programy
kategorie

Zatkany odpływ. Jak poradzić sobie domowymi sposobami?

Zatkany odpływ w zlewozmywaku czy w łazience może uprzykrzyć życie. By udrożnić rury, często sięgamy po gotowe środki ze sklepów. W większości zawierają one jednak substancje szkodliwe dla środowiska, które mogą być też bezpośrednio niebezpieczne dla ludzi. Co zrobić, by nie narażać zdrowia, a jednocześnie skutecznie oczyścić rury z zalegających resztek? Oto sprawdzone domowe sposoby na odetkanie odpływu. Świetne efekty przyniesie mieszkanka octu i sody. Pamiętajcie jednak, by w trakcie używania zachować dystans - roztwór może podrażnić.

204 reakcje
120
49
35
Podziel się
Komentarze (35)
05-01-2022
zxzxzxGolnij sobie taką mieszankę, dobrze się po niej beka.
zobacz więcej komentarzy (35)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(35)
zxzxzx
2 lata temu
Golnij sobie taką mieszankę, dobrze się po niej beka.
Madziula
2 lata temu
Zatkany otwór przepchasz dobrym drągiem.
Bożka
2 lata temu
Nie rozumiem dlaczego uważacie to za bzdury. To działa. Sama od lat stosuję .
milka
2 lata temu
super sprawa. sprawdzone
Kasia
2 lata temu
Ja mam zawsze drożny otwór, nie dopuszczam do zatorów
Najnowsze komentarze (35)
Kris
2 lata temu
Soda + ocet + smród w domu!!! koszt łaczny tej substancji koło 3,5-4zł Lepiej kupić kreta w dyskoncie za 10zł lub np zamiennik Agent w Biedronce i jest na wiele razy!!!! Znacznie większa moc!!!! Nieporównywalnie więcej w syfonie szlamu rozpuszcza!!!! Sprawdzałem osobiście
Aldona
2 lata temu
Przeliczmy Kret w dyskoncie około 10-11zł, zamiennik np Agent w Biedrze 7zł i mamy 0,75kg preparatu dobrego i gotowego który starcza na wiele razy!!!! A kupowanie sody i bawienie sie na słabszej znacznie mocy dziwne preparaty poprostu sie nawet nie opłaca!!! Policzcie ile opakowań sody trzeba kupić by uzyskać 0,75kg proszku????? A w domu zapycha się czesto od włosów brodzik, umywalka nie tylko zlewozmywak w kuchni!
Aldona
2 lata temu
Uwaga w wielu domach sa słabe plastikowe cienkie rurki odpływowe. Nie wolno lac do nich wrzątku bo chinskie syfony zaczynają ciec, bo plastik sie odkształaca!!!! Można zalac sąsiada!!!! Jedyny sposób dobry to kupić Kreta i nalać wodę max 50st!!!
chemik
2 lata temu
Wiktoriańska ciemnota, oceniająca czy coś działa po tym co widać.... Ocet+Soda oczyszczona = Kwas octowy = wodorowęglan sodu = CH3COOH + NaHCO3 -> Ch3COONa + CO2+ H2O. Czynnik kwasowy i zasadowy się neutralizują więc tego.... no burli, ale co z tego
Woda sodowa
2 lata temu
Chyba woda sodowa odbiła autorowi... domorosły chemik z wiedzą zasłyszaną od sąsiadki w windzie.
heh
2 lata temu
Chciałbym zobaczyć równanie reakcji chemicznej sody i octu według pani redaktor, bo ciekawi mnie jaki to "wydziela się trujący gaz" w tej reakcji? Poza CO2, ale CO2 to wydobywa się także z ust pani redaktor, więc chyba nie jest specjalnie trujący.
hyhyhy
2 lata temu
Widać, że autorka nie ma o tym pojęcia i sama tego nie próbowała. To słabo działa. Kropka.
Edek
2 lata temu
Najlepszy sposób to podanie kwasu lub zasady przy czym zasady są skuteczniejsze i nie degradują tak żeliwnych rur jak kwas .Przykład, beton jest zasadowy i dopóki zachowuje odczyn to nie ma korozji na zbrojeniu. Najbardziej polecam Wodorotlenek Sodu. Względy ekologiczne nie maja u żadnego znaczenia. Ściek samoczynnie zakwasza się więc trochę więcej kwasu mu nic nie zrobi a zasada trochę obniży kwasowość naturalnego procesu.
Edek
2 lata temu
Najlepszy sposób to podanie kwasu lub zasady przy czym zasady są skuteczniejsze i nie degradują tak żeliwnych rur jak kwas .Polecam Wodorotlenek Sodu.
Udaje się
2 lata temu
Wrzątek, soda, ocet.
oczywiste !
2 lata temu
....... w średniowieczu , to i może
nerwowy
2 lata temu
bardzo mądre. reklama dwa razy dłuższa niż material. No i ta wiedza z fizyki "kfantowej" etc
putinland
2 lata temu
rozkręcić i opróżnić zbiornik osadowy. A mieszanka sody i octu to totalna bzdura wymyslona przez nieuka. Po co zobojętniać kwas (ocet) zasadą (soda)? żeby mikstura miala słabsze działanie? bo się ładnie pieni? Jak już chcemy rozpóścić związki organiczne i nieorganiczne to jedego dnia ocet a drugiego soda. Ale nie razem
Bzdury
2 lata temu
sodę i ocet to se do tyłka można wsypać. Jak naprawdę się zapchnie to tylko mechanicznie ją odetkamy.