bDhkckPU
bDhkckPY
bDhkckQc
programy
kategorie
bDhkckPV

Wybory 2020. Tadeusz Cymański odpowiada Donaldowi Tuskowi. "Nie musimy się tak okładać"

- Na grypę się nie szczepiłem, ale byłem szczepiony na gruźlice (…) - powiedział w rozmowie z WP Tadeusz Cymański. Polityk zapewnił, że jest "za szczepieniem ochronnym dzieci na wzór obecny lub niektórych krajów europejskich, gdzie to szczepienie jest dobrowolne". - Ale w przypadku zagrożenia albo małego wskaźnika wyszczepialności, bo to jest bardzo ważne, warto się tym zainteresować, żeby to komentować - uznał. Polityk PiS odniósł się do ostatniego wpisu Donalda Tuska. Były premier napisał na Twitterze: "na to, co im dolega, szczepionki nie ma i nigdy nie będzie". "Pewnie dlatego są przeciw szczepieniom" - dodał. - Jestem zdecydowanie przeciwko złośliwości, którą Donald Tusk pokazał. W kampanii stać nas na więcej, nie musimy się tak okładać - stwierdził Cymański.

Tranksrypcja:A pan się szczepi na grypę?...
rozwiń
Proszę? Czy pan się szczepi na grypę?
Nie. Na grypę akurat nie, ale byłem szczepiony na gruźlicę. Moja mama kiedyś chorowała na gruźlicę, a to jeszcze były dawne czasy i wtedy gruźlica była wielkim problemem społecznym.
Krztusiec pamiętam, ospa - to jest co innego. Natomiast grypa - nie szczepiłem się. Powiem szczerze.
Bo szczepionki stały się leitmotivem dzisiejszego dnia po wczorajszej wypowiedzi prezydenta.
Przed chwilą Donald Tusk zabrał głos w tej sprawie na Twitterze i napisał tak: "Na to co im dolega szczepionki nie ma i nigdy nie będzie. Pewnie dlatego są przeciw szczepieniom".
Pan też jest dlatego przeciw szczepieniom?
Jestem za szczepieniem ochronnym dzieci na wzór obecny albo na wzór niektórych krajów europejskich, gdzie to szczepienie jest dobrowolne.
Ale w przypadku zagrożenia albo małego wskaźnika wyszczepialności, bo to jest bardzo ważne, warto się tym zainteresować, żeby to komentować.
Natomiast jestem zdecydowanie przeciwko złośliwości, którą Donald Tusk teraz pokazał. Bo w kampanii stać nas na więcej. Nie musimy się tak okładać.
0
0
0
Podziel się
Komentarze (0)
bDhkckQh
KOMENTARZE
(0)
bDhkckQT
bDhkckQa
bDhkckRa
bDhkckRb