programy
kategorie

Wybory 2020. Tłit: Tomasz Siemoniak o wyborcach Krzysztofa Bosaka

Gościem programu "Tłit” był Tomasz Siemoniak. Polityk PO zapytany o to, czy jego zdaniem program Krzysztofa Bosaka jest programem Rafała Trzaskowskiego, odpowiedział, że tak nie jest. Według niego Krzysztof Bosak stara się być "umiarkowany” w tym, co mówi od dłuższego czasu. Właśnie dlatego uznawany jest za "łagodniejsze skrzydło Konfederacji”. - W tej sytuacji chodzi o to, żeby wyborcy Krzysztofa Bosaka, który uzyskał niezły rezultat, nie zagłosowali na Andrzeja Dudę - zaznaczył. Siemoniak zapewnił, że Rafał Trzaskowski "gwarantuje demokrację”. Ponadto wyborcom Bosaka powinno być trudno zagłosować w drugiej turze wyborów na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę. – Wyborcy mają swoje powody do decyzji wyborczej i nie zawsze mają wyrobiony pogląd na wszystko. Kierują się pewnymi elementami i do tego elementu racjonalności się odwołuję – spuentował.

Tranksrypcja:Pan przeczytał już program Krzysztofa Bosaka i też pan powie...
rozwiń
Nie, tak nie jest. Nie przeczytałem może go zbyt szczegółowo, ale obserwuję to, co działacze Konfederacji mówią.
Pan Krzysztof Bosak stara się być taki umiarkowany w tym, co mówi od dłuższego czasu i pewnie jest takim łagodniejszym skrzydłem Konfederacji.
Natomiast w tej sytuacji chodzi o to, żeby wyborcy Krzysztofa Bosaka, który uzyskał niezły rezultat, nie zagłosowali na Andrzeja Dudę.
Żeby rozumieli, że przyszłość demokracji w Polsce zależy od tego wolnego wyboru w przyszłości.
Od tego kto będzie prezydentem i Rafał Trzaskowski gwarantuje tę demokrację. Gwarantuje, że wszelkie następne wybory także prezydenckie będą absolutnie wolne.
Tak, tylko się mówi pan, że Rafał Trzaskowski gwarantuje demokrację, a jeszcze nie tak dawno ludzie Platformy Obywatelskiej głośno krzyczeli, że ONR trzeba zdelegalizować, że z faszystami nie będziecie rozmawiać.
To są zupełnie dwie różne kwestie. Ja nie mówię o tym, że my pobieramy program w jakimkolwiek stopniu, tylko odwołuję się do pewnej racjonalności wyborców Krzysztofa Bosaka.
Którym powinno być trudno zagłosować po tym wszystkim, co się działo na prezydenta Andrzeja Dudę. I tyle.
Rozróżniam tutaj tę część opozycji, którą reprezentuje Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz od części opozycji, którą reprezentuje Krzysztof Bosak.
Natomiast każdy wyborca jest ważny i wyborcy naprawdę mają swoje powody do decyzji wyborczej.
I nie zawsze mają jakiś taki wyrobiony pogląd na wszystko.
Kierują się pewnymi elementami i do tego elementu racjonalności się odwołuję.
6 reakcji
0
5
1
Podziel się
Komentarze (1)
01-07-2020
Wawiak
Łatwiej im będzie zagłosować na Dudę, niż na Trzaskowskiego, gdyż elektorat wspierający Bosaka raczej nie zagłosuje na człowieka, który pisał anty-polskie rezolucje dla...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(1)
Wawiak
3 lata temu
Łatwiej im będzie zagłosować na Dudę, niż na Trzaskowskiego, gdyż elektorat wspierający Bosaka raczej nie zagłosuje na człowieka, który pisał anty-polskie rezolucje dla PE. Rozumiem, że PO/KO ma Polaków za idiotów, ale są granice, których nawet przy takim założeniu nie powinno się przekraczać.
Najnowsze komentarze (1)
Wawiak
3 lata temu
Łatwiej im będzie zagłosować na Dudę, niż na Trzaskowskiego, gdyż elektorat wspierający Bosaka raczej nie zagłosuje na człowieka, który pisał anty-polskie rezolucje dla PE. Rozumiem, że PO/KO ma Polaków za idiotów, ale są granice, których nawet przy takim założeniu nie powinno się przekraczać.