bGLvQIqc
bGLvQIqg
bGLvQIqk
programy
kategorie
bGLvQIqd

152 mld ton słodkiej wody uwolnione do oceanu. Groźne topnienie góry lodowej A68a oderwanej od Antarktydy

Naukowcy z Uniwersytetu w Leeds w Wielkiej Brytanii alarmują, że góra lodowa A68a, która oderwała się w lipcu 2017 roku od Antarktydy, uwolniła ogromne ilości słodkiej wody do oceanu. Badacze obserwowali dryfującą górę od samego początku. W chwili oderwania była to największa góra lodowa na świecie i szósta co do wielkości w historii. Specjaliści porównywali jej wielkość do ¼ powierzchni Walii. Jej powstanie stało się dużym problemem, gdy zaczęła przemieszczać się po oceanie i gdy zaczęła intensywnie topnieć. Naukowcy obliczyli, że do tej pory wypuściła do oceanu aż 152 miliardy ton słodkiej wody. Taka ilość wody pozwoliłaby na wypełnienie wodą np. 61 milionów basenów olimpijskich. Góra lodowa A68a pod koniec zeszłego roku minęła brytyjską wyspę Georgia Południowa, która znajduje się na południowym krańcu Oceanu Atlantyckiego. Jej intensywne topnienie sprawiło, że mnóstwo słodkiej wody dostało się do wód wokół wyspy. Zdaniem naukowców, może to spowodować...

rozwiń
204 reakcje
45
94
65
Podziel się
bGLvQIqf
Komentarze (65)
21-01-2022
Handuler"Południowej Gruzji" Taka nazwa nie istnieje, jest tylko Południowej George'i
zobacz więcej komentarzy (65)

Programy Wirtualnej Polski

bGLvQIqp
KOMENTARZE
(65)
Handuler
rok temu
"Południowej Gruzji" Taka nazwa nie istnieje, jest tylko Południowej George'i
VIC
rok temu
Ja ta biedna góra lodowa posteruje do "południowej Gruzji". Może ktoś ją przez Bosfor i Dardanele przeciągnie
Hmmmmmmm
rok temu
Totalna bzdura jeśli bryła lodowa pływa to obojętnie ile waży po roztopieniu się nie zwiększy poziomu wody. Panie redaktorze powrotem do szkoły !!!!!!!!!
bGLvQIqH
Mick
rok temu
152 miliardy ton słodkiej wody w bilionach ton mody słonej nie ma absolutnie znaczenia, Amazonka dziennie wylewa do Atlantyku większą ilość wody, też słodkiej jakby nie było.
swieta madonn...
rok temu
nie ma wiekszej tragedi od rzadzenia panstwami lewackiej choloty ktorej korzenie wywodza sie od najgorszego szamba jakie bylo i jest na ziemi
Najnowsze komentarze (65)
Gura w bulu
rok temu
Ocean nareszcie będzie ciepły i słodki
mike
rok temu
Co to jest Południowa Gruzja? Znów tekst rodem z automatycznego translatora?
picollo
rok temu
... tak proszę Państwa tłumaczy algorytm... Południowej Gruzji ?!
hehe
rok temu
ta góra to kropla w morzu.
Okrakiem
rok temu
Oceany i morza naszej planety zawierają 1,332 miliarda kilometrów sześciennych słonej wody. Amazonka wlewa do Oceanu Atlantyckiego około 120.000m3 wody w ciagu sekund. Jest jakiś problem?
nickonkretneg...
rok temu
To ile teraz kosztuje teraz m3 wody u złodziei?
szasza
rok temu
złapać ją na lasso i zaciągnąć do wytwórni wody niegazowanej
beczenie
rok temu
Więcej wojen ,wybuchów nuklearnych i pajacowania niby wielkich polityków tego świata.
bGLvQIqz
wiesiek
rok temu
Czyli już niedłgo będziemy mieli wodę pitną prosto z oceanów i mórz !
Hmmmmmmm
rok temu
Totalna bzdura jeśli bryła lodowa pływa to obojętnie ile waży po roztopieniu się nie zwiększy poziomu wody. Panie redaktorze powrotem do szkoły !!!!!!!!!
Obserwatorr
rok temu
A obok jest Sandwich Południowy - to napiszesz Kanapka południowa ?
robol
rok temu
a brytyjska flota z nią sobie nie poradzi? z argentyną dała radę
Natura
rok temu
Jak nalejesz pełny garnek wody i ja zamrozisz to lód będzie wystawał poza garnek. Jak spowrote ogrzejesz to wody będzie więce? Jke bzdety piszą Ci naukowcy. Jak lód pływa to wody nie przybywa
Etnali
rok temu
Wielki potop który został opisany w bibli Był powodem oderwania się lodowca I nawet bogowie (istoty pozaziemskie) nie mogli nic z tym poradzić . Spieprzyli do kosmosu swoimi statkami i tam obserwowali całe to zjawisko, Później wrócili spowrotem na ziemię jak wody opadły . To są fakty niepodważalne moi drodzy i czy chcecie czy nie ale tak było Definicja Boga - wyjaśnienie ( Są to istoty miliony razy inteligentniejsze od nas ludzi,nie ma jednego Boga jak nakazuje nam kościół ) Nasz świat jest inny niż stan w jakim jest on nam narzucany! Prawdę Mozna poznać lecz nie każdy ja zaakceptuje.
...
Następna strona
bGLvQIrb
bGLvQIqi
bGLvQIri
bGLvQIrj