bCZshaSs
bCZshaSw
bCZshaSA
programy
kategorie
bCZshaSt

Wybory 2020. Co dalej z funduszem onkologicznym? Beata Szydło wyjaśnia

- Decyzja o powołaniu funduszu onkologicznego została podjęta i zapadła. Mówił o tym zarówno premier, jak i prezydent na konferencji prasowej. Te 3 miliardy zostaną tam przekierowane i będzie on uruchomiony. Być może prezydent zaproponuje rozszerzenie zakresu tych świadczeń w ramach tej zaplanowanej kwoty – oświadczyła w programie "Tłit" Beata Szydło. Szefowa sztabu programowego kampanii prezydenta nie podała jednak konkretnej daty wejścia w życie nowych zasad. Jednocześnie prezydent Andrzej Duda w nadchodzących dniach ma ujawnić szczegóły swojego nowego programu na kampanię wyborczą.

Tranksrypcja:Co się stało z zapowiedzią prezydenta z 6 marca o utworzeniu...
rozwiń
A także finansowanie leczenia dzieci dotkniętych chorobami onkologicznymi i chorobami rzadkimi. Czy ten fundusz medyczny powstanie? Jakie są pani informacje w tej sprawie?
Ta decyzja zapadła, została podjęta decyzja. Pan prezydent razem z panem premierem mówili o tym na konferencji prasowej.
Pan premier potwierdził, że te 3 miliardy złotych zostaną skierowane do tego funduszu, więc będzie on uruchomiony i będzie wspierał pacjentów.
Być może, że pan prezydent zaproponuje w najbliższym czasie, żeby poszerzyć zakres tych świadczeń, które w ramach tego funduszu miały być realizowane.
Właśnie. Może pani powiedzieć coś na ten temat więcej? Kiedy, jakie to będą dokładnie propozycje? Oczywiście w ramach tej kwoty, która w tej chwili jest zaplanowana.
Jakie to będą dokładnie propozycje i kiedy możemy je zapoznać? Kiedy pan prezydent przedstawi je w kampanii?
Będziemy przedstawiać w najbliższym czasie. W najbliższych dniach pan prezydent zaprezentuje swój program i będzie również wtedy mówił na ten temat.
Czy to będzie ten tydzień? Czy to będzie następny tydzień? Pani premier.
Tutaj proszę mi pozwolić na razie jeszcze nie ujawniać tej daty. Jest kampania mimo, że dość specyficzna, ale jednak kampania.
Realizujemy konsekwentnie nasz plan kampanijny.
Jednym z jego elementów właśnie w tym najbliższym czasie jest prezentacja programu pana prezydenta.
0
0
0
Podziel się
Komentarze (0)
bCZshaSF
KOMENTARZE
(0)
bCZshaTr
bCZshaSy
bCZshaTy
bCZshaTz