programy
kategorie

Zmiany w rządzie? Minister finansów kandydatem na szefa EBOR. "Premier mnie poprosił"

Minister finansów zgłosił swoją kandydaturę na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) - Moją rolą jest praca w Ministerstwie Finansów i jestem odpowiedzialny za finanse publiczne. Co będzie w przyszłości? Nie mi spekulować - powiedział w programie "Money. To się liczy" minister finansów Tadeusz Kościński. - Przypominam, że z EBOR-u od 30 lat otrzymujemy pieniądze i bardzo dobrze je wykorzystywaliśmy. Jest czas, by Polska miała swój głos w tym banku. Akurat w tym roku jest zmiana prezesa, premier Morawiecki podjął decyzję, że czas, by Polska wykorzystała swój głos i prosił, bym złożył kandydaturę - dodał.

Tranksrypcja:Właśnie kontekst wyborów - jeśli prezydent Andrzej Duda nie ...
rozwiń
Moja rola jest, żeby pracować w Ministerstwie Finansów i jestem odpowiedzialny za finanse publiczne.
A co będzie w przyszłości, to nie dla mnie spekulować. Ale zgłosił się pan jako kandydat do jednego z europejskich banków, jako osoba, która chciałaby ewentualnie tam przejść.
Tak, ale to przypominam, że to jest Europejski Bank Odbudowy EBOR, który od 30-stu lat otrzymujemy pieniądze.
I myślę, że bardzo dobrze wykorzystywaliśmy te pieniądze w Polsce i jest czas, żeby Polska miała swój głos w tym banku.
Akurat w tym roku jest zmiana prezesa i pan premier Morawiecki podjął decyzję, że czas, żeby Polska pokazała swoją siłę, wykorzystała swój głos.
I prosił, żebym złożył kandydaturę. Czyli to pan premier Morawiecki pana tam wysyła? To nie jest tak, że pan chce ze Świętokrzyskiej przenieść się do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju?
Moją rolą jest, żeby pracować dla polskiej gospodarki i tak najlepiej jak tylko mogę. Pan premier zdecydował, że powinniśmy złożyć swój głos tam jako kandydaturę i tak zrobiliśmy.
Aż będzie to rozstrzygnięte - pewnie dopiero na jesień. Pracuję tutaj w Ministerstwie Finansów i dbam o polskie finanse publiczne.
50 reakcji
8
41
1
Podziel się
Komentarze (1)
16-07-2020
AnnaAj waj
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(1)
Anna
4 lata temu
Aj waj
Najnowsze komentarze (1)
Anna
4 lata temu
Aj waj