programy
kategorie

Żory. Wyprzedzał na pasach. Nagranie oburzonego czytelnika

Wyprzedzał na pasach i pomknął dalej. Na naszą skrzynkę kontaktową DziejeSie często dostajemy od czytelników filmy, na których udokumentowali coś niesamowitego lub niepokojącego. Ten materiał zdecydowanie należy do drugiej kategorii. Pan Damian uchwycił w Żorach karygodne zachowanie innego uczestnika ruchu. Kiedy zatrzymał się, aby przepuścić pieszego, ten nagle musiał uciekać z jezdni, żeby nie zostać potrąconym. Wszystko przez to, że na pasie obok jechał wielki tir, który nawet nie zwolnił zbliżając się do przechodzącego przez ulicę. Na szczęście, tym razem, nie doszło do tragedii.

90 reakcji
17
30
43
Podziel się
Komentarze (43)
03-08-2020
glockKierowca tira popełnił poważne wykroczenie. Każdy kto zna przepisy RD wie o co chodzi.
zobacz więcej komentarzy (43)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(43)
glock
4 lata temu
Kierowca tira popełnił poważne wykroczenie. Każdy kto zna przepisy RD wie o co chodzi.
Tola
4 lata temu
i czerwone autko i tir złamali przepisy. Widząc, że samochód jadący przed nimi zatrzymał się przed pasami mieli obowiązek założyć, że ktoś jest na pasach. To czy ta osoba schodziła z pasów czy dopiero wchodziła nie zwalnia ich z obowiązku zatrzymania się tylko dlatego, że nikogo nie widzieli, wręcz to powinno być przyczyną do określenia sytuacji a przynajmniej zwolnienia. A tak poza tym to z jaką prędkością jechał ten czerwony i tir? To była strefa zabudowana
Nasi urzędnic...
4 lata temu
Czy ktokolwiek widział w Niemczech, przejście dla pieszych bez sygnalizacji, na drodze szybkiego ruchu poza miastem???
Świetnie
4 lata temu
urzędnicy zafundowali mam, za nasze pieniądze, przejścia bez sygnalizacji na wielopasmowych drogach szybkiego ruchu, to teraz czas na przejścia przez tory, bez sygnalizacji. Bo coś za wolno idzie wybijanie Polaków.
Życie a nie b...
4 lata temu
Jaka jest droga hamowania Tira? Czy można przed wychodzić na jezdnie, tuż przed jadącym samochodem? Piesi to tacy sami ludzie jak kierowcy, też mają obowiązki i również powinni dbać o życie.
Najnowsze komentarze (43)
pit
4 lata temu
Całe szczeście ze gosc z rowerem ogarnął się i w porę uciekł z tego przejścia bo jakby trafiło na zakapturzonego ..zasłuchanego i zalampionego w swój nowy smartfon Sebe to byłaby masakra. Swoją drogą kierowca ciężarówki ze swojego wysokiego konia widzi wszystko jak na dłoni i miał na prawde sporo czasu na to by się zatrzymać...no chyba ze nie jechał 60 /h
Gość
4 lata temu
""""MiKPrzede wszystkim trzeba sobie uzmysłowić ile trwa droga hamowania tira. Gdyby kierowca tira zaczął hamować to mógłby staranować wszystkie 3 pasy. Tam przede wszystkim nie powinno być przejścia dla pieszych.""""" ------------------------ To jest chyba teren zabudowany, więc jaką prędkością jechał ten wzorowy i uciśniony przez co niektórych forumowiczów kierowca ?
real
4 lata temu
A zrobienie tam sygnalizacji na przycisk przerasta intelektualnie tamtejszych projektantów, czy po prostu, władze uznały, że nie warto finansować bezpieczeństwa plebsu? Samochody polityków i tak latają na bombach i mogą wszystko olewać.
Dziwne
4 lata temu
Dlaczego tam nie ma świateł? Nie było by wpływów z mandatów?
agent
4 lata temu
Dzik kraj - przerażające. Bliżej nam wciąż do Azji. A te komentarze !!!!???
Wiola
4 lata temu
Wystarczy zamiar przejścia i kierowca musi się zatrzymać tak jest w cywilizowanych krajach
pieszy starus...
4 lata temu
na przejazdach kolejowych pociągi tez nie ustępują pieszym.... TIR nie stanie w miejscu, TIR nie bedzie zwalniał przed każdym przejściem..... LUDZIE, dajcie przejechać autom a jak za dużo ich jedzie podnieście rękę i zatrzymają sie a nie wchodzić bezpośrednio przed auto !!!! rano to paniusie z pieskami w wymiętolonych dresach, rozczochranych włosach pakują sie pod rane autobusy.....a przegubowy waży 12 ton, ....
Proste pytani...
4 lata temu
ile jest potrąceń pieszych na przejściach z sygnalizacją, a ile na przejściach bez sygnalizacji. I już wiemy, że problemem nie są kierowcy tylko ....., którzy projektują przejście bez sygnalizacji, na drodze szybkiego ruchu o kilku pasach!
BMO
4 lata temu
Tomi - ty to chyba z Radomia jesteś
keruj
4 lata temu
wina uprzejmego pieszy ma czekac az bedzie mogl bwejsc do ukarania uprzejmy nie znajacy przepisow zachecajacy pieszego
taka prawda
4 lata temu
Żaden z tych co piszą że kierowca nie powinien przepuszczać pieszego niech się nie wybierają do krajów cywilizowanych. W RFN nieprzepuszczenie pieszego który MA ZAMIAR WEJŚĆ NA PRZEJŚCIE kosztuje 500 Euro i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące.
gość 32
4 lata temu
Niech kierowca osobówki też zda sobie sprawę, że tir nie zahamuje tak jak on... niestety... a pieszy też chyba miał oczka i widział co nadjeżdża...
Świetnie
4 lata temu
urzędnicy zafundowali mam, za nasze pieniądze, przejścia bez sygnalizacji na wielopasmowych drogach szybkiego ruchu, to teraz czas na przejścia przez tory, bez sygnalizacji. Bo coś za wolno idzie wybijanie Polaków.
to jest po pr...
4 lata temu
Tiry to generalnie porażka. Taka masa, że aż strach być obok. Nic się nie zdąży zrobić ani z punktu widzenia kierowcy, ani drugiej strony na wypadek nagłej sytuacji w dodatku często zasuwają jak szaleni! Zupełnie nie rozumiem, jak można pojazdy, które ważą dziesiątki ton dopuścić do jazdy drogami? Poza stwarzanym zagrożeniem dla ludzi niszczą te drogi na potęgę. Tiry powinny jeździć koleją, a na wszystkich innych drogach poza autostradami, gdzie nie ma pieszych powinny móc jeździć z maksymalną prędkością 50 km na godzinę!