bDzQjaCs
bDzQjaCw
bDzQjaCA
programy
kategorie
bDzQjaCt

Wybory prezydenckie 2020. Opozycja zapowiada działanie. "Nie przyłożymy palca do zmiany konstytucji"

- Nie należy PiS-owi pomagać w organizacji wyborów 10 maja - uważa Włodzimierz Czarzasty. Wicemarszałek Sejmu twierdzi, że wybory prezydenckie "powinny być przesunięte". - Z tego co wiem, będę miał dziś konsultacje, nie tylko ja, z marszałkiem Tomaszem Grodzkim w tej sprawie - dodał w programie "Tłit". Zaznaczył też, że jego zdaniem propozycja zmiany konstytucji Jarosława Gowina "nie jest nowa". - Na pewno Lewica nie przyłoży palca - nie mówię nawet ręki - do zmiany konstytucji (…). Nie będziemy zmieniali konstytucji z tymi, którzy zgodnie z tą konstytucją według nas powinni mieć Trybunał Stanu, a ci, którzy pod ten Trybunał nie podlegają, wcześniej czy później powinni dostać prokuraturę czy właściwe kary sądowe - dodał Czarzasty.

Tranksrypcja:Panie marszałku w tym tygodniu Senat między innymi się zbier...
rozwiń
Przetrzymywać, ile się da ustawę o głosowaniu korespondencyjnym? Zasięgać wszystkich możliwych opinii? Czy właściwie co z tym fantem zrobić?
Proszę pana. Uważam, że nie należy PiS-owi pomagać w organizacji wyborów 10 maja.
To jest nieuzasadniony eksperyment medyczny - te wybory 10 maja. To jest nierozsądne. To jest niemądre. Te wybory powinny być przesunięte.
W związku z tym nie widzę potrzeby jakiegokolwiek w tej chwili wspomagania różnych ustaw, które do tych wyborów w sposób lepszy albo gorszy doprowadzą.
Zresztą z tego co wiem, będę miał dzisiaj konsultacje - i nie tylko ja - z panem marszałkiem Grodzkim w tej sprawie. Będziemy w tej sprawie rozmawiali.
I będziemy dyskutowali, jaki wariant byłby najrozsądniejszy. Ja jestem i Lewica jest za przesunięciem tych wyborów.
Czy te negocjacje to będą marszałek Grodzki z przedstawicielami wszystkich ugrupowań parlamentarnych? Wie pan, nie wiem.
Ta formuła jest ustalana w tej chwili przez szefów klubów. Oni to ustalą i jeżeli do tego spotkania, do tej konsultacji dojdzie, to będę to wiedział. Dzień się zaczyna dopiero, tak?
Jutro też zresztą jest dzień. W związku z tym tu nerwów moim zdaniem nie ma.
Ważne jest to, że chyba wszystkie siły, które usiądą do tych konsultacji, uważają jedno - wybory 10 maja nie powinny się odbyć. Jest metoda na to, żeby te wybory przesunąć.
Wybory nie powinny się odbyć dlatego, że jeżeli koronawirus będzie się rozprzestrzeniał tak, jak się rozprzestrzenia, to ludzi więcej będzie zarażonych.
A jak będzie więcej zarażonych, to potencjalnie będzie więcej śmierci. Nikt nie będzie w szerzeniu śmierci PiS-owi pomagał. Nikt.
To w takim razie, skoro nikt nie będzie pomagał PiS-owi i są różne propozycje na stole - spotka się pan w takim razie.
Obojętnie czy przez Skype, czy w jakikolwiek inny sposób z Jarosławem Gowinem? Który ma inny pomysł na to, żeby nie pomagać PiS-owi w tej chwili robić wyborów w maju?
Proszę pana, ale pan Jarosław Gowin - nie wiem czy on ma jakiś pomysł. Ma. Propozycję zmiany Konstytucji, żeby wybory odsunąć o 2 lata.
Proszę pana, ale ta propozycja zmiany Konstytucji nie jest nową propozycją. Nie wiem czy ona jest pana Jarosława Gowina, czy jest kogokolwiek innego.
Na pewno Lewica nie przyłoży palca - nie mówię, że ręki. Palca - malutkiego, jednego - do zmiany Konstytucji. Nie będziemy zmieniali Konstytucji z tymi, którzy Konstytucję mają w nosie.
Nie będziemy zmieniali Konstytucji z tymi, którzy zgodnie z tą Konstytucją według nas powinni mieć Trybunał Stanu.
A ci, którzy pod ten Trybunał nie podlegają wcześniej czy później powinni dostać prokuraturę i właściwe kary sądowe. Nie usiądę z nikim z PiS-u do zmiany Konstytucji.
1 reakcja
1
0
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bDzQjaCF
KOMENTARZE
(0)
bDzQjaDr
bDzQjaCy
bDzQjaDy
bDzQjaDz