bGYvwFSc
bGYvwFSg
bGYvwFSk
programy
kategorie
bGYvwFSd

Zbadali relikwie apostoła Jakuba. Po 1500 latach ujawnili zaskakującą prawdę

Po 1500 lat wątpliwości naukowcy ujawnili prawdę. W Bazylice świętych Dwunastu Apostołów w Rzymie od VI wieku czci się relikwie dwóch apostołów. Mowa o św. Jakubie Mniejszym (często kojarzonym i mylonym z bratem Jezusa - Jakubem Sprawiedliwym) oraz o św. Filipie. Nie wiadomo kto i kiedy dostarczył ich szczątki do świątyni, która powstała w VI w. z inicjatywy papieża Pelagiusza. Międzynarodowy zespół naukowców, pod przewodnictwem ekspertów z Uniwersytetu Południowej Danii, przeprowadził badanie autentyczności znajdujących się w świątyni kości. Właśnie opublikowano wyniki, które zaskakują. Okazało się, że kość udowa, która miała należeć do św. Jakuba, tak naprawdę należy do zupełnie innej osoby, o co najmniej 160–240 lat młodszej. W przypadku św. Filipa kość piszczelowa i kawałek kości stopy są tak zniszczone, że eksperci nie mogli wykonać ich datowania radiowęglowego, by potwierdzić autentyczność. Badacze stwierdzili, że ktoś przyniósł kości do świątyni...

rozwiń
166 reakcji
61
42
63
Podziel się
bGYvwFSf
Komentarze (63)
04-02-2021
darotak jest z wiekszością relikwi ściema i tyle
zobacz więcej komentarzy (63)

Programy Wirtualnej Polski

bGYvwFSp
KOMENTARZE
(63)
daro
2 lata temu
tak jest z wiekszością relikwi ściema i tyle
Reggi
2 lata temu
Ja czekam na badanie szczebla drabiny, która się przyśniła św. Jakubowi... Co za bzdury...
irek regani
2 lata temu
ciekawe w którym kościele będzie piszczel pana Jarosława ?
bGYvwFSH
to tylko ja
2 lata temu
Dosyć tego otumaniania owieczek.
Ces
2 lata temu
Haaaaa, haaaa... dobrze, że to były ludzkie szczątki, a nie dinozaura ...
Najnowsze komentarze (63)
aisza
2 lata temu
ponad polowa "relikwi " jest oszustwem ,ale jak sie jacys ludzie zechca modlic do jakis zmurszalych kosci to beda sie modlic i tyle ,niczego im nie wytlumaczysz
abc
2 lata temu
Jak w ogóle można pokazywać szczątki ludzkie. Serce Chopina, itp itd To profanacja. Łącznie z krwią JP II ,którą sprzedaje Dziwisz.Okropność..
Stoa
2 lata temu
Jakoś zupełnie mnie to nie zaskakuje. Dobrze, że w ogóle są to kości ludzkie, gdyby zbadać te wszystkie "relikwie" to pewnie by się okazało, że może co najwyżej 10% pochodzi z epok gdy żyli ludzie, którym są przypisywane, a tak ze 30-40% to kości tzw. braci mniejszych różnych gatunków. Nie bez powodu wszystkie Kościoły chrześcijańskie nieomal nigdy nie godzą się na badania jak wyżej opisane.
Romek
2 lata temu
Cóż dziś ludzie wierzą w nowego Boga tj pieniądze i przyjemności i są gotowi mordować własne dzieci na ołtarzu hedonizmu.
Marta
2 lata temu
Szkoda , że nie jest napisane na jakiej podstawie stwierdzili że szczatki nie pasują do pozostalych. Jskim badaniom zostaly poddane. Nie od dzis wiadomo, że badanie węglem radioaktywnym nie należy do wiarygodnych. Płytki artykuł. Szkoda czasu na takie czytanie.
parafianin
2 lata temu
Byłem tam 3 lata temu i modliłem się do tych relikwii. Wszystko ok., to o co sie modliłem spełniło sie dokładniusieńko co do joty. Może to byli inni święci, ale też skuteczni. Z Panem Bogiem i Alleluja.
Koziołek
2 lata temu
A to jest szczebel z drabiny, która przyśniła się Jakubowi, tj Izraelowi... I zonk. Chcieliby sklonować św. Jakuba, a tu jakiś legionista albo zbok-biskup... i niesprawiedliwy miałby udział w zmartwychwstaniu :) Swoją drogą modlenie się przed czyimiś zwłokami lub częściami zwłok wskazuje na filozofię danej religii... Co najmniej dziwne :) Cóż. Kiedyś pito krew poległych, zarzynano tysiące wo£ów, dziś wydaje się to szkodliwym i głupim okrucieństwem. O współczesnym pojmowaniu Boga, życia, miłości też mało dobrego mogą powiedzieć pszyszłe pokolenia :) Koooorva !!! Nie ten gnat... :))) Ciekawe czy w Rzymie zorientują się, że ich ktoś wkręca w wiarę w mamonę, a miała być wiara w Słowo Boga przypomniane dzięki Jezusowi synowi Józefa :)
ulisse
2 lata temu
cud polega na tym, że jakby wszystkie kawałki krzyża jezusowego zebrać do kupy, to można by z tego zbudować arkę Noego!
bGYvwFSz
Furman
2 lata temu
Ja też mam święte relikwie- szczebel drabiny, która się śniła Jakubowi :)))
wqd
2 lata temu
ten kosciół tez nie jest autentyczny
Dyro
2 lata temu
Czym to się różni od pogaństwa, w którym czci się kamienie?
bez szyderstw
2 lata temu
Nie bardzo rozumiem rytuał czczenia kości, zwłok na krzyżu i kanibalizmu. Ale co ja tam wiem, to są tajemnice wiary.
znawca
2 lata temu
dania jest tak mała, że nie może być południowej
Abi
2 lata temu
Relikwie same w sobie to ściema nad ściemami :)
...
Następna strona
bGYvwFTb
bGYvwFSi
bGYvwFTi
bGYvwFTj