bEsoEnkQ
bEsoEnkU
bEsoEnkY
programy
kategorie
bEsoEnkR

Wybory 2020 i ocena Agaty Dudy. Tomasz Siemoniak o sondażu dla Wirtualnej Polski

48,7 proc. ankietowanych w sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski pozytywnie oceniło działalność Agaty Dudy. Przeciwnego zdania na temat aktywności żony prezydenta Andrzeja Dudy był co czwarty uczestnik sondażu. - Kampania wyborcza będzie bardzo krótka, więc nie sądzę, żeby było możliwe wielkie zaangażowanie małżonków kandydatów. To nie są przecież wybory Pierwszej Damy, ale prezydenta - komentował w programie "Tłit" Wirtualnej Polski Tomasz Siemoniak (Platforma Obywatelska). - Nie oceniam też tego, jak zachowywały się żony prezydentów, począwszy od Danuty Wałęsy. Przez 30 lat były różne modele przyjęte - mówił gość Marka Kacprzaka, podkreślając, że to ich mężowie byli politykami i to oni podejmowali decyzje podczas swoich kadencji.

Tranksrypcja:To skoro już o wsparciu mówimy, to już na koniec chciałbym z...
rozwiń
W której wynika, że Polacy Agatę Dudę oceniają jako dobrą pierwszą damę - 48,7% . Tak ją ocenia.
To dobry wynik i to będzie bardzo mocno wspierać Andrzeja Dudę. Jak w takim razie żona Trzaskowskiego się zaangażuje w kampanię wyborczą?
Kampania jest bardzo krótka, więc nie sądzę, żeby tutaj było możliwe jakieś wielkie zaangażowanie w ogóle żon kandydatów, czy małżonków kandydatów.
Uważam, że wszyscy zauważyli żony kandydatów - żonę prezydenta i żony innych kandydatów, bo się pokazały. Natomiast to nie są wybory pierwszej damy. To są wybory prezydenta.
Mi się podobają wszystkie tutaj kandydatki na pierwsze damy, w tym sensie, że nie wybieramy ich i ja nigdy nie oceniam tego jak, która z pierwszych dam się zachowywała.
Były różne modele przyjęte przez 30 lat. To jej mąż jest wybierany, to jej mąż ponosi odpowiedzialność.
Może kiedyś się tak te role odwrócą, że będziemy mieć kobietę prezydenta.
Ale pan na pewno zna żonę Rafała Trzaskowskiego. Jak pan myśli? Ona jaką byłaby pierwszą damą? Taką raczej schowaną, wyciszoną, działającą bez kamer?
Czy raczej taką jak Jolanta Kwaśniewska, która prowadzi niemalże własną politykę?
Żona Rafała jest osobą bardzo samodzielną, z własnym zdaniem, więc to do niej będą należały decyzje jaki model bycia pierwszą damą przyjąć.
Każda z pań była i jest inna. Każda ma prawo do własnego kształtowania tej roli. I jestem przekonany, że żona Rafała Trzaskowskiego świetnie się tutaj sprawdzi.
Ale jak mówię. Żadnej pierwszej damy począwszy od pani Danuty Wałęsy, naszej ostatniej historii nigdy bym nie skrytykował.
Bo zdaję sobie sprawę z tego, że jest to życiowo, rodzinnie niesłychanie trudna sytuacja i stawianie jakiś oczekiwań, krytykowanie jest nie na miejscu.
Trzeba tutaj szanować rodzinę także głowy państwa.
5 reakcji
0
4
1
Podziel się
Komentarze (1)
04-06-2020
przecież
faszyzm był ideologią lewicową stworzoną przez NSDAP (Narodowo Socjalistyczną Niemiecką Partię Robotników) więc pytam,jak można zmienić poglądy lewicowe na lewicowe. Może...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bEsoEnld
KOMENTARZE
(1)
przecież
rok temu
faszyzm był ideologią lewicową stworzoną przez NSDAP (Narodowo Socjalistyczną Niemiecką Partię Robotników) więc pytam,jak można zmienić poglądy lewicowe na lewicowe. Może zmienił nazistowskie (faszym wzmocniony o antysemityzm i nienawiść rasową) na na faszystowskie. Autorzy niech pomyślą zanim napiszą
Najnowsze komentarze (1)
przecież
rok temu
faszyzm był ideologią lewicową stworzoną przez NSDAP (Narodowo Socjalistyczną Niemiecką Partię Robotników) więc pytam,jak można zmienić poglądy lewicowe na lewicowe. Może zmienił nazistowskie (faszym wzmocniony o antysemityzm i nienawiść rasową) na na faszystowskie. Autorzy niech pomyślą zanim napiszą
bEsoEnlP
bEsoEnkW
bEsoEnlW
bEsoEnlX