programy
kategorie

Zwolnienie z ZUS potrwa dłużej? "Za wcześnie, by o tym mówić"

Do 10 lipca wielu przedsiębiorców z branży turystycznej, rozrywkowej czy eventowej musi opłacić składki ZUS. Zwolnienie bowiem skończyło się po 3 miesiącach i trzeba ponownie płacić. W programie "Newsroom" Wirtualnej Polski o ewentualne przedłużenie takiego zwolnienia była pytana wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. - Pracujemy koncepcyjnie nad pewnymi rozwiązaniami, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, by o tym mówić - stwierdziła wiceszefowa resortu. Jest za wcześnie mimo tego, że wielu przedsiębiorców ZUS już opłaciło. Powiedziała za to, że jednej z firm w województwie warmińsko-mazurskim udało się przebranżowić i oprócz działalności ekologicznej zająć się produkcją maseczek. - Przedsiębiorcy polscy dają radę - spuentowała Olga Semeniuk.

Tranksrypcja:Czy raczej tego ministerstwo nie przewiduje? ...
rozwiń
Panie redaktorze - cały rząd, ale oczywiście głownie Ministerstwo Rozwoju, pracuje koncepcyjnie nad tym, aby przewidzieć pewne rzeczy, które mogą się wydarzyć w drugiej połowie roku.
Natomiast jest to czas za wczesny aby mówić o konkretnych rozwiązaniach.
Ale z drugiej strony, chciałabym powiedzieć i też tutaj podać taki przykład - wczoraj wizytowałam w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Warmińsko-Mazurskiej.
Gdzie spotkałam się z przedstawicielami firmy, którzy w kwietniu tego roku mieli spadek obrotów o 65 procent i zastanawiali się przy 100 osobach zatrudnionych, co zrobić dalej.
Otrzymali subwencję, wsparcie finansowe i dzięki tej subwencji przebranżowili się, dołączając do swojej działalności ekologicznej, nowe działanie związane z produkcją maseczek ochronnych.
Okazało się, że w ciągu kilku tygodni ze 100 osób, otrzymali dodatkowe 40 miejsc pracy, bo popyt właśnie na odzież ochronną i maseczki jest.
Także jest to przykład pozytywny, bo bardzo często w przestrzeni publicznej spotykamy się, że rząd za mało dał, rząd za mało zaoferował.
A ja bym chciała przedstawić, bo jeżdżę po całej Polsce, wizytuję w różnych miejscach, spotykam się z przedsiębiorcami, którzy skorzystali z tych tarcz.
Zarówno kryzysowej, jak i finansowej i widzę, że przedsiębiorcy naprawdę w Polsce dają radę.
93 reakcje
8
85
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)