programy
kategorie

Zawinął kotkę w plastikowy worek i wyrzucił ją przy drodze. Teraz grozi mu więzienie

W poniedziałek, 26 lipca, około godziny 7 rano, na odcinku Rudna-Stare (woj. Wielkopolskie) jadąca do pracy kobieta zauważyła mężczyznę porzucającego przy trasie plastikowy worek. Kierowca szybko odjechał, co ją zaniepokoiło. Kobieta natychmiast sprawdziła porzucony, zawinięty drutem kolczastym pakunek. W środku znajdował się kot. Sprawa została przekazana policji. Kobieta podała dokładny rysopis sprawcy oraz dane jego auta. Funkcjonariuszom udało się ustalić personalia mężczyzny jeszcze tego samego dnia. 62-letni mieszkaniec gminy Wysoka został zatrzymany. W środę, 28 lipca, mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem. Prokuratura zadecydowała o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji. Dodatkowo, podejrzany musi wpłacić kwotę w wysokości 10 tysięcy złotych tytułem poręczenia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Kotka została przebadana przez weterynarzy. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zwierzę wróciło do...

rozwiń
29-07-2021
35 reakcji
2
9
24
Podziel się
Komentarze (24)
29-07-2021
niewiarygodne
Zwierzę wróciło do właściciela, który wyrzucił je w plastikowym worku obwiązanym drutem kolczastym ?? To chyba prócz przestępcy jeszcze ci, którzy wydali takie polecenie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (24)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(24)
niewiarygodne
3 lata temu
Zwierzę wróciło do właściciela, który wyrzucił je w plastikowym worku obwiązanym drutem kolczastym ?? To chyba prócz przestępcy jeszcze ci, którzy wydali takie polecenie , tzn policja i badający powinni zostać ukarani i trafić do więzienia. Tak tylko może być w Polsce za obecnej władzy .
nick
3 lata temu
Zwierzę wróciło do właściciela.... Ciekawe jak długo pożyje. Chorzy ludzie, chore Państwo
Zula
3 lata temu
Jakim cudem oddali mu kotka?
Megi 123
3 lata temu
Czy jeżeli chciał się jej pozbyć to dobra decyzja ,że zwierzątko wróciło do potwora ????? raczej NIE !!!!!!!!!!
gajowy
3 lata temu
CO????????????? zwierzak wrócił do właściciela ???
Najnowsze komentarze (24)
Frania
3 lata temu
Czy ktoś kto oddał kotkę właścicielowi ma mózg i zastanowił się jaki los jej teraz zgotował. A temu pseudo właścicielowi nie więzienie, a też worek na łeb i do rzeki.
7UP!
3 lata temu
Biedna kitka....:(( Nie zasłużyła na to....
Prawda
3 lata temu
No jak kociak spowrotem trafił do właściciela, to chyba ktoś tu jeszcze oprucz niego (właściciela) jest winien że kociak marnie skończy i tym razem już nikt o tym się dowie bo, kot poprostu uciekł.
Leo
3 lata temu
A teraz kotek owinie go w worek foliowy , obwiąże drutem kolczastym i wyrzuci do rowu . Jak by nie dawał rady , to mu się pomoże . Na miejscu zwyrodnialca skamlał bym na kolanach szybko o te 3 lata odsiadki . To zawsze trzy lata wegetacji dłużej dla takiego obornika.
Kresowianka
3 lata temu
Litości! Po co mu go oddali....?!
aga
3 lata temu
Koszmar - może jeszcze dodali inne sposoby pozbycia się biednej kotki.
TRDS
3 lata temu
Zapewne jakiś Pisowiec to i tak łagodnie postąpił senatorowie z tego ugrupowania lubują się w przywiązywaniu do zderzaka i ciągnięciu za samochodem.
Vast
3 lata temu
Ciemnogrodzie !! To nie był jego kot !!
wio
3 lata temu
20 batów na rynku i wizerunek w gazetach
Rorro
3 lata temu
Oby nie było zawieszenia. Niech go zamkną, w kryminale albo w psychiatryku. Niestety Gąbin podobno już przepełniony - ale mają coś nowego otworzyć pod Gdańskiem.
Agata
3 lata temu
jak to do właściciela????? czy ludzie na świecie powariowali??? Taka decyzja naraża kotkę na kolejną próbę eutanazji ze strony właściciela!!! Lepej oddajcie ją w dobre ręce, może ja ją wezmę
KOLO
3 lata temu
ot milicyjne myślenie! Ktoś się znęca, no to mu oddamy z powrotem! Tak jest w KAŻDYM przypadku w tej Wolsce! czy to znęcanie nad zwierzętami czy znęcanie nad członkami rodziny!
Beza
3 lata temu
Zwierzę wróciło do właściciela?? Co za poroniony pomysł!!!! To teraz ją uśmierci bez świadków!!!!!
Masakra
3 lata temu
Dzisiaj kot jutro dziecko... Normalni ludzie, nawet w przypadku konfliktu tak nie postępują. Izolować takich!!!