programy
kategorie

Zbijają majątki na cudzym nieszczęściu. UOKiK ostrzega

Firmy notowane na GPW i NewConnect, gdy tylko zajmują się czymkolwiek związanym z koronawirusem, notują gigantyczne wzrosty. - To ogromne ryzyko po stronie inwestorów indywidualnych. Mamy niezwykle niskie stopy procentowe, więc depozyty czy lokaty bankowe nie są atrakcyjne, dlatego klienci poszukują alternatywnych metod inwestycji - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - Giełda się rozkręciła, widzimy, że wielu oszustów próbuje przekonać do swoich małych start-upów czy produktów finansowych, gwarantując, że są bezpieczne, stabilne i gwarantują zysk. Klienci muszą mieć świadomość, że to zawsze wiąże się z ryzykiem utraty środków. Więc decyzje o zainwestowaniu, a często mówimy o oszczędnościach życia, powinny być poprzedzone bardzo wnikliwą analizą i szerokim spojrzeniem na rynek - podkreślił.

Tranksrypcja:Obserwujemy w ostatnim czasie, że bardzo wiele firm, spółek ...
rozwiń
To jest ogromne ryzyko po stronie inwestorów indywidualnych, czy jak niektórzy mówią inwestorów detalicznych - z punktu widzenia instytucji finansowych.
No, mamy realnie sytuację, kiedy są niezwykle niskie stopy procentowe, kiedy depozyty, czy lokaty nie są już atrakcyjne dla konsumentów.
I poszukują oni wielu alternatywnych metod - powierzenie kapitału, inwestycji. Oczywiście jesteśmy w takim momencie, kiedy rozkręciła się Giełda Papierów Wartościowych.
Kiedy my też widzimy, że wielu oszustów próbuje z kolei też przekonać ich do swoich jakiś małych start-up'ów, czy do swoich produktów finansowych, wskazując, że są one bezpieczne, stabilne i gwarantują zysk.
Konsument powinien mieć tą świadomość tego, że ryzyko utraty środków w tym czasie jest również bardzo bardzo materialne.
Ono może się skończyć stratą dla konsumenta. Stąd tego typu decyzje o zainwestowaniu środków.
A często mówimy o oszczędnościach całego życia. Powinny być zawsze poprzedzone bardzo wnikliwą analizą, zawsze spojrzeniem szerokim na to, co się dzieje na rynku.
A pamiętajmy, że na rynku panuje ogromna zmienność. No i panuje też sytuacja, kiedy między innymi na GPW idzie bardzo wiele podmiotów, widząc, że ten rynek jest rozgrzany.
Że konsumenci szukają inwestycji, że fundusze inwestycyjne również szukają tych możliwości inwestowania, bo mają coraz więcej wpłat.
No i niestety, ale są to takie warunki, w których później możemy się obudzić z bardzo konkretną stratą pieniędzy.
1 reakcja
0
1
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)