bGznEUXU
bGznEUXY
bGznEUYc
programy
kategorie
bGznEUXV

Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego. Naukowcy o dramatycznych prognozach dla Gdańska

Wystarczy 100 lat, aby historyczne centrum Gdańska mogło znaleźć się pod wodą. W ciągu 30 lat wzrośnie także ilość wezbrań na Bałtyku – ostrzega w opublikowanym raporcie zespół doradczy ds. kryzysu klimatycznego przy prezesie Państwowej Akademii Nauk. Eksperci prognozują tu niepokojący wzrost poziomu Morza Bałtyckiego, jako jeden z niebezpiecznych skutków zmian klimatu. Od XIX w. globalny poziom morza wzrósł o ponad 20 cm. Wszystko dodatkowo przyspiesza od lat 60. XX w. Skutki wzrostu poziomu morza mogą objąć historyczną część Gdańska, Żuławy czy Półwysep Helski. Także na samym Morzu Bałtyckim może dochodzić do coraz częstszej liczby zdarzeń ekstremalnych. Dla wód w Europie Środkowej przewiduje się zdecydowanie częstsze wezbrania sztormowe.

701 reakcji
90
221
390
Podziel się
bGznEUXX
Komentarze (390)
05-02-2021
resNad morze teraz będzie jeżdzić się do Malborka ?
zobacz więcej komentarzy (390)

Programy Wirtualnej Polski

bGznEUYh
KOMENTARZE
(390)
res
2 lata temu
Nad morze teraz będzie jeżdzić się do Malborka ?
Omen
2 lata temu
kurcze a ja właśnie kupiłem mieszkania na Parterze w Gdańsku. Na kredyt 30 lat. Nie wiem czy teraz go spłacać???
Rolnik
2 lata temu
Gdańsk ma taką madrą prezydent , że do radę !
bGznEUYz
err
2 lata temu
jak to na ziemi bywa lodowce sie topia a potem spowrotem powstaja. ludzie moga sie tylko adoptowac to zaistnialej sytuacji.
dżezo
2 lata temu
za sto lat to się już niemcy będą martwić
Najnowsze komentarze (390)
MIRA
2 lata temu
a dzięki wspanialej mierzei to i parę innych miast, które wcześniej mogły spać spokojnie będzie zagrożonych. Nie trzeba ekspertów gdy mówi sie o ociepleniu klimatu to wiadomo jakie następstwa tego ocieplenia będą .Zupełnie nie rozumie sensu budowy tej mierzei, chyba ze kolesie maja w tym interes bo innego ,logicznego wytłumaczenia nie ma.
holender
2 lata temu
jakieś 500 lat temu Niderlandy rozwiązały problem
galera
2 lata temu
czyli z gdanska zrobi sie wenecja i po co przekopywac mierzeje skoro za sto lat i tak bez problemu doplyniemy dalej niz do elblaga np do torunia a papa rydz bedzie odwadnial teren i zbieral kasiorke
wrr
2 lata temu
jejku, jejku, co to bedzie jak Dulkiewiczówna sie zaleje?
Stan2
2 lata temu
Wybudować tamę, jak w Londynie, czy w Rotterdamie. Europa już to przerabiała.
barabara
2 lata temu
Ze "ekolo" to głupki, to wiadomo i nie ma tak naprawdę o czym mówić. Ale że naukowcy z jakiejś tam akademi, majac po 50 do 60 lat, prorokują o tym co to będzie... oj co to będzie, to oznacza że literatura światowa na ten temat, oraz pomiary poziomu oceanów, są dla obiboczków.. słodką tajemnicą. Problem polega na tym, że po stopieniu lodowców na całym globie, poziom wody już powinien być wyższy o ca 45 do 50 cm. Tyle że nie jest, I nikt nie wie dlaczego. Już wiele lat temu, ktoś wyraził pogląd że po 60-tce WSZYSTKIM należy ustawowo odebrać stopnie naukowe. Po prostu ci ludzie najzwyklej głupieją na starość. A naszym ukochanym akademikom, należy wręczyć patyczki do gry... może przestaną wymyślać "bardzo ważne teorie - jak to się mówi panie kolego profesorze". Postepy w nauce są dziełem pracy ludzi do 40-roku życia, czyli osiągnięć i dokonań młodszego pokolenia naukowców. Artykuły w literaturze to zwykła kradzież wyników stetryczałych "naukofcuf". Mylę się ? Ha ha ha !
Hammer
2 lata temu
Wszyscy dobrzy i uczciwi ludzie powinni się z Gdańska wyprowadzić, niech tam zostanie Dulkiewicz z całą jej mafią i resztą bandy ,resztę zrobi woda
nadmorski
2 lata temu
Dlaczego mówicie tylko o Gdańsku jeśli nie tylko moja pipidówka jest położona 1,5 m nad poziomem morza !!!
bGznEUYr
Bober
2 lata temu
Jeszcze jedna kadencja Trzaska i ścieki zaleją całą północ. Ponoć nic sie nie da z tym zrobić
d3r
2 lata temu
Tak ,oddajmy to szybko Niemcom to nie zaleje
DULKA
2 lata temu
CO NA TO GRETYNI?
HAHAHAHAH
2 lata temu
W GDANSKU ZA DUZO WODY LEJA
wew
2 lata temu
co za brednie.
Romero
2 lata temu
To po co kopać mierzeję jak morze będzie sięgać do Elbląga.
...
Następna strona
bGznEUYT
bGznEUYa
bGznEUZa
bGznEUZb