bCYAQQsA
bCYAQQsE
bCYAQQsI
programy
kategorie
bCYAQQsB

Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan o wynikach sondaży: Śpię spokojnie"

Adam Bielan był gościem Marka Kacprzaka w programie "Tłit". Rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy był pytany m.in. o ostatnie sondaże, które wskazują na wyrównaną walkę kandydatów. - Śpię spokojnie. Nasze sondaże wewnętrzne są znacznie lepsze niż te oficjalnie publikowane. To dla nas żadna nowość, zazwyczaj jesteśmy w nich niedoszacowani - stwierdził Bielan. Rzecznik sztabu Dudy wyraził nadzieję, że Rafał Trzaskowski uzna ostateczne wyniki. - Jeżeli sondaże nas zaniżają, to nawet się cieszymy, bo to, co nam może zaszkodzić, to wiara w to, że te wybory są już rozstrzygnięte, że już je wygraliśmy - podkreślił Adam Bielan. Polityk zaapelował też do wyborców, by ruszyli w niedzielę do urn, by oddać głos w wyborach.

Tranksrypcja:Patrząc w wewnętrzne sondaże - dzisiaj, jutro, aż do niedzie...
rozwiń
Ja zawsze śpię spokojnie, chociaż ostatnio mało ze względu na kampanię wyborczą.
Nasze wewnętrzne sondaże są znacznie lepsze niż oficjalnie publikowane, ale to dla nas nie pierwszyzna. Z reguły jesteśmy w sondażach niedoszacowani.
Właśnie dlatego pytam o te wewnętrzne sondaże, bo dzisiaj wcześnie rano Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej mówił, że ich wewnętrzne sondaże pokazują, że to on wygrywa.
I dlatego pytam które wewnętrzne sondaże są lepsze? I czy pana głowa i pana sen będzie spokojny?
Ja mam nadzieję, że Rafał Trzaskowski jeżeli przegra wybory, uzna te wyniki, a nie będzie się powoływać na jakieś wewnętrzne sondaże.
No to są takie typowe chwyty kampanijne. My jesteśmy spokojni.
Jeżeli sondaże nas zaniżają, to nawet się z tego cieszymy, bo to co nam może zaszkodzić, to wiara w to, że wybory są już rozstrzygnięte, że my już te wybory wgraliśmy.
I pewna demobilizacja w naszych szeregach, więc apeluję teraz po raz kolejny do wszystkich zwolenników pana prezydenta Andrzeja Dudy, żeby w niedzielę niezależnie od pogody.
Niezależnie od sytuacji życiowej, urlopowej, wakacyjnej, żeby jeżeli wyjeżdżają, wzięli zaświadczenie i zagłosowali.
Cieszy nas bardzo wysoka frekwencja we wszystkich wyborach w ostatnim czasie, za rządów Zjednoczonej Prawicy. Ten udział polaków - jeden z najważniejszych czynników jakości demokracji rośnie.
W wyborach europejskich mieliśmy dwa razy wyższą frekwencję niż 5 lat temu.
W wyborach prezydenckich też była wyjątkowa frekwencja w pierwszej turze i mam nadzieję, że w drugiej turze jeszcze więcej polaków zagłosuje.
1 reakcja
0
1
0
Podziel się
Komentarze (0)
bCYAQQsN
KOMENTARZE
(0)
bCYAQQtz
bCYAQQsG
bCYAQQtG
bCYAQQtH