bETQLqjo
bETQLqjs
bETQLqjw
programy
kategorie
bETQLqjp

Zbadali relikwie apostoła Jakuba. Po 1500 latach ujawnili zaskakującą prawdę

Po 1500 lat wątpliwości naukowcy ujawnili prawdę. W Bazylice świętych Dwunastu Apostołów w Rzymie od VI wieku czci się relikwie dwóch apostołów. Mowa o św. Jakubie Mniejszym (często kojarzonym i mylonym z bratem Jezusa - Jakubem Sprawiedliwym) oraz o św. Filipie. Nie wiadomo kto i kiedy dostarczył ich szczątki do świątyni, która powstała w VI w. z inicjatywy papieża Pelagiusza. Międzynarodowy zespół naukowców, pod przewodnictwem ekspertów z Uniwersytetu Południowej Danii, przeprowadził badanie autentyczności znajdujących się w świątyni kości. Właśnie opublikowano wyniki, które zaskakują. Okazało się, że kość udowa, która miała należeć do św. Jakuba, tak naprawdę należy do zupełnie innej osoby, o co najmniej 160–240 lat młodszej. W przypadku św. Filipa kość piszczelowa i kawałek kości stopy są tak zniszczone, że eksperci nie mogli wykonać ich datowania radiowęglowego, by potwierdzić autentyczność. Badacze stwierdzili, że ktoś przyniósł kości do świątyni...

rozwiń
166 reakcji
61
42
63
Podziel się
Komentarze (63)
04-02-2021
darotak jest z wiekszością relikwi ściema i tyle
zobacz więcej komentarzy (63)

Programy Wirtualnej Polski

bETQLqjB
KOMENTARZE
(63)
daro
10 miesięcy temu
tak jest z wiekszością relikwi ściema i tyle
Reggi
10 miesięcy temu
Ja czekam na badanie szczebla drabiny, która się przyśniła św. Jakubowi... Co za bzdury...
to tylko ja
10 miesięcy temu
Dosyć tego otumaniania owieczek.
bETQLqjT
irek regani
10 miesięcy temu
ciekawe w którym kościele będzie piszczel pana Jarosława ?
Ces
10 miesięcy temu
Haaaaa, haaaa... dobrze, że to były ludzkie szczątki, a nie dinozaura ...
Najnowsze komentarze (63)
aisza
8 miesięcy temu
ponad polowa "relikwi " jest oszustwem ,ale jak sie jacys ludzie zechca modlic do jakis zmurszalych kosci to beda sie modlic i tyle ,niczego im nie wytlumaczysz
abc
8 miesięcy temu
Jak w ogóle można pokazywać szczątki ludzkie. Serce Chopina, itp itd To profanacja. Łącznie z krwią JP II ,którą sprzedaje Dziwisz.Okropność..
Stoa
8 miesięcy temu
Jakoś zupełnie mnie to nie zaskakuje. Dobrze, że w ogóle są to kości ludzkie, gdyby zbadać te wszystkie "relikwie" to pewnie by się okazało, że może co najwyżej 10% pochodzi z epok gdy żyli ludzie, którym są przypisywane, a tak ze 30-40% to kości tzw. braci mniejszych różnych gatunków. Nie bez powodu wszystkie Kościoły chrześcijańskie nieomal nigdy nie godzą się na badania jak wyżej opisane.
Romek
9 miesięcy temu
Cóż dziś ludzie wierzą w nowego Boga tj pieniądze i przyjemności i są gotowi mordować własne dzieci na ołtarzu hedonizmu.
Marta
9 miesięcy temu
Szkoda , że nie jest napisane na jakiej podstawie stwierdzili że szczatki nie pasują do pozostalych. Jskim badaniom zostaly poddane. Nie od dzis wiadomo, że badanie węglem radioaktywnym nie należy do wiarygodnych. Płytki artykuł. Szkoda czasu na takie czytanie.
parafianin
9 miesięcy temu
Byłem tam 3 lata temu i modliłem się do tych relikwii. Wszystko ok., to o co sie modliłem spełniło sie dokładniusieńko co do joty. Może to byli inni święci, ale też skuteczni. Z Panem Bogiem i Alleluja.
Koziołek
10 miesięcy temu
A to jest szczebel z drabiny, która przyśniła się Jakubowi, tj Izraelowi... I zonk. Chcieliby sklonować św. Jakuba, a tu jakiś legionista albo zbok-biskup... i niesprawiedliwy miałby udział w zmartwychwstaniu :) Swoją drogą modlenie się przed czyimiś zwłokami lub częściami zwłok wskazuje na filozofię danej religii... Co najmniej dziwne :) Cóż. Kiedyś pito krew poległych, zarzynano tysiące wo£ów, dziś wydaje się to szkodliwym i głupim okrucieństwem. O współczesnym pojmowaniu Boga, życia, miłości też mało dobrego mogą powiedzieć pszyszłe pokolenia :) Koooorva !!! Nie ten gnat... :))) Ciekawe czy w Rzymie zorientują się, że ich ktoś wkręca w wiarę w mamonę, a miała być wiara w Słowo Boga przypomniane dzięki Jezusowi synowi Józefa :)
ulisse
10 miesięcy temu
cud polega na tym, że jakby wszystkie kawałki krzyża jezusowego zebrać do kupy, to można by z tego zbudować arkę Noego!
bETQLqjL
Furman
10 miesięcy temu
Ja też mam święte relikwie- szczebel drabiny, która się śniła Jakubowi :)))
wqd
10 miesięcy temu
ten kosciół tez nie jest autentyczny
Dyro
10 miesięcy temu
Czym to się różni od pogaństwa, w którym czci się kamienie?
bez szyderstw
10 miesięcy temu
Nie bardzo rozumiem rytuał czczenia kości, zwłok na krzyżu i kanibalizmu. Ale co ja tam wiem, to są tajemnice wiary.
znawca
10 miesięcy temu
dania jest tak mała, że nie może być południowej
Abi
10 miesięcy temu
Relikwie same w sobie to ściema nad ściemami :)
...
Następna strona
bETQLqkn
bETQLqju
bETQLqku
bETQLqkv