bEKPMsTE
bEKPMsTI
bEKPMsTM
programy
kategorie
bEKPMsTF

Zagrożenie sinicami w Bałtyku. Bakterie uszkadzają nerki i wątrobę

Sinice w Bałtyku. Sinice, inaczej zwane cyjanobakteriami to drobne organizmy, zaliczane do gromady prokariotów. Często pojawiają się latem na wybrzeżu Bałtyku lub w wielu jeziorach, pokrywając je grubym, zielonym kożuchem. Są utrudnieniem dla zwierząt, a w przypadku kontaktu człowieka z bakterią, mogą powodować wysypkę na skórze, problemy oddechowe, a nawet uszkodzenie nerek i wątroby. O tym, czym tak naprawdę są, jak i kiedy powstają oraz dlaczego powinny ich unikać szczególnie dzieci, rozmawiamy z profesor Hanną Mazur-Marzec z Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

133 reakcje
62
37
34
Podziel się
Komentarze (34)
05-08-2020
irasZa Lecha Wielkiego jak był wodzem warszawy , nie było czajki więc wszystek syf płynął do wisły to było ok??
zobacz więcej komentarzy (34)

Programy Wirtualnej Polski

bEKPMsTR
KOMENTARZE
(34)
iras
rok temu
Za Lecha Wielkiego jak był wodzem warszawy , nie było czajki więc wszystek syf płynął do wisły to było ok??
turyst
rok temu
Polski Bałtyk , to najgorsze miejsce jakie można wybrać sobie na urlop . Brudne , zimne , niebezpieczne .
Andej
rok temu
Każdy powinien zabierać z sobą solniczkę i dosalać Baltyk. To jedyny sposób na pozbycie się sinic.
bEKPMsUj
katoliczka
rok temu
Za czasów ana Lecha Kaczyńskiego ścieki spływały do rzeki bo oczyszczalni w ogóle nie było
seras
rok temu
Tylko wszechobecna chemia począwszy od żywności aż po same opakowania foliowe w którą sie używa do pakowania 99% produktów "nie szkodzą" prawda ?!
Najnowsze komentarze (34)
iq
rok temu
Mniam, mniam, dobry króliczek był.
pajton
rok temu
toz to pyton
kurk62
rok temu
Rada Miasta podejmuje decyzje o inwestycjach.Prezydent dba o prawidłowe i zgodnie z prawem funkcjonowanie całego miasta ,mając na to określone służby i środki. Więc niech Państwo nie piszą bzdur o tym że Prezydent ten czy tamten zrobił coś lub nie zrobił.Prezydent odpowiada za to że :mając wiedzę zignorował ,lub nie poczynił kroków aby zabezpieczyć lub uniknąc zdarzenia.1112' 07082020R
Tesla
rok temu
Zauważyliście, że na wszystko co odkrywają fascynaci, na Ziemi, czy poprzez sondy na Marsie, "naukowcy" mają natychmiast gotowe kilka sztampowych tłumaczeń: "formacja skalna naniesiona przez lodowiec", "pareidolia", "gra świateł", i tak dalej. Nawet jeżeli "coś" zostało naniesione przez lodowiec, nie tłumaczy, skąd tak zaskakująco zbieżne kształty z wyobrażeniami filmowców. Na wszystko mają tłumaczenie, bo oni mądrzy, my głupi. I mamy im wierzyć.
Twój nick
rok temu
znów ukrywają prawdę przed Polakami!!!
KoniecPP
rok temu
Za peło nie było sinic to wina piszuu. Polska w najlepszym punkcie w swojej historii,a my mamy "wybor" wsrod tak durnych partii,ktore potrafily tylko niszczyc.
cdfe
rok temu
rząd tak dba o srodowisko ze wszystkie scieki przemysłowe ikomunalne trafiają do bałtyku podrodze degradując całe srodowisko ,
Nelka
rok temu
Dobro jest wspólne nasze. W nim żyjemy i w nim możemy się "potopić". "Gdzie dwóch się kłóci tam TRZECI korzysta" - i o to chodzi, że mieć korzyść- rozindyczyć naród a potem "CIACH". Szanujmy się i rozpoznawajmy po szacunku wzajemnym kto Polak.
bEKPMsUb
Nelka
rok temu
Do IRASa: A za Kwasa to była Czajka ? Nie od razu Kraków zbudowano. To spuszczenie brudu to ...był wybryk nie Trzaskowskiego, chociaż nie jestem jego fanką, ale sprawiedliwość się należy.
-Alfons L.
rok temu
Bójcie się, najlepiej wszystkiego, bo depopulacja nie jest zadawalająca !!!!
Gość 52
rok temu
Kiedyś uważałem Pana Bielana z mądrego i inteligentnego. Niestety nie wziąłem pod uwagę tego że dla korzyści człowiek zrobi wszystko. Żałosne
dfg
rok temu
Jest to spowodowane współczenymi nawozami pospolicie używanymi u nas w rolnictwie spływa to wszystko do Bałtyku
sien
rok temu
Sinice potrzebują zasadowego środowiska, w swoim naturalnym świecie pH wynosi 10,5. Widocznie Bałtyk jest dla nich odpowiedni do rozwoju. Można by spróbować czasowe zakwaszenie środowiska albo sprokurować wapienne pułapki na glony.
ja
rok temu
Ten w oknie to też wyborca Trzaskowskiego?
bEKPMsUD
bEKPMsTK
bEKPMsUK
bEKPMsUL