bEpSdKac
bEpSdKag
bEpSdKak
programy
kategorie
bEpSdKad

Wybory 2020. Włodzimierz Cimoszewicz porównał kandydatów. Mówi, kto ma "większe przymioty prezydenckie"

- Moim zdaniem to jest człowiek niekompetentny, nieodpowiedzialny, to jest prawnik, który łamie prawo, konstytucję, której teoretycznie jest strażnikiem. Który nas kompromituje w świecie, zarówno brakiem wiedzy, nieudolnością (...) - stwierdził w programie "Newsroom" Włodzimierz Cimoszewicz. Zdaniem byłego premiera Trzaskowski jest może mniej znany, ale był eurodeputowanym i "świetnie sobie radzi z językami" oraz jest "bardzo dobrze postrzegany w dużej części świata". - Jestem przekonany, chociaż go nie idealizuję, że on ma dużo większe przymioty (prezydenckie - red.) - uznał Cimoszewicz. Jego zdaniem "jest większe prawdopodobieństwo, że Trzaskowski byłby samodzielnym prezydentem".

Tranksrypcja:I to w takim razie jak pan patrzy na Rafała Trzaskowskiego, ...
rozwiń
Bo skoro już nie możemy rozmawiać o merytoryce.
Wie pan. Pan Duda przez 5 lat okazywał, jakim jest prezydentem. I czy ma przymioty na prezydenta czy nie. O nim więc możemy mówić na podstawie doświadczenia.
Jednym on się podoba. Jest liderem rankingu zaufania. Innym - w tym mnie - on się nie podoba. Moim zdaniem to jest niekompetentny człowiek, nieodpowiedzialny.
To jest prawnik, który łamie prawo. Łamie Konstytucję. Który jest teoretycznie strażnikiem. Który nas kompromituje w świecie.
Zarówno brakiem wiedzy, nieudolnością, jak i tymi rzeczywiście żałosnymi popisami językowymi, jakie miały chociażby miejsce ostatnio w Davos.
Trzaskowski z tego punktu widzenia jest wszystkim mniej znany. Ale jednak był eurodeputowanym, był ministrem. Wiadomo, że świetnie radzi sobie z językami.
Jest bardzo dobrze postrzegany w dużej przynajmniej części świata. Dlatego ja jestem przekonany - chociaż wcale go nie idealizuję - że on ma o wiele większe przymioty.
Potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy byłby na pewno dużo bardziej samodzielny od Dudy. Duda jest kompletnie niesamodzielny.
Ale po stronie Trzaskowskiego w tym obozie politycznym nie ma tak dominującego polityka jak Jarosław Kaczyński, nawiasem mówiąc, w tej chwili skrzętnie schowany, w ogóle nie wiemy nawet, czy żyje.
I w związku z tym jest większe prawdopodobieństwo, że Trzaskowski byłyby samodzielnym prezydentem.
3 reakcje
0
3
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bEpSdKap
KOMENTARZE
(0)
bEpSdKbb
bEpSdKai
bEpSdKbi
bEpSdKbj