programy
kategorie

Wybory 2020. Michał Kobosko o wystawieniu Hołowni na prezydenta Warszawy

Gościem WP był Michał Kobosko. Pełnomocnik wyborczy Hołowni podczas rozmowy przypomniał, że prezydentem Warszawy jest Rafał Trzaskowski, a przed nim "bardzo ciężkie starcie” w drugiej turze wyborów prezydenckich. - Nie ma takiego tematu, jeżeli chodzi o Szymona Hołownię i jego kandydowanie na urząd prezydenta Warszawy - powiedział. Kobosko dodał, że to "czyste spekulacje” i "political fiction”. Zaprzeczył jednocześnie doniesieniom prasy, która przekazała, że emisariusze prezydenta Dudy, mieli się kontaktować z Szymonem Hołownią. - Zaznaczył, że Hołownia podczas konferencji prasowej we wtorek 29 czerwca, bardzo jasno zaznaczył, iż w drugiej turze wyborów prezydenckich będzie głosował przeciwko idei państwa, jaką reprezentuje i realizuje od pięciu lat Andrzej Duda. - Być może ten entuzjazm, żeby się z nim spotkać, opadł po tej konferencji - spuentował.

Tranksrypcja:Nie ma takiego tematu. Nie ma tematu prezydentury w Warszawi...
rozwiń
Ale ja przypomnę, że prezydentem Warszawy jest Rafał Trzaskowski. Przed nim jest bardzo bardzo ciężkie starcie w drugiej turze wyborów prezydenckich.
Wielu komentatorów także tych, którzy u państwa występują, nie daje mu w tej chwili ogromnych szans, więc jakiekolwiek dzielenie skóry na niedźwiedziu.
Poczekajmy spokojnie. Natomiast nie ma takiego tematu, jeżeli chodzi o Szymona Hołownię i jego kandydowanie na urząd prezydenta Warszawy.
To są czyste spekulacje, to jest political-fiction. I z drugiej strony taka propozycja nie padła? Bo to, że wy mówicie nie, to jedna sprawa. A druga strona nie wysyłała takich sygnałów?
Nie, nie padła taka propozycja, bo druga strona na pewno wie, jaka była propozycja.
A była propozycja spotkania z Andrzejem Dudą? Bo na razie jest rozmowa z Rafałem Trzaskowskim, a drugi kandydat na prezydenta?
Nie pojawiła się taka propozycja ze strony Andrzeja Dudy. Widzieliśmy w prasie, że jakoby emisariusze prezydenta Dudy mieli się kontaktować z Szymonem Hołownią.
Nie potwierdzam, że taki kontakt miał miejsce. Szymon Hołownia wczoraj bardzo wyraźnie powiedział na swojej konferencji prasowej.
Że w drugiej turze wyborów prezydenckich będzie głosował przeciwko tej linii, temu pomysłowi na Polskę, tej idei państwa, jaką reprezentuje sobą i realizuje od 5 lat prezydent Andrzej Duda.
Zatem być może ten entuzjazm, żeby się z nim kontaktować opadł po tej konferencji prasowej.
0
0
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)