bFejvQjo
bFejvQjs
bFejvQjw
programy
kategorie
bFejvQjp

Znaleźli kości mamuta. Odkrycie w wodach syberyjskiego jeziora

Pasterze reniferów nie pierwszy raz znajdują szczątki mamuta. Tym razem w wodach syberyjskiego jeziora Pechevalavato odkryli fragmenty szkieletu trąbowca. Na miejscu pojawili się jamalscy naukowcy, którzy po wstępnej analizie określili, iż był to młody osobnik. Naukowcy udokumentowali znalezienie części czaszki, kilku żeber i kości przednich nóg. Niektóre fragmenty szkieletu posiadały nadal przyczepioną tkankę miękką. Wraz ze zmianą klimatu coraz częściej w tym rejonie świata odnajdywane są szczątki mamuta włochatego. Jednym z ważniejszych odkryć z grudnia ubiegłego roku było znalezienie młodego osobnika mamuta, którego wiek naukowcy datują na 18 tys. lat.

120 reakcji
79
10
31
Podziel się
Komentarze (31)
29-07-2020
asCzy redaktorzy w WP nie znają polskiej pisowni. Co to za tłumaczenie z rosyjskiego na polski ? Nie Andrei Gusev, a Andriej Gusiew Redakcjo !!!
zobacz więcej komentarzy (31)

Programy Wirtualnej Polski

bFejvQjB
KOMENTARZE
(31)
as
rok temu
Czy redaktorzy w WP nie znają polskiej pisowni. Co to za tłumaczenie z rosyjskiego na polski ? Nie Andrei Gusev, a Andriej Gusiew Redakcjo !!!
Ewa
rok temu
Gdyby ludzie nie rzucali w nich kamieniami i zabijali, mamuty żyłyby do dnia dzisiejszego tak jak słonie.
sss
rok temu
przecież świat istnieje o 6 000 lat :)
bFejvQjT
BUDGIELIZZY
rok temu
Piekna muzyka.
alec
rok temu
Mamut? Słyszałem, że w tamtych czasach komary miały takie kości!
Najnowsze komentarze (31)
A dla mnie
rok temu
to ta yntegencja i psychopaci, którzy zawsze dłubali w losach każdego narodu. Bo księcia zamordowano !!! A ilu ludzi na świecie wyrżnięto w pień z tego powodu ? Nikogo to nie interesuje ? Tylko księciunio jest najważniejszy ?
Strucel
rok temu
Z należytym hołdem dla rządzących obecnie należy z należytym pietyzmem zadać pytanie : Jaką wiodącą rolę odegrał niejaki Yaro K. w osobie własnej. Bo po ujawnieniu niejakiego sukcesu z Krzyżakami to rzeczony namówił Pana von Jungingena do Grunwaldu to nie kto inny ale on w osobie własnej namówił . Zasług dla RP nikt inny nie miał większych w dziejach RP
StZg
rok temu
Trzeba odróżniać przyczyny od pretekstów. Zabójstwo Arcyksięcia Ferdynanda to był pretekst, iskra. Beczkę do której ona wpadła napełniono prochem nieco wcześniej.
Gość
rok temu
"""pora tu nic nie ma wspólnego rzucanie kamieniami ! lecz potop !""" _______ To gdzie wtedy był Noe ?
magicm64
rok temu
mieszkam w Australii i wiem jak tam dzialaja uniwersytety. bedac jednymi z najlprzych na swiecie , ten kraj jest i zawszy byl lewacki,nie wazne ktora partia ma koryto. Chanba za te gowna. teraz nas przygotowuja na zamkniecie na wzor lewackiej Europy a tu nie zmarlo wiecej niz200 ludzi > kto ma mozg , niech mysli
Wrak z bijaty...
rok temu
Miło na to popatrzeć! Gdyby jeden fagas z Serbii nie wykończył kronprynca, to nie odbyłaby się Bitwa Jutlandzka!!
febe
rok temu
Eko podbija cenę a konsument nie sprawdzi jaka jest prawda.
febe
rok temu
Konsument nie sprawdzi co naprawdę jest eko. Prawdziwa jest za to znacznie wygórowana cena.
bFejvQjL
przemysław
rok temu
Starszy mężczyzna ma 48 lat. To jest dopiero mądry redaktor. Ewidentna wina kierowcy samochodu. No , ale mądry redaktor.
polska lipa
rok temu
Syberia skrywa niesamowite pozostałości cywilizacji, o których prawie nikt nie chce mówić, oficjalny zakaz działa.
Sasza Dętkow
rok temu
Gdyby znaleźli w usa to byłby zachwyt i uwielbienie Tam to ten młody mamut miałby na łańcuszku smoczek a obok grzechotkę na baterię wciąż działającą
Jarmarki bez ...
rok temu
Ale ci,którzy chcą sprzedać kury nioski na jarmarkach muszą ukrywać się w samochodach i sprzedawać wcześnie rano póki nie ma ich kto wygonić z targu.
ASAD
rok temu
dlugo zyl ten maly mamut o ktorym napisali na koncu Ubiegłego roku było znalezienie młodego osobnika mamuta, którego wiek naukowcy datują na 18 tys. lat
danny
rok temu
Pechevalavato. Typowo rosyjska nazwa. Kogo wy zatrudniacie. Tak trudno napisać w polskiej transkrypcji Pieczewaławato?
bFejvQkn
bFejvQju
bFejvQku
bFejvQkv