bDISYwDE
bDISYwDI
bDISYwDM
programy
kategorie
bDISYwDF

Zabójcze kolce. Przerażające odkrycie leśników na szlaku

Straż Leśna z Nadleśnictwa Strzyżów otrzymała dramatyczne zgłoszenie. Biegający rekreacyjnie mężczyzna doznał poważnego urazu stopy. Okazało się, że wbił nogę prosto w zaostrzony metalowy pręt, który wystawał ze ściółki. Ranny mężczyzna natychmiast zaalarmował służby. Na miejscu okazało się, że to celowo zainstalowane metalowe pręty na ścieżce lasu leśnictwa Wola Zgłobieńska. Zaostrzone kolce stanowiły bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia osób spacerujących tą trasą. O sprawie powiadomiono policję. Służby odkryły i usunęły wszystkie wystające ostre kolce. Leśnicy twierdzą, że to pułapka, którą zastawiono na osoby jeżące tą trasą na quadach lub w wyścigach motocrossowych. Podobne instalacje widziano także w lasach Beskidu Niskiego. To niebezpieczna forma samosądu, z którym leśnicy chcą walczyć.

07-01-2021
609 reakcji
309
121
179
Podziel się
Komentarze (179)
08-01-2021
AntyW lesie zamiast sarny czy dzika prędzej zobaczysz kłada. Lasy powinny być oaza dzikiej zwierzyny a nie kolejnym miejscem do uprawiania motosportu
zobacz więcej komentarzy (179)

Programy Wirtualnej Polski

bDISYwDR
KOMENTARZE
(179)
Anty
2 miesiące temu
W lesie zamiast sarny czy dzika prędzej zobaczysz kłada. Lasy powinny być oaza dzikiej zwierzyny a nie kolejnym miejscem do uprawiania motosportu
Walec61
2 miesiące temu
Panowie Leśnicy zacznijcie walczyć z kladowcami i motokrosowcami, którzy rozjeżdżają przyrodę i zatruwają życie innym. Wy jednak wolicie udawać że nic się nie dzieje a szczególnie w weekendy bo się po prostu boicie.
chłoplasowy
2 miesiące temu
Gdyby po lasach nie jeździli wandale, nikt by podobnych groźnych pułapek nie montował. Panowie leśnicy: Pochwalcie się wreszcie usunięciem przyczyny, a nie skutku.
bDISYwEj
asa
2 miesiące temu
A leśniczy nie ma ze sobą strzelby? Może by tak parę gramów soli w d....... ostudziłoby tych na kładach i motorach niszczących przyrodę. Warto zastosować.
era
2 miesiące temu
bieganie ,jeżdżenie i inne hałasy skutecznie wypłoszyły zwierzyną.Stąd dziki w mieście,łosie na autostradach.
Najnowsze komentarze (179)
Marrs
2 miesiące temu
Bardzo lubie jeździć elektryczną hulajnogą w lesie.
Robin
2 miesiące temu
To ktoś zastawił na dzicz na quadach. Osobiście potępiam taką formę protestu.
Mateo
2 miesiące temu
Super pomysł na walkę z kładami, a przy okazji, żeby okaleczyć każdego innego, kto porusza się tym szlakiem! Brawo! BRRRRAAAAWOOOO!!!! Suweren dostał 500+ to teraz ma czas na tęgie myślenie.
Ten
2 miesiące temu
Lasy dla kładów i tak ma być i będzie.
Wania Jet
2 miesiące temu
Teraz bananowa śmietanka miejska przenosi swoje domy do lasów , no to zwierzyna idzie do miasta.
Zew
2 miesiące temu
To straszne, jak wielu ludzi aprobuje takie zachowanie. Wyobraźcie sobie, że spacerujecie z dzieckiem po lesie i wasze dziecko upada na taki pręt... Rozumiem chęć wyciszenia i spokoju, ale nie takimi metodami. Powinno się zabronić wjazdu pojazdom mechanicznym i surowo karać, ale nie urządzać polowania. A ludzi, którzy zastawiają takie niespodzianki powinni zamknąć w ośrodku bez klamek...
Odpowiedz-
2 miesiące temu
na lenistwo i nieudolność służb lesnych .I nie ma tlumaczenia typu bylo gorzej a jest lepiej .Nie ma byc quada wcale i kropka .Teraz będą szukac nie qadow a tego kto kolce rozlozył-paranoja
th78
2 miesiące temu
Panowie leśnicy zamiast tylko nadzorować wyrąb lasów i odstrzał zwierzyny zabierzcie się za osobników którzt regularnie, w te same dni, o tych samych godzinach urządzają sobie rajdy po lasach.
bDISYwEb
tak trzymać.
2 miesiące temu
Bardzo dobra inicjatywa przy obecnym braku zainteresowania służb leśnych i zaniechania działań wobec osób rozjeżdżających dukty i drogi, smrodzącymi spalinowymi śmieciami na dwóch lub czterech kołach. Na zachodzie cechą charakterystyczną jest inicjatywa obywatelska. Ta w Polsce jest odpowiedzią na bezradność odpowiednich instytucji wobec motocyklowo - quadowego terroru szaleńców mieniących się Panami leśnych dróg.
toto
2 miesiące temu
Jak władze nie walczą z plagą quadów w lasach, to nie ma się co dziwić, że inni próbują.
Taka Polska
2 miesiące temu
W każdym nadleśnictwie jest straż leśna, posiadająca samochody terenowe, kłady, motocykle i masę najnowszego sprzętu technicznego. Mogą poprosić też o pomoc policję, ale najczęściej zajmują się łapaniem biednych ludzi, zbierających chrust, ochranianiem licznych imprez kościelnych i biciem obrońców przyrody w Puszczy Białowieskiej. Policja też ma "ważniejsze" zadania - chronienie dyktatora i pisowskich kacyków oraz mandatowanie i pałowanie demonstrujących. A ty obywatelu broń się sam! Nie dziwię się, że zdesperowani ludzie sięgają po takie sposoby, ale bynajmniej nie pochwalam tego.
NoN
2 miesiące temu
Jak ne będą mogli jeździć w lesie to zaczną po osiedlach. I znowu będzie lament. Trzeba wyznaczyć ścieżki dla quadowców lub zrobić więcej torów-miejsc dla nich do jazdy. Masz samochód to z niego korzystasz, a także on smrodzi i hałasuje. Trzeba stworzyć warunki quadowcom do jazdy bo inaczej dalej jeździć będą tam gdzie ich nie chcemy.
andy
2 miesiące temu
Całkowity i nieodwracalny przepadek quadów i motocykli. Ich sprzedaż na aukcjach i pozyskane pieniądze na nagrody dla leśników za wyłapywanie przestępców na quadach. Samograj bo podobno leśnicy nie maja motywacji
Maciek
2 miesiące temu
Spacerowałem niedawno z rodziną szlakami w okolicach Muszyny i kilku szaleńców na quadach i quadopodobnym buggy szalało jadąc na pełnym gazie . Przejeżdżali jak zwariowani po kilka razy obok nas z wielkim hukiem i pozostawiając smród spalin. Takie eskapady powinny być na traktach spacerowych / turystycznych surowo zakazane a wszelkie próby szaleństw huczącymi i smrodzącymi quadami powinny być karane wysokimi mandatami przez Policję i inne uprawnione służby. Człowiek jedzie do lasu aby się właśnie oderwać od huku i smrodu spalin a nie żeby jeszcze uważać aby nie zginąć pod kołami jadącego pełną szybkością wyjącego quada!
...
Następna strona
bDISYwED
bDISYwDK
bDISYwEK
bDISYwEL