programy
kategorie

Współczesny "masowy morderca". W Polsce zabija 50 tys. osób rocznie

Smog i zanieczyszczenie powietrza są jednymi z największych współczesnych "masowych morderców". Z najnowszych badań wynika, że wywołane przez nie choroby zabijają około 8,8 mln ludzi rocznie. W samej Polsce z tego powodu co roku umiera niemal 50 tys. ludzi. Zespół naukowców z Moguncji zbadał wpływ zanieczyszczeń na średnią długością życia ludzi. Okazało się, że na całym świecie spadła ona o prawie 3 lata.

113 reakcji
28
43
42
Podziel się
Komentarze (42)
03-03-2020
FR3AK++++++ W Polsce wiecej osob rocznie ginie po pijanemu w wypadkach i zapija sie na smierc, niz na calym swiecie umiera z powodu koronawirusa!!
zobacz więcej komentarzy (42)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(42)
FR3AK+++
4 lata temu
+++ W Polsce wiecej osob rocznie ginie po pijanemu w wypadkach i zapija sie na smierc, niz na calym swiecie umiera z powodu koronawirusa!!
Fanss
4 lata temu
Ile ludzi zabija chemia w jedzeniu ?
jar.
4 lata temu
ten co to wymyślił coś z głową ma nie tak ....
Marcin
4 lata temu
Ja uważam że każda stacja meteorologiczna w Polsce powinna być zaopatrzona w urządzenie mierzące ilość zanieczyszczeń w Powietrzu i natychmiast powinno pokazywać wszystkie wyniki w internecie poza tym powinno się ustalić jakiś plan np w regionach gdzie normy są przekroczone powinien być zakaz sprzedaży tytoniu i produktów tytoniowych oraz alkoholu na dodatek powinny być zwiększone opłaty parkingowe a firmy z których wydobywa się dym oraz Domy powinny być badane przynajmniej raz na 3 lata w końcu są organy które mogą to robić powinny badać budynek po budynku a w szkole powinno się uczyć dzieci jak palić w piecu w sumie nawet dorosłych ludzi powinno się edukować przy takich działaniach problem by znikną ale to wymagało by wiele wysiłku i pieniędzy od wielu instytucji .
RITA
4 lata temu
najgorszy jest roundup , glifosat ktorym pryskacie plony a my to zjadamy !! to jest plaga a nie smog czy koronawirus !! jedzenie woda powietrze sa zatrute przez rzadzacych tym swiatem ale odwracaja kota ogonem zeby odwrocic uwge od prawdziwych PROBLEMOW !!
Najnowsze komentarze (42)
assetes
4 lata temu
Tak, wypadałoby, aby nasi rządzący poświęcali tyle uwagi smogowi i skażeniu środowiska, co koronawirusowi. Ludzie w Polsce giną za spółki węglowe i rosyjski węgiel.
et
4 lata temu
A ja zamieszkałem w podwrocławskiej wsi (na której kury mają więcej miejsca niż ja w swoim mieszkaniu). I miejscowych chyba nie przekonują informacje o szkodliwości smogu. Palą śmieciami aż "miło". Wieczorem "siwy dym" snuje się po osiedlach ze starych kopciuchów.
wykupili ziem...
4 lata temu
po PGR ---urzędasy,samorządy ,radni itp ---już za czasów PO i tak się rasa rozpanoszyła żyjąc na podatniku szaraku jak szlachta bez trosko tylko podnosi podatki i niszczy przyrodę
władzy pis ta...
4 lata temu
usuwa lasy ...wiec zamiast tlenu to produkujemy dwutlenek węgla---samochody zamiast drzew ...drzewom nie przepuścili w mieście--a ptaki przeszkadzają ale jak same kupy po psach to aromacik ---- draństwo a to samorządy i urzędy nas tak załatwiają
szczepionka
4 lata temu
Czas zacząć palić...
szczepionka
4 lata temu
Czas zacząć palić...
ja
4 lata temu
Budowa dużych skupisk domów przemysłu w terenie nieprzewiewnym /kotliny itp/ robi swoje. Modny stał się "ekoterroryzm" pod hasłem "kopciuchy". Wg danych CEPiK, w 2018 roku badaniom technicznym poddano około 18,3 mln aut, to ich zdarte opony, klocki hamulcowe odpowiadają za smog. Spaliny przy pyłach od opon i klocków to pikuś. W suche dni pojazdy podnoszą ten pył z dróg, wystarczyłoby, jeździć polewaczkami i spłukiwać z dróg, na pewno będzie już lepiej. Za komuny spalaliśmy dwa razy więcej węgla, ale jeździły polewaczki nawet w małych gminnych miasteczkach, a w powietrzu nie było takiego zaduchu. W tamtych latach samochód był rarytasem. Dla tych eko - żądasz czystego powietrza, daj przykład poruszaj się transportem miejskim, lub dawaj "z buta".
balance
4 lata temu
W całej UE przedwcześnie umierać ma z powodu smogu ~500 tys. rocznie, a w Polsce 50 tys. Wniosek jest jasny: inne kraje nie mają tak czystego powietrza, jak się powszechnie uważa, albo inaczej: Polska nie ma tak fatalnego powietrza jak się straszy Polaków.
DM
4 lata temu
No właśnie, tak straszą tym smogiem i zakazują palić w piecach, nakazują na wymianę na gazowe albo elektryczne. Teraz jednak gdy koronawirus zaatakowałby naprawdę i powiedzmy nie byłoby prądu czy gazu to chyba lepiej mieć w domu piec czy kuchenkę weglową bo można chociazby herbate zagotować. Właśnie o to tym na górze chodzi, żeby w razie czego ludzie sami się wykończyli.
plk
4 lata temu
Najpierw to wszystkich żydów wyrzucić z Polski i nie będzie smogu ani wirusów.
dc
4 lata temu
A te samoloty co tak latają i robią smugi to co to jest nie trucie ludzi .A kto ten smok robi żeby ludzi truć.A ten wirus to co sam się wyprodukował?.
ere
4 lata temu
doprawdy? zabójcą #1 jest RAK
kat
4 lata temu
Jak za komuny dymiły kominy hut i fabryk a w domowych piecach paliło się czym się dało jakoś ludzie umierali zdrowsi ...
Hejtam
4 lata temu
Ale sciema !!!!!!!!!!!!!!!