programy
kategorie

Zakaz handlu w niedzielę czasowo zniesiony? Nie ma na to szans

- W tej chwili nie rozważamy takiego projektu. Wprowadziliśmy zmiany, na których zależało pracodawcom, czyli możliwość dostarczania towarów w niedzielę - mówił w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i pracy. Przypomniał, że najbliższa niedziela 5 kwietnia będzie handlowa. Jest to jeden z wyjątków w ciągu roku. Wynika to z tego, że jest to ostatnia niedziela przed Wielkanocą.

Tranksrypcja:Zakaz handlu w niedzielę - rozważacie mimo wszystko zdjęcie ...
rozwiń
Żeby obsłużyć ten ruch, związany z tym, że nie mogą przyjąć wszystkich klientów.
Teraz mamy ten okres tej niedzieli, która jest niedzielą wolną. Znaczy z handlem, może w ten sposób. Tak, tak. Że może być handlowa.
I wtedy zobaczymy, jak to zafunkcjonuje, bo przypominam, że w ustawie niedziela przed Wielkanocą jest handlowa. Zobaczymy.
Z tym, że w zarządzeniu od pana premiera i ministra zdrowia jest, że markety budowlane i inne nie mogą być czynne.
I to też trzeba brać pod uwagę w tych działaniach, które będą podejmować nasi rodacy. Czyli jest ewentualnie taka możliwość, żeby ten zakaz handlu czasowo znieść?
Tylko po to, żeby w trakcie epidemii móc rozłożyć ten ruch na więcej dni.
W tej chwili nie rozważamy takiego projektu. Wprowadziliśmy te zmiany, na którym zależało pracodawcom, czyli możliwość dostarczania towaru w niedzielę.
I ta zmiana jest już przyjęta w tej tarczy antykryzysowej. Czyli w niedzielę można do marketów dostarczać towar, ale w tej chwili nie przewidujemy w tym zakresie zmian.
95 reakcji
12
82
1
Podziel się
Komentarze (1)
03-04-2020
bbMumia która żyła! :D
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(1)
bb
4 lata temu
Mumia która żyła! :D
Najnowsze komentarze (1)
bb
4 lata temu
Mumia która żyła! :D