bFQneRNg
bFQneRNk
bFQneRNo
programy
kategorie
bFQneRNh

Zapomniany kolaborant hitlerowskich Niemiec. Oto dzieje Republiki Łokockiej

Gdy myślimy o niemieckich kolaborantach, przed oczami staje nam najczęściej Rumunia, Węgry lub wojska sowieckiego generała Własowa. Jednak w 1941 roku powstała, często zapominana, Republika Łokocka. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Republika Łokocka. W 1941 roku na terenie ZSRR powstało kolaboranckie państwo wysługujące się Niemcom.

178 reakcji
38
15
125
Podziel się
bFQneRNj
Komentarze (125)
05-10-2020
HerrFlickLitwa, Łotwa i Słowacja też sobie na nas używała.
zobacz więcej komentarzy (125)

Programy Wirtualnej Polski

bFQneRNt
KOMENTARZE
(125)
HerrFlick
2 lata temu
Litwa, Łotwa i Słowacja też sobie na nas używała.
autorze
2 lata temu
Brayan Mark Rigg wpisz w wyszukiwarke i on opisuje kto słuzył w armi hitlera gdy napadli na Polske
Socjolog
2 lata temu
A gdzie są tak ukochani przez Polaków Chorwaci? Nawet Niemcy z SS wyli zaszokowani ich brutalnością do cywili, kobiet i dzieci!
bFQneRNL
Czyżby
2 lata temu
wygasła pamięć o Watykanie, przyjacielu Adolfa?...
Dorzucam
2 lata temu
Szukacie daleko, a dorzućcie paulinów z Jasnej Góry. Archiwa już się otwarły...
Najnowsze komentarze (125)
A.S.
rok temu
Tylko Polska nie kolaborowała z Niemcami-Nazistami i tylko Polska do tej pory ponosi za to konsekwencje, bieda itp.
pis
rok temu
Ukrainiec Andrzej D. składał kwiaty pod pomnikiem Brygady Świętokrzyskiej kolaborującej z hitlerowcami.To się dzieje obecnie w naszym kraju,Nie wsppomnę o wywieszeniu tablicy na uniwersytecie wrocławskim poswięconej duchowemu przywódcy band UPA - Szeptyckiemu
bogdanxg
2 lata temu
Zdrada zawsze zasługuje na śmierć.
polak
2 lata temu
a górale z pod tatr?????????
Misio.
2 lata temu
O SS Galizien jeszcze ktoś pamięta? Ci Ukraińcy to dopiero wysługiwali się Niemcom.
2stan13
2 lata temu
Żaden kraj który kolaborował z III Rzeszą Niemiecką do 1945 roku, nie poniósł żadnych konsekwencji! Natomiast Nasza Ojczyzna poniosła największe na świecie straty w wyniku II WŚ przypadające na 1 obywatela, ponad 22,2% obywateli II RP poniosła śmierć podczas II WŚ. Takie są tragiczne fakty z okresu II WŚ! Dlatego tak ważne jest, by wszelkimi siłami dążyć do pozostania Naszej Ojczyzny w UE, jako pełnoprawnego jej członka - NIESTETY KOALICJA ZP CZYNI CO TYLKO MOŻE BYŚMY BYLI TRAKTOWANI JAK OSTATNI PARIAS EUROPY I SZKODNIK!
otoprawda
2 lata temu
A o pakcie Ribbentrop Beck w 1938 roku nic nie piszecie
jarrro
2 lata temu
Tak się ciągle mówi o małych krajach które kolaborowały , o krajach bez których Hitler bez problemu dałby sobie rade , bo co dały Litwa ,Łotwa , Estonia czy Chorwacja poza słabo uzbrojonym wojskiem i poborowym do SS ? Ale nikt nie mówi o ich największym sprzymierzeńcu ZSRR który przez 2 lata sponsorował wysiłek wojenny na zachodzie , gdyby nie ruda, zborze i paliwo niemcy w 1942 były by niezdatne do walki . Gdy Adolf napadł na Józefa rosja zrobiła z siebie największego pokrzywdzonego ale sami dali nazistom bat na własny garb . Wracając do tematu okresu 1939-41 to wtedy Niemcy zajęły niemal całą Europę i dokonywali mordów i grabieży z których do tej pory się nie rozliczyli.
bFQneRND
GEJ
2 lata temu
RODZINA TUSKA
Kacper
2 lata temu
Podhale też kolaborowało z Niemcami, bo dla górali najważniejsze były i są dudki !!!
kat
2 lata temu
A Goralenvolks???? Burzy obraz?
MAX
2 lata temu
jakby polska poszla z Hitlerem na sovietow to wygladala by dzis inaczej
Wacek
2 lata temu
Nie należy także zapominać o żydowskich kolaborantach, którzy czynnie uczestniczyli w eksterminacji własnego narodu: Judenratach, Judischer Ordungsdiens - żydowskiej policji w getcie, organizacji Żagiew czy Urzędzie do Walki z Lichwą i Spekulacją w getcie warszawskim tzw. Trzynastki Gancwajcha (adres: Leszno 13), współpracującej z Gestapo,wypuszczającej na ulice Warszawy setki agentów i wydajacej na śmierć i Żydów i Polaków.
Petroniusz
2 lata temu
...teraz w szkołach niczego prawie nie uczą, nie tylko na historii- i nie mam na myśli wirusa, tylko stałe obniżanie poziomu nauczania na wszystkich szczeblach edukacji.
...
Następna strona
bFQneROf
bFQneRNm
bFQneROm
bFQneROn