bGXBlCYA
bGXBlCYE
bGXBlCYI
programy
kategorie
bGXBlCYB

Zbrodnia katyńska - nowe fakty. Ofiar było znacznie więcej

Pod koniec 2019 roku na południu Ukrainy znaleziono archiwalne dokumenty dotyczące rozstrzelanych w 1940 roku Polaków. Materiały dotyczą pochówku w obwodzie chersońskim i mikołajowskim. Według nich liczba zamordowanych Polaków może być większa, niż dotychczas się oficjalnie podaje. Andrij Amons, były ukraiński prokurator wojskowy, 21 listopada 2020 roku na konferencji z okazji 80. rocznicy zbrodni katyńskiej podał, że rozstrzelanych przez Rosjan Polaków, według odnalezionych dokumentów, może być o 3.7 tys. więcej. Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie potwierdziła, że na razie ustalono jedno z miejsc zbrodni na Polakach. Według Amonsa prace archeologiczne mają ruszyć zaraz po zakończeniu pandemii koronawirusa.

0
0
60
Podziel się
bGXBlCYD
Komentarze (60)
25-11-2020
poTomek
Ponieważ Ukraińcy nie lubią Ruskich więc jest szansa na ujawnienie wielu zbrodniczych działań Rusków na Polakach. Pozostaje jeszcze wyjaśnienie do końca ludobójstwa i...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (60)

Programy Wirtualnej Polski

bGXBlCYN
KOMENTARZE
(60)
poTomek
2 lata temu
Ponieważ Ukraińcy nie lubią Ruskich więc jest szansa na ujawnienie wielu zbrodniczych działań Rusków na Polakach. Pozostaje jeszcze wyjaśnienie do końca ludobójstwa i wszelkich zbrodniczych działań UPOwców ukraińskich na Polakach
JMJanowski
2 lata temu
Polskich jeńców wojennych mordowali w Katyniu oficerowie NKWD żydowskiego pochodzenia a decyzję o ich rozstrzelaniu podjęli Beria i Stalin.
balon
2 lata temu
Niech się zajmą wyjasnianiem ludobójstwa UPA a nie napuszczaniem Polaków na Rosjan. To mnie bardziej interesuje. Napuszczania jednego na drugiego mam dość we własnym kraju i takiej przysługi od ukraińców nie oczekuję.
bGXBlCZf
Czytelnik
2 lata temu
Ujawniają to co sami zrobili bo teraz najlepiej jest zwalić na innych i mówić to nie my.
historia
2 lata temu
"Szyliśmy mundury dla armii Hitlera, robiliśmy buty, szkoliliśmy jego żołnierzy i kadrę oficerską" - opowiadają w filmie "Druga wojna Stalina" rosyjscy historycy. Konflikt niemiecko - sowiecki rozpoczął się 22 czerwca 1941, bo wcześniej zsrr wspierał III rzeszę. Na fragmentach archiwalnych filmów można zobaczyć, że rosyjscy piloci szkolili pilotów Luftwaffe, a kadra niemieckich wojsk pancernych przeszła szkolenia na rosyjskich poligonach i w szkołach oficerskich. Wkroczenie armii czerwonej 17 IX 1939 to był cios w plecy walczącej z III rzeszą Polski, wykonanie założeń paktu Ribbentrop-Mołotow, złamanie umowy o nieagresji przez stalina. Hitler zaatakował zsrr w czerwcu 1941 r. kończąc sojusz z sowietami. W Rosji opowiadają bajki o wojnie ojczyźnianej, która dopiero wtedy się dla nich zaczęła. Rzeczywistość była inna. Moskwa napadła po Polsce na Finlandię (jako pretekst sowieci ostrzelali własną wioskę - Mainilę i oskarżyli o to artylerię fińską), ale dostali lanie i prędko podpisali rozejm. Finlandia straciła część ziemi, lecz obroniła niepodległość. Wyszedł przy okazji katastrofalny stan armii czerwonej.
Najnowsze komentarze (60)
Kaszubka
2 lata temu
To w Katyniu byla jeszcze jakas inna zbrodnia, poza naszym samolotem? Bo Katyn kojarzy mi sie z Maciarowiczem i samolotem, oraz brzoza.
trudna prawda
2 lata temu
Ukraińscy nacjonaliści w 1943 roku mordowali Polaków, bo mieli im za złe że po I wojnie Polsce udało się uzyskać niepodległość a im nie, mają też żal do Piłsudskiego że po przegonieniu Bolszewików z terenów Polski nie walczył dalej razem z Petlurą o wolność Ukrainy, a tym samym ich ówczesne tereny znalazły się w granicach II RP i Sowietów. Wspomnę tutaj jeszcze Wielki głód na Ukrainie w latach 1932-1933 zgotowany im przez Stalina. Ukraińcy nienawidzą Rosjan do dziś, ale zdają sobie sprawę z faktu że z nimi nie wygrają, dlatego w 1943 roku próbowali przepędzić Polaków z terenów Wołynia i tzw. Galicji wschodniej. Chcieli rozwiązać problem mniejszości polskiej na Wołyniu w taki sam sposób jak Hitler z Żydami, patrząc na obecne granice Polski i Ukrainy niestety w pewnym sensie im się to udało. Odnośnie odnalezienia na południu Ukrainy nowych dokumentów byłbym sceptyczny, może się jeszcze okazać że to Ukraińscy nacjonaliści również mordowali Polską inteligencję, w końcu widać jak szybko się nauczyli tego rzemiosła od Hitlerowców a być może i Bolszewików.
trudna prawda
2 lata temu
Ukraińścy nacjonaliści mordowali w 1943r. Polaków, bo mieli im za złe że po I wojnie Polsce udało się uzyskać niepodległość a im nie, mają też żal do Piłsudskiego że po przegonieniu Bolszewików z terenów Polski nie walczył dalej razem z Petlurą o wolność Ukrainy, a tym samym ich ówczesne tereny znalazły się w granicach II RP i Sowietów. Wspomnę tutaj jeszcze Wielki głód na Ukrainie w latach 1932-1933 zgotowany im przez Stalina. Ukraińcy nienawidzą Rosjan do dziś, ale zdają sobie sprawę z faktu że z nimi nie wygrają, dlatego w 1943 roku próbowali przepędzić Polaków z terenów Wołynia i tzw. Galicji wschodniej. Chcieli rozwiązać problem mniejszości polskiej na Wołyniu w taki sam sposób jak Hitler z Żydami, patrząc na obecne granice Polski i Ukrainy niestety w pewnym sensie im się to udało. Odnośnie odnalezienia na południu Ukrainy nowych dokumentów byłbym sceptyczny, może się jeszcze okazać że to Ukraińscy nacjonaliści również mordowali Polską inteligencję, w końcu widać jak szybko się nauczyli tego rzemiosła od Hitlerowców a być może i Bolszewików.
swoj
2 lata temu
Po wojnie warszawskiej w 1920roku do niewoli Polskiej trafiło dziesiatki tysiecy rosjan do domów nie powróciło około 20-30 tysiecy.Polska do tej pory nie poinformowała co sie z nimi stało!!!!
Mariusz
2 lata temu
Przypominam oszołomom, że Wołyń był inspirowany przez rosjan. Nie usprawiedliwia to Ukraińców ale potwierdza zaplanowaną i zakrojoną na szeroką skalę działalność Rosjan zmierzającą do całkowitej eksterminacji Polaków przy wykorzystaniu wszelkich środków i okoliczności. Najgorsze jest to, że oni z tego planu nigdy nie zrezygnowali. Czekają tylko na stosowna chwilę.
KS na Rydza
2 lata temu
MUSZKIETEROWIE = polska Dywizja SS - Hitler nie pozwolił. W październiku 1941 r. marszałek Śmigły-Rydz powrócił do okupowanej Polski. W grudniu tego roku kpt. S. Witkowski, za wiedzą Niemców, wysłał swoich bliskich współpracowników rtm. Czesława Szadkowskiego, ppor. Czesława Wasilewskiego, por. Kazimierza Rutkowskiego i pchor. Antoniego Pohoskiego z tajną misją do gen. Władysława Andersa przebywającego w Buzułuku w ZSRR. Mieli oni przekazać rozkaz podjęcia współpracy z Niemcami przeciwko Sowietom (przejście na drugą stronę frontu wraz z całą armią), rzekomo wydany przez marszałka E. Rydza-Śmigłego. Istnieją niezweryfikowane przypuszczenia, że kpt. S. Witkowski wspólnie z marszałkiem E. Rydzem-Śmigłym i L. Kozłowskim podjęli próbę jakiegoś porozumienia się z Niemcami
Piootr
2 lata temu
Jak widać wszyscy muszą się rozliczyć ze swoich win ,Sowieci najbardziej ,nie było zmiany ustrojowej i wszystko w Rosji jest zakłamane i utajnione niby jak w Naszym Kościele.
wowka
2 lata temu
dobrze byłoby przejrzeć archiwa na ukrainie póki można IPN powinien się ruszyć i zacząć działać ..... a siedzi cicho i nic w tym kierunku nie działa ...
bGXBlCYX
Romek
2 lata temu
Dlaczego do dnia dzisiejszego Ukraińcy - oficjalnie - nie przyznają się do okrutnych zbrodni na Polakach w czasie okupacji hitlerowskiej . Ukraińcy w bestialski sposób mordowali kobiety i dzieci za pomocą siekier, wideł , przeżynali piłami ,wbijali małe dzieci na sztachety .Kobiety i dziewczynki były wcześniej gwałcone a następnie zabijane .Opracowania IPN ten rodzaj zbrodni określają - jako nieludzki - jest to nazwane mianem czystek etnicznych . Pisanie o Katyniu czy Miednoje i liczenie czy zamordowanych było więcej to manipulacja i odwracanie uwagi od okrucieństwa Ukraińców .
out
2 lata temu
Podobno w PL jest wolnosc słowa. A zatem uważam że zbrodnię katynska wykonali Niemcy.
odyniec
2 lata temu
Procesy norymberskie - Akt oskarżenia przeciwko niemieckim zbrodniarzom, część nr 3 aktu, podpunkt C): “We wrześniu 1941 11 tyś polskich oficerów którzy byli jeńcami wojennymi zostało zabitych w lesie katyńskim koło Smoleńska”. Wejscie w góógle i wtedy Avalon nuremberg trials indictment count 3, przedostatnia zbrodnia podpunktu C. Wyrok trybunału norymberskiego brzmi: “Trybunał uznaje Geringa winnego popełnienia zbrodni opisanych we wszystkich czterech częściach aktu oskarżenia”. Crimeofaggression kropka info zakładka resourcessearch zakładka historical documents Nuremberg Judgement 1946 strona 103. Dokładnie tak samo brzmi wyrok odnośnie Keitela, Jodla, Franka, Ribbentropa i Rosenberga. A to heca. Dla inteligentów którzy nie rozumieją o co chodzi powiem jaśniej - w Katyniu polskich oficerów wymordowali Niemcy.
microszkop
2 lata temu
"Bracia Słowianie".
reb
2 lata temu
I tam zostały prawdziwe nasze geny. To co rozmnozyło nas później to szkoda nawet mówić
brzęczy
2 lata temu
Czy aby psyjaciele z kiev nie próbowali nas napuścić na moskala? Zobaczę dokumenty i te mogiły 3,7tys Polaków to uwierzę... Poczekajmy z osądami.
...
Następna strona
bGXBlCZz
bGXBlCYG
bGXBlCZG
bGXBlCZH