programy
kategorie

Zapłacić podatek czy pensję? Gowin zaskoczył

- Kluczowe jest utrzymanie sprawiedliwości społecznej, czyli przede wszystkim ratowanie pensji i etatów - tak wicepremier Jarosław Gowin odpowiedział na pytanie, co jako przedsiębiorca zapłaciłby w pierwszej kolejności: podatek czy pensję pracownika. Jak dodał gość programu "Tłit", właśnie dlatego rząd wprowadził możliwość ograniczenia kosztów pracy w firmach aż o 60 proc. - Jeśli trzeba będzie pójść dalej, to jesteśmy na to gotowi - powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego. Poinformował również, że w przyszłym tygodniu zapadną decyzję co do kolejnych działań rządu dla przedsiębiorców.

Tranksrypcja:To w takim razie gdyby pan teraz był przedsiębiorcą i dzisia...
rozwiń
Panie redaktorze to jest bardzo trudna decyzja. Dlatego pytam wicepremiera, co by pan zrobił? Dlatego, że przed taką decyzją w tej chwili bardzo dużo drobnych przedsiębiorców właśnie stoi.
Kluczowe jest w tym momencie utrzymanie solidarności społecznej, a więc przede wszystkim ratowanie pensji. Ratowanie etatów.
Już wkrótce przedsiębiorca będzie mógł zredukować sobie koszty pracy aż o 60%. A więc to są działania, które naprawdę wychodzą bardzo daleko.
I jeżeli będzie potrzeba pójścia jeszcze dalej, jesteśmy na to gotowi. Czyli rozumiem, że nie będzie tylko tych 5 tysięcy mikro-pożyczki.
O których chociaż Władysław Frasyniuk u nas na antenie mówił, że 5 tysięcy to akurat fajna kwota, żeby wyprawić stypę.
Wszystko zależy od tego jak duża jest firma. Dla mikro przedsiębiorcy to jest kwota nie tak bagatelna. Poza tym chcę zwrócić uwagę, że to jest pożyczka, która może być umorzona.
Bo ona ma służyć utrzymaniu etatu. Natomiast pamiętajmy, że firmy dotknięte są tym kryzysem zaledwie od góra dwóch tygodni.
Te wszystkie restrykcje potrwają na razie do końca przyszłego, czy do połowy przyszłego tygodnia. Ale zapewne jeszcze pod koniec tego tygodnia lub na początku następnego podejmiemy decyzje, co dalej.
Decyzjami na przykład o przedłużeniu zamknięcia sklepów. Mogą pójść dalsze rozwiązania wspierające przedsiębiorców.
17 reakcji
4
13
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)