bCHanwaI
bCHanwaM
bCHanwaQ
programy
kategorie
bCHanwaJ

Wybory 2020. "PiS dążył do manipulacji. Teraz dużo łatwiej będzie o przegraną Dudy"

Czy zmiana kandydata na prezydenta PO z Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego zmieni bieg kampanii i wpłynie na wyniki wyborów? - Kaczyński i jego grupa dążyli do takiej organizacji wyborów, by można je było zmanipulować i zapewnić zwycięstwo kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki obywatelskiemu oporowi i demokratycznej opozycji to się nie udało. Szansę na odsunięcie obecnego prezydenta od władzy są teraz dużo większe - powiedział w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący rady Forum Obywatelskiego Rozwoju, były wicepremier i minister finansów.
Tranksrypcja:Pana zdaniem zmiana kandydata na prezydenta przez Platformę ...
rozwiń
Bo mimo, że mamy nowego kandydata i on jest tym kandydatem dopiero od kilku dni, to w najnowszym sondażu Wirtualnej Polski dramatyczny spadek notowań Andrzeja Dudy.
I jednocześnie aż 23% głosów Rafała Trzaskowskiego.
Nawet przed epidemią nie było całkiem oczywiste, że prezydent, pan Andrzej Duda ma wygraną w kieszeni.
Kaczyński i jego grupa dążyli do tego, żeby tak zorganizować wybory, aby można było je zmanipulować i zapewnić zwycięstwo prezydentowi PiS.
Dzięki oporowi obywatelskiemu i opozycji demokratycznej to się nie udało. I teraz szanse na to, żeby odsunąć obecnego prezydenta od władzy są dużo większe.
Trzaskowski jest osobą, która może wygrać z Dudą?
Nie chciałbym się wdawać w prognozy. Każdy może sobie wyciągnąć wnioski. Myślę natomiast, że należy do grupy osób, czy kandydatów, która udowodniła swoją działalnością obywatelską.
Że nie tylko wierzy, ale także działa. I że tych wielkich ustrojowych zdobyczy, to znaczy dojścia do demokracji, państwa prawa, gospodarki rynkowej udało nam się zrobić po '89 roku.
1714 reakcji
1441
272
1
Podziel się
Komentarze (1)
01-06-2020
macBREDNIE
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bCHanwaV
Napisz komentarz
01-06-2020

macBREDNIE

Rozwiń komentarze (1)
bCHanwbH
bCHanwaO
bCHanwbO
bCHanwbP