bFdKMHbE
bFdKMHbI
bFdKMHbM
programy
kategorie
bFdKMHbF

Życie na Marsie. Przełomowe odkrycie NASA

Łazik Curiosity odkrył na Marsie ślady cząsteczek organicznych - twierdzą naukowcy. To kolejne odkrycie potwierdzające teorie o istnieniu życia na Marsie. Chodzi o tiofeny - cząsteczki zawierające węgiel i siarkę, które są niezbędne do życia. Występują one również na Ziemi. Znajdziemy je np. w grzybach, węglu czy ropie naftowej. Naukowcy twierdzą, że ich źródłem pochodzenia mogą być procesy biologiczne prymitywnych form życia. Badacze nie wykluczają, że tiofeny mogły się pojawić na Marsie po uderzeniu meteorytu. Jeśli powstały jednak w wyniku procesów biologicznych, to mogą to być ślady po organizmach, które zamieszkiwały Marsa w przeszłości. "Nadzwyczajne odkrycia wymagają nadzwyczajnych dowodów" - twierdzą eksperci NASA i kontynuują badania.

06-03-2020
177 reakcji
66
39
72
Podziel się
Komentarze (72)
06-03-2020
brajanw piwnicy znalazłem butelkę z etykietą kordiał sudecki. Czyli klimat w sudetach był kiedyś śródziemnomorski.
zobacz więcej komentarzy (72)

Programy Wirtualnej Polski

bFdKMHbR
KOMENTARZE
(72)
brajan
2 lata temu
w piwnicy znalazłem butelkę z etykietą kordiał sudecki. Czyli klimat w sudetach był kiedyś śródziemnomorski.
Bardzo się ci...
2 lata temu
że tym razem naukowcy nie zaniemówili i nie są w szoku, tylko są podnieceni tym odkryciem! Czuję się zbudowana ich postawą!
ted84
2 lata temu
ksiazyca nie zdolali zbadac a wciskaja ciemnote ze marsa badaja zenada
bFdKMHcj
nick
2 lata temu
co ma wspólnego UFO ze śladami cząsteczek organicznych?
Staś
2 lata temu
Od kilku lat maja dowody że na Marsie istnieje życie drobnoustrojowe. Niestety, jeszcze długo tego nie ogłoszą bo ludzie nie są jeszcze przygotowani na takie informacje. Ogłoszenie że istnieję życie poza Ziemią naruszy równowagę społeczną i rozsadzi religie, a szczególnie katolicką, która powstała w oparciu o wizytę Obcej cywilizacji . Religia głosi że ,,Bóg przybył z Nieba i zstąpił na Ziemię''. Jeżeli ogłoszą że istnieje życie na innych planetach to Bóg okaże się Obcym. Nawet bardzo wierzący nie będą chcieli się modlić do przedstawiciela innej cywilizacji i utrzymywać kapłanów !
Najnowsze komentarze (72)
Pinokio
2 lata temu
Przecież to my pochodzimy z Marsa! Co tu badać. Marsjanie tam robili to, co teraz robią na Ziemi! Szukamy innego miejsca, bo na ZIEMIĘ położyliśmy już krzyżyk!
bajka
2 lata temu
Szkoda, że studia animacji z Bielska-Białej nie wynajmą. Kręcili tam m.in. Bolka i Lolka , no ale w Ameryce też robią dobre bajki, tak jak ta wyprawa na Marsa.
darecki
2 lata temu
puszczają nam animacje i maja radochę jak nabijają w butelkę. księżyc jest dużo bliżej a ich osiągnięcia tu są skrajnie podejrzane nie mówiąc już nic o tym, że podobno znają tylko jedna jego widoczna stronę
POLAK
2 lata temu
NIE JESTEŚMY SMI TO WIADOMO ODDAWNA UKRYWANIE PRZED LUDZKOŚCIIĄ TEGO CO JUŻ WIĘKSZŚĆ ZNA JEST BŁ EDEM
jan
2 lata temu
Jakby dobze poszukac to i zyda znajda w Polsca,nie mowie o poslach
ando
2 lata temu
Jestem zaszokowany stanem wiedzy i teoriami spiskowymi tu piszących . Wielu przeróżnych badaczy było krytykowanych . Bez nich nie byłoby penicyliny , samolotu , wielu rzeczy bez których dzisiaj żyć byłoby niepodobnia .To dzięki pasji badacz , niektórzy powiedzą dziwactw , świat się rozwija . A ...niewiara w lądowanie na księżycu to już szczyt braku wiedzy . A niby dlaczego by nie mogła tam łopotać flaga . Jak najbardziej na księżycu i innych planetach wieją wiatry .
Soyer
2 lata temu
A co ma do tego UFO , ksiezyc bynajmniej nie jest niezidentyfikowanym obiektem latajacym
Bob
2 lata temu
Co to za tytuł na pierwszej stronie? "Badacze UFO podnieceni"? UFO, czyli po polsku "niezidentyfikowany obiekt latający" (w skrócie NOL), jak nazwa wskazuje, mówi o obiektach latających a w materiale mowa o prymitywnym życiu na innej planecie, czyli o astrobiologii! Autor zakłada, że jak życie to musi latać ... obowiązkowo w latających talerzach.
bFdKMHcb
Kook
2 lata temu
Pokazali łazik i nic więcej, te filmy to sobie pokazujcie nawzajaem w waszej stołówce .
dasz
2 lata temu
Skoro Ziemia jest płaska to Mars też powinien taki być. Wszechświat ma kształt muszli klozetowej
Dramat
2 lata temu
Tragedia jaka ciemnota robi wpisy pod tym artykułem i do tego połowa nie potrafi pisać po Polsku.
kj
2 lata temu
Wiele by dało odkrycie jakichś związków optycznie czynnych, bo jeśliby były pochodzenia biologicznego, byłyby lewoskrętne (jak na Ziemi), lub może prawoskrętne (jeśli byłoby to jakieś inne życie). W procesach nieorganicznych powstają racematy (mieszanina prawo- i lewoskrętnych).
żenada
2 lata temu
Kogo to obchodzi,i tak nikt nic z tego nie będzie miał.Amerykańskie bajeczki dla małych dzieci
Lisek 68
2 lata temu
Cholera jeszcze nam tam latając zarażą koroną
...
Następna strona
bFdKMHcD
bFdKMHbK
bFdKMHcK
bFdKMHcL