bCYBmyJM
bCYBmyJQ
bCYBmyJU
programy
kategorie
bCYBmyJN

Wybory 2020. Plan PiS na ostatni tydzień. "Jarosław Kaczyński jest na pokładzie"

Ostatnią przedwyborczą niedzielę prezydent Andrzej Duda spędził w Małopolsce, gdzie spotkał się m.in. z mieszkańcami i samorządowcami z podtopionych po ulewach miejscowości. Politycy opozycji mówią o "lansowaniu się na ludzkiej tragedii". - To jest tak niski argument, że trudno mi to komentować. Jestem przekonany, że gdyby Andrzej Duda, będąc w Małopolsce, nie odwiedził tych terenów, to ci sami politycy opozycji mówiliby o tym, że prezydent nie jest czuły na krzywdę - powiedział w programie "Tłit" WP Adam Bielan, rzecznik prasowy sztabu Andrzeja Dudy. Jak wynika z ustaleń WP, na ostatnim etapie w kampanię wyborczą urzędującego prezydenta włączyć się ma prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Mogę tylko powiedzieć, że Jarosław Kaczyński jest całkowicie "na pokładzie" w tej kampanii - stwierdził Bielan, pytany przez Michała Wróblewskiego o doniesienia o nieoczywistych działaniach, w które zaangażować ma się lider rządzącego obozu, aby wesprzeć Dudę w walce o głosy.

Tranksrypcja:Wy macie wiele zarzutów wobec opozycji, my o tym rozmawiamy....
rozwiń
I na przykład opozycja podnosi larum, że o to Andrzej Duda - powiedzmy w Krakowie - odwiedził gminy Pcim, Wiśniowa, Raciechowice, które ucierpiały w wyniku skutków ulewy.
Jakie przeszły na tych terenach. I wedle opozycji Andrzej Duda się po prostu lansuje na ludzkiej tragedii.
To jest tak niski argument, że trudno mi to w ogóle komentować.
Jestem przekonany, że ci sami politycy opozycji, gdyby pan prezydent Andrzej Duda będąc w Małopolsce, bo przypomnijmy od wczoraj jest w Małopolsce, będzie również dzisiaj, będzie jutro.
Ma zaplanowane spotkania wyborcze, nie odwiedził tych terenów. To wówczas ci sami ludzie by powiedzieli, że Andrzej Duda jest nieczuły na krzywdę ludzką.
Zajmuje się wielką polityką, a nie zajmuje się sprawami ludzkimi. Więc to jest ten etap kampanii, w której nasi oponenci z Platformy są w stanie powiedzieć wszystko, żeby przebić się do mediów.
To a propos tego etapu kampanii, panie pośle. Czy Jarosław Kaczyński włączy się w kampanię wyborczą?
Bo wedle moich informacji jest szykowany jakiś event z udziałem prezesa Prawa i Sprawiedliwości w dość nieoczywistej konwencji, z nieoczywistymi uczestnikami.
Czy to jest prawda? I w jakiej formule ewentualnie pan prezes może się przed tą pierwszą turą włączyć w kampanię?
Jarosław Kaczyński jest włączony w kampanię, jest liderem całego obozu Zjednoczonej Prawicy, mobilizuje nas, motywuje nas do ciężkiej pracy.
Wszyscy rozumiemy, jak bardzo ważne jest zwycięstwo pana prezydenta Andrzeja Dudy. Nie tylko dla naszego obozu, ale dla Polski. Po prostu.
Ale jest szykowane jakieś wydarzenie? Pytam pana jako rzecznika kampanii. Nie musi pan mówić konkretnie, ale czy jest coś takiego szykowane?
Jak pan mnie zna, to ja lubię takie wydarzenia ogłaszać tuż przed takim wydarzeniem. Konkurencja nie śpi i ogląda również nasz wywiad.
Nie chcę, żeby nasi konkurenci byli wcześniej poinformowani o takich wydarzeniach. Natomiast mogę pana zapewnić, że Jarosław Kaczyński jest całkowicie na pokładzie w tej kampanii.
I będzie robił wszystko, żeby pan prezydent wygrał. Tak jak wszyscy członkowie naszego obozu.
0
0
0
Podziel się
Komentarze (0)
bCYBmyJZ
KOMENTARZE
(0)
bCYBmyKL
bCYBmyJS
bCYBmyKS
bCYBmyKT