bEKOZzTo
bEKOZzTs
bEKOZzTw
programy
kategorie
bEKOZzTp

Wstrząsające nagrania z fermy norek. "To jest obóz koncentracyjny dla zwierząt"

Szarpanie norek za ogony, uderzanie nimi z impetem o betonowe podłoże i klatki, wrzucanie zwierząt do komory gazowej – to wszystko zarejestrowali w swoim nagraniu aktywiści z Fundacji Viva! podczas śledztwa prowadzonego na hodowli w Pabianicach. Zdjęcia są przerażające i pokazują w jak bestialski sposób traktowane są zwierzęta na fermach futrzarskich. – Uważam, że to jest obóz koncentracyjny dla zwierząt – mówi z całą stanowczością prof. Wojciech Pisula z Interdyscyplinarnego Centrum Badań Zachowania się Zwierząt i Ludzi. – Gdyby coś takiego było na przykład w placówce badawczej, to wszyscy naukowcy byliby aresztowani – dodaje dr Joanna Bagniewska, zoolog z Brunel University London i Uniwersytetu Oksfordzkiego. Z nagraniami z początku listopada reporter WP wybrał się do właściciela fermy norek w Pabianicach. Mężczyzna był zupełnie zaskoczony. Jego reakcja na nagrania to, jak komentuje prof. Wojciech Pisula, "klasyka gatunku". – Liczne rozwiń

166 reakcji
34
93
39
Podziel się
Komentarze (39)
03-12-2020
JulTo jest chore życzę tym facetom wszystkim co najgorsze mam tego dość!!!!!!!!!!
zobacz więcej komentarzy (39)

Programy Wirtualnej Polski

bEKOZzTB
KOMENTARZE
(39)
Jul
11 miesięcy temu
To jest chore życzę tym facetom wszystkim co najgorsze mam tego dość!!!!!!!!!!
danka
11 miesięcy temu
to jest biznes! i tak walczą o niego!!! 5 dla zwierząt, stanowczo jestem za. To woła o pomstę do nieba - tak jest wszędzie!!! Pozamykać wszystkie takie mordownie a właściciele niech się wezmą za robotę a nie żerują na bezbronnych zwierzakach!!!
Mefisto
11 miesięcy temu
Panowie za karpie po 10 latach dostali zawiasy, co tutaj się należy ???
bEKOZzTT
Miranda
11 miesięcy temu
Ci pracownicy to oczywiście troglodyci ale kto w 21 wieku chodzi w norkach? Oni są najbardziej odpowiedzialni za taką rzeź.
Marta
11 miesięcy temu
Ale to żadne odkrycie. Na takiej farmie to dzień jak codzień.
Najnowsze komentarze (39)
Ewa
11 miesięcy temu
Niech wreszcie wprowadzą zakaz hodowli zwierząt futerkowych.Zobaczcie filmy o fermach lisów.To jest makabra.Na co tu czekać.Ale i innym zwierzętom hodowlanym należą się lepsze warunki.
sggg
11 miesięcy temu
badzmy szczerzy, kto z ludzi moze taka robote moze wykonywac? Tylko jeden z najgorzych sortow czlowieka.
Ogar
11 miesięcy temu
A to polski pracownik? Gość ma płacone za uśmiercenie szczura w futrze. Policjanci płacone mają (i podwyżki) za pałowanie ludzi i jest wporządku. Praca każą ludzi palowac to nie ma problemu paluje ludzi.
Tak to ja
11 miesięcy temu
Musicie oskarżyc Holandię przed TSUE, bo to ich "metoda". XD
Koziołek
11 miesięcy temu
Ale komentarz do pracy artystycznej, która przedstawia zwierzęta jako więźniów obozu koncentracyjnego aż kipiał oburzeniem, że wcale tak nie jest. Przecież wszyscy kochają zwierzaki i dlatego je zabijają :) A później pandemia ? Za jakie grzechy ?
Jurek 1721
11 miesięcy temu
Nie wierzę w to. Norka to jest książę wśród zwierząt jeśli chodzi o traktowanie, jeśli Norka się zestresuje to linieje a płacą za piękne futro .
Zobik
11 miesięcy temu
Nie mają oceniający ten widok rozumu. Jest to najbardziej humanitarny sposób na zabijanie zwierząt. Czas zadania śmierci jest najkrótszy bez męczarni.
Qanon
11 miesięcy temu
Ludzie którzy dopuszczają się takich czynów powinni mieć założone specjalne karty a ich twarze pokazane całemu światu żeby każdy wiedział z jakim pokrojem człowieka rozmawia.
bEKOZzTL
Egon.
11 miesięcy temu
To jest po prostu zło samo w sobie...
Asena
11 miesięcy temu
Psychopaci !!! I oni jeszcze mają czelność wyjść na ulicę ??? To jest zbrodnia, barbarzyństwo!
Jan
11 miesięcy temu
A gdzie jest SAD? Gdzie KARY dla oprawcow i Obroncy Zwierzat?! OKO ZA OKO ZAB ZA ZAB!!!!
Weganka
11 miesięcy temu
5 dla zwierząt powinna być wprowadzona lata temu.Mam nadzieję,że wirus chociaż trochę otrze się o te bezmózgi.Karma wraca! Mam dość okrucieństwa wobec dzieci i zwierząt!!!!Szkoda,że kościół nie grzmi o tym na mszach.😠
Maximus
11 miesięcy temu
Za dziecka przejeżdżając obok tej fermy z rodzicami, chciałem uwolnić te zwierzęta i spalić tą budę, teraz mam takie samo zdanie, niezmienne, nadal mam chęć to zrobić
Łukasz
11 miesięcy temu
Przykre, ale co zrobić. Kościół ukrywa skrobanki i pedofilię, księża nakłaniają kobiety do nie rozwodzenia się nawet z tyranami, a zwierzęta dla kościoła są tylko daniami na syto zastawianych stołach.
bEKOZzUn
bEKOZzTu
bEKOZzUu
bEKOZzUv