bDzzbDlw
bDzzbDlA
bDzzbDlE
programy
kategorie
bDzzbDlx

Wysypaliśmy górę śmieci w centrum Warszawy. Zobacz reakcje przechodzących osób

W zeszłym roku Wirtualna Polska podjęła wyzwanie #TrashChallenge. Uzbieraliśmy w lesie trzydzieści worków śmieci i rzuciliśmy rękawicę innym redakcjom. Niestety, po naszej akcji śmieci w lasach wcale nie ubyło. Dlatego w tym roku ponownie pojechaliśmy do podwarszawskiego lasu, a zebrane tam śmieci rozsypaliśmy w centrum Warszawy. Jakie były reakcje przechodzących osób? Oraz co sądzą o tym, że rocznie w Polsce wydajemy aż 20 milionów złotych na sprzątanie lasów? Zobaczcie nasz materiał i dajcie znać w komentarzach, czy i jaki sposób dbacie o ograniczenie ilości śmieci. Wydarzenie objęły honorowym patronatem Nadleśnictwo Celestynów i Lasy Państwowe.

785 reakcji
577
93
115
Podziel się
Komentarze (115)
21-07-2020
nie rozumiemogromne kary dlaczego nie funkcjonują?!
zobacz więcej komentarzy (115)

Programy Wirtualnej Polski

bDzzbDlJ
KOMENTARZE
(115)
nie rozumiem
6 miesięcy temu
ogromne kary dlaczego nie funkcjonują?!
benos1
6 miesięcy temu
Trza było to wyrzucić pod Belweder .
Polak - Warsz...
6 miesięcy temu
Karać karać i jeszcze raz karać ! Grzywna 5tys złoty i miesiąc sprzątania !
bDzzbDmb
Taki mamy kli...
6 miesięcy temu
Wokół widać całkowity brak instynktu i dyscypliny nieśmiecenia. Dzieci rzucają śmieci pod siebie za przyzwoleniem rodziców. Śmieci są placach zabaw, chodnikach, trawnikach i lasach. Rodzice uczą dzieci, że jakiś służący, frajer przyjdzie i po nich posprząta.
Ziutek
6 miesięcy temu
A więźniowie sobie siedzą i jedzą i leczą się i alimenty za nich płacimy z naszych podatków. Zamiast zbierać śmieci po lasach.
Najnowsze komentarze (115)
Emerytka
5 miesięcy temu
Ja wyrzucam odpady bio w workach kompostowalnych. Są wykonane ze skrobi ziemniaczanej i powinny się rozłożyć. Ale zastanawiam się, czy to ma sens, jeżeli i tak rozrywają te worki plastikowe i je wybierają. Czy wtedy ktoś odróżnia te kompostowalne od plastikowych
ekolog
5 miesięcy temu
Segregacja ??? A kto mi zakupi worki ? Mafia zbija kasę i wmawia nam, że to dla dobra planety i wciska kit o ochronie środowiska. Nie ma systemu skupu( np. butelek pet,szklanych, puszek aluminiowych,makulatury) - no bo po co obywatel ma zarobić skoro może zarobić cwaniak z układami(często obcokrajowiec), nie ma niczego co rzeczywiście dawałoby podstawy sądzić, iż o środowisko chodzi.Jestem za ochroną środowiska, ale pytam dlaczego TO jest moim kosztem ???
ewa65
6 miesięcy temu
Sprawdzaliście wiedzę Polaków ze znajomości kolorów i przeznaczenia pojemników?, ośmieszacie się, przecież na każdym pojemniku jest napisane, na jakie jest odpady.
Lolo Pindolo
6 miesięcy temu
To wszystko wina PiS. Ich rządy powodują coraz większą ilość wszelkiego śmiecia.dlatego unia powinna podzielić kraj i Podkarpacie i Podlasie to powinna być jedna strefa, większe miasta gdzie wygrała po to powinna być cwaj strefa free dojczland, no tak dalej dokonać rozbioru. Wtedy będzie dobrze.
LIGtor
6 miesięcy temu
Oprócz baaardzo wysokich kar pieniężnych i pozbawienia wolności, porządny łomot pałką. Brak recydywy w śmieceniu wtedy gwarantowany.
koko07
6 miesięcy temu
niech państwo podnosi ceny za wywóz śmieci to na pewno lasy będą bardziej brudne miało się wprowadzić podatek za wywóz śmieci żeby nie opłacało się wywozić do lasu a fakt jest taki iż podatek wprowadzono a śmieci są ograniczone ilościowo i to jeszcze nie wszystko jest odbierane od mieszkańców więc co się dziwić że jak niema się jak pozbyć to tylko las zostaje Kpina!!!!!!!!!!!!
Piotr z Mazur
6 miesięcy temu
Kilka lat temu pewien osobnik wysypał śmieci do lasu. Świadkiem był syn. Właściciel lasu zebrał śmieci, wjechał na podwórze sprawcy i kipnął te śmieci pod same schody, po czym wsiadł i odjechał. Mina gościa posesji bezcenna, stał przed tą pryzmą śmieci jak wmurowany.
LBe
6 miesięcy temu
Nie rozumiem, dlaczego ci którzy to wysypali, nie otrzymali solidnej kary i nakazu natychmiastowego posprzątania. To skandal i kpina z ludzi, którzy są karani za śmieszne wykroczenia. Gdzie jest to prawo i sprawiedliwość !!!
bDzzbDlT
Emeryt
6 miesięcy temu
Pis niedługo wszystkie lasy wyrabie i niebedzie gdzie śmieci wywozic
Emeryt
6 miesięcy temu
Bo polak to taki cwaniaķ,że tylko bardzo wysokie kary finansowe czy to za przekraczanie szybkości czy śmiecenie jak zapłaci to dopiero zrozumie.
Zeblaze
6 miesięcy temu
Gdyby udało się 10 lat temu sprywatyzować lasy nie było by tego problemu!!! Nie było by lasów lub byłyby ogrodzone z zakazem wstępu!!! Tylko Tenczowski mógłby to doprowadzić do skutku!!!! ŻĄDAMY NOWYCH WYBORÓW!!!!
Remek
6 miesięcy temu
W lasach najwięcej śmiecą kierowcy i ich pasażerowie. Jedzie taki busik z robolami od łopaty, zatrzymują się na siku i przy okazji wywalają to co im się przewala pod nogami. To samo rodzinki z małymi bachorami - po co wieźć obsr.. pampersy do celu podróży, kiedy można zapakować wszystko w reklamówkę i zostawić w lesie. Nikt z lokalnych mieszkańców nie zaśmieca lasów, bo obecnie wszyscy muszą płacić za wywóz śmieci, więc bez sensu jest wyrzucanie czegokolwiek "za płot". Fotopułapki i bardzo wysokie kary byłyby dobrym rozwiązaniem problemu, ale do tego potrzebny jest dobry gospodarz danej gminy, a nie olewanie i udawanie że nic z tym nie da się zrobić.
Kaszarnia Wsc...
6 miesięcy temu
W podkarpackich lasach jest czysto. Zapraszamy.
Koloolo
6 miesięcy temu
Bo niestety Polak to często jest fleja,co to myśli,że jak u siebie sprzątnie a u kogoś nabrudzi to zrobił porządek
...
Następna strona
bDzzbDmv
bDzzbDlC
bDzzbDmC
bDzzbDmD