programy
kategorie

Wybory 2020. Waszczykowski nie ma wątpliwości. "Rosja już ingeruje"

- Rosja już ingeruje, nie tylko w procesach politycznych w Polsce, ale również w Europie i w Stanach Zjednoczonych - powiedział w programie "Tłit" Witold Waszczykowski, pytany, czy Rosja ingeruje w polskie wybory prezydenckie. - Zauważam, że odradza się taki mit w części polskiego społeczeństwa, że gdybyśmy żyli zgodnie, pokojowo z Rosją, nie kłócili się, nie podejmowali tematów wojskowych, nie współpracowali z Amerykanami, nie gościlibyśmy wojsk amerykańskich, to bylibyśmy krajem mlekiem i miodem płynącym, bo bylibyśmy wynagrodzeni przez Rosjan. Ja podkreślam, że nasza chata nie jest z kraja, nasza chata jest po drodze imperializmu rosyjskiego - przekonywał. Zdaniem Waszczykowskiego "Rosjanie nigdy, przynajmniej pod tym przywództwem, nie zaakceptują partnerskich relacji z Polską". - To nie są prowokacje wobec Rosji, to są działania obronne - podkreślił.

Tranksrypcja:A sądzi pan, że Rosja w jakiś sposób zechce ingerować w prze...
rozwiń
Rosja już ingeruje. Nie tylko w procesach politycznych w Polsce, ale również w Europie, czy nawet w Stanach Zjednoczonych.
Ich potężna machina propagandowa jak Russian Today, jak Sputnik, jak farmy trolli i tak dalej, i tak dalej prowadzą zaciętą propagandę.
I również w mediach społecznościowych? A może przede wszystkim w mediach społecznościowych pan to zauważa?
Ja zauważam, że odradza się taki mit w części polskiego społeczeństwa, że jak byśmy żyli zgodnie, pokojowo z Rosją, nie kłócili się, nie podejmowali tematów właśnie wojskowych.
Nie współpracowali z Amerykanami. Nie gościli tutaj wojsk amerykańskich, to bylibyśmy tutaj krajem mlekiem i miodem płynącym, bo bylibyśmy wynagrodzeni przez Rosję.
Więc ja podkreślam - nasza chata nie jest krajem, nasza chata jest po drodze imperializmu rosyjskiego i Rosjanie nigdy - przynajmniej pod tym przywództwem polityczno-wojskowym nie zaakceptują partnerskich relacji z Polską.
W związku z tym my musimy reagować na imperialne działania Rosji. To nie są prowokacje wobec Rosji.
To są działania obronne, które prowadzimy na prowokacyjne, imperialne działania Rosji.
4 reakcje
2
0
2
Podziel się
Komentarze (2)
25-06-2020
Na pomoc!Doktorze! Odkrywca San Escobar znowu majaczy!
zobacz więcej komentarzy (2)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(2)
Na pomoc!
3 lata temu
Doktorze! Odkrywca San Escobar znowu majaczy!
Że Putin poma...
3 lata temu
pisowi to nie potrebuje twoich mądrości bo wiem nieuku.
Najnowsze komentarze (2)
Że Putin poma...
3 lata temu
pisowi to nie potrebuje twoich mądrości bo wiem nieuku.
Na pomoc!
3 lata temu
Doktorze! Odkrywca San Escobar znowu majaczy!