programy
kategorie

Wybory 2020. Jarosław Gowin: nie trzeba nas uczyć tolerancji

- Prezydent Andrzej Duda w swojej wypowiedzi (o "ideologii LGBT" i porównaniu jej do "neobolszewizmu" - red.) przypomniał tylko zapisy konstytucji, co jest zgodne z etosem chrześcijańskim, jakim kieruje się większość Polaków. I z tym, co wydaje się rozsądne, czyli: małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny - mówił w programie "Tłit" Jarosław Gowin. Lider Porozumienia odniósł się także do ostatniego tweeta amerykańskiej ambasador, która zapewniła, że jej kraj "potępia dyskryminację i nienawiść na tle rasowym, religijnym, pochodzenia lub orientacji seksualnej". - Kogo jak kogo, ale nas nie trzeba uczyć tolerancji i szacunku dla różnorodności. Przypomnę, że nadal żywa jest tradycja Polski jagiellońskiej – wielu kultur, wielu wyznań - przekonywał polityk.

Tranksrypcja:Panie premierze na Jedynce dziennika Gazety Prawnej dziś art...
rozwiń
Na temat LGBT. Słowa polskiego prezydenta miały się odbić szerokim echem w Waszyngtonie - jak informuje ten dziennik.
Interweniować miała sama ambasador USA w Polsce, pani Mosbacher. Ona wprawdzie dementowała te informacje, ale dziennikarze stwierdzili, że nie do końca jednoznacznie.
Zastanawiam się, jak pan odbiera właśnie ten artykuł, jak pan odbiera te dementi ze strony pani ambasador i całą tę sytuację?
Nie mam żadnej wiedzy na temat jakiekolwiek próby interwencji ze strony amerykańskiej. Myślę, że słowa pani ambasador trzeba brać w pełni z dobrą wiarą.
Pan prezydent Andrzej Duda przypomniał tylko coś, co jest treścią polskiej Konstytucji, co jest zgodne z etosem chrześcijańskim, którym kieruje się większość Polaków.
I co wreszcie zgodne jest moim zdaniem ze zdrowym rozsądkiem. Czyli to, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny.
Panie prezesie, panie premierze, Georgette Mosbacher napisała jednak, dementując te informacje, że powtarzam jednak - tu cytat.
USA potępiają dyskryminację i nienawiść na tle rasowym, religijnym, pochodzenia lub orientacji seksualnej.
A może te słowa były, nie wiem czy pstryczkiem, ale jakąś sugestią w stronę polskiego prezydenta i generalnie przedstawicieli obecnej władzy.
Nie wiem, dlaczego mielibyśmy dopatrywać się tutaj jakiegokolwiek przytyku do stanowiska polskich władz.
Przecież sprzeciw wobec jakiejkolwiek formy dyskryminacji jest, że tak powiem oczywistą oczywistością.
I to nie tylko z punktu widzenia obozu Zjednoczonej Prawicy. Myślę, że z punktu widzenia wszystkich sił politycznych w Polsce. I z punktu widzenia ogromnej większości Polaków.
Kogo jak kogo, ale nas Polaków nie trzeba uczyć tolerancji, ani szacunku dla różnorodności.
Przypomnę, że ta najpiękniejsza polska tradycja, którą Jan Paweł II wskazywał nam jako wzór do naśladowania, to była tradycja polski jagiellońskiej.
Polski wielu kultur, wielu narodów, wielu religii - ta tradycja żywa jest w sposobie myślenia i w uczuciach, emocjach milionów Polaków.
3 reakcje
0
2
1
Podziel się
Komentarze (1)
17-06-2020
Co za hipokryta
"Przypomnę, że nadal żywa jest tradycja Polski jagiellońskiej – wielu kultur, wielu wyznań - przekonywał polityk." i jednoczesnie prowadzi sie kampanie nienawisci do...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(1)
Co za hipokry...
3 lata temu
"Przypomnę, że nadal żywa jest tradycja Polski jagiellońskiej – wielu kultur, wielu wyznań - przekonywał polityk." i jednoczesnie prowadzi sie kampanie nienawisci do innych kultur i ludzi odmiennych, pokrzywdzonych przez los takim a nie innym pojmowaniem popedy plciowego... co za hipoklryzja.
Najnowsze komentarze (1)
Co za hipokry...
3 lata temu
"Przypomnę, że nadal żywa jest tradycja Polski jagiellońskiej – wielu kultur, wielu wyznań - przekonywał polityk." i jednoczesnie prowadzi sie kampanie nienawisci do innych kultur i ludzi odmiennych, pokrzywdzonych przez los takim a nie innym pojmowaniem popedy plciowego... co za hipoklryzja.