bFfhtsdM
bFfhtsdQ
bFfhtsdU
programy
kategorie
bFfhtsdN

Zwiększone kontrole w Korei Północnej. Kim Dzong Un ostro o zachowaniu młodych

W stolicy Korei Północnej Pjongjangu odbył się dziesiąty kongres Socjalistycznej Ligi Młodzieży Patriotycznej. Spotkanie zaczęło się 27 kwietnia i zakończyło dzień później. Przywódca Korei Północnej – Kim Dzong Un odwiedził uczestników w ostatni dzień kongresu i wystosował do zebranych list, który został odczytany w trakcie spotkania. Lider Partii Pracy Korei przekazał w nim, że niepokojące są trendy przejmowania zachodniego stylu życia przez młodzież w jego kraju. Kim Dzong Un stwierdził, że nie może być zgody na noszenie np. fryzur podobnych do tych, które noszone są na zachodzie, słuchania ich muzyki oraz przejmowania innych rozrywek. Jego zdaniem ''szkodzi to idei państwa''. Dyktator zapowiedział zwiększone kontrole w tym zakresie oraz skupienie się na stworzeniu własnych wzorców kulturowych, które mają być reprezentowane przez młodzież w Korei Północnej. Socjalistyczna Liga Młodzieży Patriotycznej Korei Północnej to organizacja powołana w 17 stycznia 1946...

rozwiń
72 reakcje
6
26
40
Podziel się
Komentarze (40)
30-04-2021
MikiA co tu komentować... wieloryb pławi się w luksusie made in west ... a swoim młodym wymyśla patriotyczne pierdoły... to obrzydliwe
zobacz więcej komentarzy (40)

Programy Wirtualnej Polski

bFfhtsdZ
KOMENTARZE
(40)
Miki
9 miesięcy temu
A co tu komentować... wieloryb pławi się w luksusie made in west ... a swoim młodym wymyśla patriotyczne pierdoły... to obrzydliwe
olo
9 miesięcy temu
na tle chudych koreańczyków z północy, Kim Dzong Un wygląda okazale.
?????????????...
9 miesięcy temu
Tak się bili o socjalizm to go mają
bFfhtser
Brukiew
9 miesięcy temu
Większość mieszkańców Korei Północnej żyje w niewyobrażalnej dla nas biedzie. Ludzie jedzą skromnie, często są niedożywieni. Średnia życia w Korei Płn. wynosi niewiele ponad 60 lat. Jednak jest to kraj niepodobny do żadnego innego. Sytuacja w tamtym kraju jest trudna do pojęcia, nawet dla mieszkańców Kuby czy Chin. Kult jednostki jest tam posunięty do niewyobrażalnych gdzie indziej granic. To naród wyszkolony, wręcz wytresowany, a swoich przywódców kochają i otaczają szacunkiem dosłownie jak boga. Koreańczycy przyjmują swoją nędzę z pokorą, ponieważ panuje tam absolutny totalitaryzm. Wszystkie sfery działalności człowieka znajdują się pod kontrolą państwa. Koreańczykom nie przeszkadza również zewnętrzna izolacja, ponieważ od dziesiątek lat żyją odcięci od świata, a Koreę określa się jako "kraj zatrzaśniętych drzwi". Niemoc Koreańczyków wynika przede wszystkim z tego, że są całkowicie sterroryzowani. Nie ma tam żadnej opozycji, a przede wszystkim jest to naród poddany niewiarygodnie silnej indoktrynacji, prowadzonej od 5. roku życia. Każdy Koreańczyk rodzi się i umiera pod opieką którejś z organizacji państwowych. Nie znają czegoś takiego jak czas wolny czy życie prywatne. Kim Ir Sen podzielił im dobę na trzy części: 8 godzin zajmuje im praca, 8 godzin - działalność społeczno-użyteczna i indoktrynacja, 8 godzin pozostaje na sen. Również dzieci nie mają tam czasu wolnego. W przedszkolu są dzielone na różnego rodzaju gwardie, np. na gwardię sprzątającą, gwardię zazieleniającą czy gwardię samoobronną. Od dzieciństwa są indoktrynowane w duchu militarystycznym, uczy się ich miłości do wodza i partii. Indoktrynacja powoduje, że Koreańczycy nie znają instytucji cenzury. Większość gazet, które ukazują się poza stolicą, w ogóle nie zawiera wiadomości z zagranicy, a wkładkę z informacjami zagranicznymi ma jedynie centralny organ partii komunistycznej . - Tam można przeczytać, że wszędzie jest ciężko, jedynie tylko w Korei Płn. jest dobrze. Stolica kraju Pjongjang jest miastem wyjątkowym. Mogą w nim mieszkać tylko wybrańcy. Koreańczycy z innych miejscowości nie mogą do niej nawet przyjechać, chyba że uzyskają pozwolenie, ale o nie bardzo trudno. Znawcy zgodnie twierdzą, że Korea Płn. jest najsprawniejszą dyktaturą, być może nie mającą sobie równej w dziejach ludzkości.
dokładnie to ...
9 miesięcy temu
Tak jak Putin i reszta oligarchów wysyła swoje dzieci na zachód, kupuje domy na zachodzie i trzyma tam swoje miliony a zwykłym Rosjanom w telewizji serwuje dzień w dzień że Zachód jest niedobry.
Najnowsze komentarze (40)
Krzysztof
6 miesięcy temu
Czy sytuacja w Polsce nie idzie w tym kierunku?
jkloiu
7 miesięcy temu
koń by nie uśmiał, gdyby nie tragedia mieszkańców tego kraju; psycholandia...
Kross
9 miesięcy temu
Jeszcze trochę i UE się zmieni w neokomunę gdzie politycy będą zajadać mięso i się pławić w luksusach, a zwykłym obywatelom pozostanie obowiązkowa służba w europejskiej armii i jedzenie larw jedwabników zgodnie z myślą ekologów. Aż strach pomyśleć o tym do czego właśnie Europa zmierza. Nie, nie oglądam mediów. Sam mieszkam na Zachodzie i takich ostrych tendencji socjalistycznych/komunistycznych to już dawno nie widziałem.
.:tz:.
9 miesięcy temu
w prl też tak było.. i zabewne niedługo też tak będie
yhy
9 miesięcy temu
aż dziw że go nie zjedli. znowu pokazał swoje supermoce?
8gwiazdek
9 miesięcy temu
Władze Korei Pn. w tłumieniu wolnej myśli są nawet lepsze od PiSS
FAKT
9 miesięcy temu
W POLSCE JAROSLAW CHCIALBY PODOBNIE
edoop
9 miesięcy temu
A tak naprawdę nie długo grubasek umrze i życie się zmieni no ale trzeba jeszcze poczekać bo on się pławi w luksusach jak każdy wódz narodu.
bFfhtsej
Apsik
9 miesięcy temu
Wszyscy zadowoleni, jak na kongresie PiSu ! ;)
stary49
9 miesięcy temu
u nas o sie nazywa mlodziezowka pis
Observateur
9 miesięcy temu
Predzej czy pozniej, skonczy jak Ceaușescu .
doc
9 miesięcy temu
Jakbym Czarnka i Kaczyńskiego słyszał, tyle że na razie jeszcze nie mogą sobie na tyle pozwolić co Kim muszą przejąć media i sądownictwo do końca.
BLANCO
9 miesięcy temu
no żywcem teksty i klimat jak z kongresu pis
Witek
9 miesięcy temu
To cichy sprzymierzeniec Ameryki dlatego nikt go nie atakuję.
bFfhtseL
bFfhtsdS
bFfhtseS
bFfhtseT