bCMWjKyI
bCMWjKyM
bCMWjKyQ
programy
kategorie
bCMWjKyJ

Wybory 2020. Beata Szydło ocenia ruch Jarosława Gowina

- Jarosław Gowin podjął realistyczną decyzję. Z jego punktu widzenia obecność w rządzie nie miała sensu – komentowała odejście lidera Porozumienia z Rady Ministrów Beata Szydło. Europosłanka PiS w programie "Tłit" przyznała, że nie rozmawiała jeszcze z byłym wicepremierem, ale "najważniejsze, że nadal jest częścią Zjednoczonej Prawicy". - Poza tym znaleziono już świetne zastępstwo. Jestem przekonana, że wicepremier Jadwiga Emilewicz, którą znam z Krakowa, świetnie sobie poradzi w nowej roli - dodała była premier.

Tranksrypcja:Jest pani zawiedziona postawą Jarosława Gowina, który negocj...
rozwiń
Propozycja Jarosława Gowina, żeby przesunąć wybory o 2 lata, jest bardzo interesującą propozycją. I myśmy - Prawo i Sprawiedliwość podpisali się pod tym projektem.
Problem polega tylko na tym, że wymaga to zmiany Konstytucji. A zmiana Konstytucji wymaga odpowiedniej większości parlamentarnej.
I Jarosław Gowin zobowiązał się do tego, że taką większość zbuduje.
Ale jak mam wrażenie i przynajmniej z tego co słyszę, czy czytam - nie ma zgody opozycji na poparcie tego projektu, w związku z tym myślę, że jest on mało realny do zrealizowania.
Żałuje pani, że Jarosław Gowin odszedł z rządu Zjednoczonej Prawicy?
Jarosław Gowin podjął decyzję. Wydaje mi się bardzo realistyczną. Dlatego, że uznał, że jego obecność w rządzie dłużej nie ma z jego punktu widzenia sensu.
Natomiast najważniejsze jest to, że Porozumienie jest częścią Zjednoczonej Prawicy i Koalicji rządowej.
Rząd jest, pracuje. I to jest najistotniejsze. Jarosław Gowin jest szefem swojego ugrupowania i podejmuje wraz ze swoimi kolegami decyzje o tym, kto reprezentuje Porozumienie w rządzie.
Ale rozumiem, że nie rozmawiała pani w ostatnim czasie z Jarosławem Gowinem? Albo może przeciwnie? Namawiała go pani, żeby wrócił do rządu?
Nie miałam okazji rozmawiać z Jarosławem Gowinem, ale myślę, że Jarosław Gowin ma godną następczynię w rządzie.
Wicepremier Jadwiga Emilewicz odpowiada dzisiaj w rządzie za ten najważniejszy - poza zdrowiem i bezpieczeństwem, walką z koronawirusem - element, czyli tarczę antykryzysową.
Czyli to wszystko co związane jest z rozwojem.
1 reakcja
0
1
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bCMWjKyV
Napisz komentarz
bCMWjKzH
bCMWjKyO
bCMWjKzO
bCMWjKzP