaków.
bDZsGsUb
DM
rok temu
No właśnie, tak straszą tym smogiem i zakazują palić w piecach, nakazują na wymianę na gazowe albo elektryczne. Teraz jednak gdy koronawirus zaatakowałby naprawdę i powiedzmy nie byłoby prądu czy gazu to chyba lepiej mieć w domu piec czy kuchenkę weglową bo można chociazby herbate zagotować. Właśnie o to tym na górze chodzi, żeby w razie czego ludzie sami się wykończyli.
plk
rok temu
Najpierw to wszystkich żydów wyrzucić z Polski i nie będzie smogu ani wirusów.
dc
rok temu
A te samoloty co tak latają i robią smugi to co to jest nie trucie ludzi .A kto ten smok robi żeby ludzi truć.A ten wirus to co sam się wyprodukował?.
ere
rok temu
doprawdy? zabójcą #1 jest RAK
kat
rok temu
Jak za komuny dymiły kominy hut i fabryk a w domowych piecach paliło się czym się dało jakoś ludzie umierali zdrowsi ...
Hejtam
rok temu
Ale sciema !!!!!!!!!!!!!!!
bDZsGsUD
bDZsGsTK
bDZsGsUK
bDZsGsUL