bGNtfWBM
bGNtfWBQ
bGNtfWBU
programy
kategorie
bGNtfWBN

20 lat po zamachu na World Trade Center w USA. Gorzkie wspomnienia ocalałych

W atakach terrorystycznych z 11 września 2001 na dwie wieże World Trade Center zginęło prawie 3000 osób. Szacuje się, że udało się przeżyć ok. 33 000 osobom. Po 20 latach od tej tragedii, która zszokowała cały świat, ci, którzy ocaleli, wspominają tamten dzień i opisują swoje zmagania z traumą, której doświadczyli. Will Jimeno był w jednej z wież, gdy uderzył samolot. Musiał przejść przez tony gruzu, aby wydostać się z budynku. Został przygnieciony przez spadający strop. Obok niego był wtedy jego kolega, oficer Dominick Pezzulo. Niestety nie przeżył. Oprócz wspomnień, codziennie o tym wydarzeniu przypominają Willowi obrażenia nogi, które na zawsze przekreśliły jego marzenie zawodowe. Był policjantem i bardzo lubił swoją pracę. Cierpi także na zespół stresu pourazowego. Will napisał dwie książki ze wspomnieniami z 11 września. Zostały one użyte w wielu filmach dokumentalnych na temat zamachu. Désirée Bouchat była w drugiej wieży. Obserwowała z niej płonącą...

rozwiń
88 reakcji
14
30
44
Podziel się
bGNtfWBP
Komentarze (44)
11-09-2021
observerAmerykanie amerykanom zgotowali ten los.
zobacz więcej komentarzy (44)

Programy Wirtualnej Polski

bGNtfWBZ
KOMENTARZE
(44)
observer
rok temu
Amerykanie amerykanom zgotowali ten los.
Wernyhora
rok temu
Też miałem wizję, że za tym stoi plemię żmijowe i okazało się, że w końcu wydalono z USA 300 agentów Mosadu którzy brali udział w szkoleniu pilotów Arabskich i wizja okazała się prawdziwa!!!
Tom
rok temu
a w Pentagon to uderzyło niewidzialne UFO. Bo monitoring najlepiej strzeżonego budynku na świecie nic nie zarejestrował.
bGNtfWCr
CtM
rok temu
miał wizję? że Jackowski będzie przepowiadał pogodę...?
CZARNOWIDZ
rok temu
SAMI NAWIEDZENI - Wszystko widza po Fakcie - To co było - A Ja słyszałem jak Starsze Panie mówiły - 60 - 55 lat temu - Ameryka zniknie z powierzchni Ziemi - W Europie będą takie Susze - Brak deszczu - Nic nie będzie chciało Rosnąć - Wszystko Słońce będzie spalać
Najnowsze komentarze (44)
Lena
rok temu
Dlaczego nikt nie mówi och winnych?! Muzułmanie to plaga świata, to z nich wyrastają terroryści!
Ela
rok temu
I co to była za wizja, bo czytałam dwa razy i nie wiem, do czego odnosi się zwrot ?miał wizję".
Kryśka z Gazo...
rok temu
11/9 a wy piłke tylko gapicie!
marek
rok temu
jedno pytanie , gdzie samolot który wywalił w pentagon ja się pytam?
cccc
rok temu
A trzeci budynek zawalił się na skutek czego ? A co w nim było w podziemiach ?
Azur
rok temu
Ja mam 💯 % wizję że za 10 lat będę miał niską emeryturę jak dożyje chyba że PIS obniży wiek emerytalny bo jak oglądałem wiadomości TVP to w Polsce jest super.
Arezo
rok temu
Szkoda że nie znaleziono żadnej czarnej skrzynki z 4 samolotów, szkoda. Pozostanie taka sama tajemnicą CIA jak śmierć Kenediego.
Józef
rok temu
Te wszystkie wizję są komentowane po fakcie.
bGNtfWCj
marek
rok temu
,,zespol stresu pourazowego,, hm! zastanawia mnie jak to bylo ze po II wojnie zolnierze nie mieli zespolow stresu nie wspomiajac o tych co z robot w niemczech wrocili czy obozow....bo wiecie co praca sie zajeli! ciezka praca! Nie mieli czasu... no i nie bylo jeszcze przemyslu zwanego ,,psychologia,,! To sie juz tak rozbudowalo,ze psycholog zastepuje Wam i butelke wodki i Boga jak kto woli. Mam ponad 50 lat i nie slyszalem aby ktos z moich rowiesnikow potrzebowal psychologa ale nastepne pokolenie to juz wysyp wyimaginowanych ,,chorob,, z kosmosu a kolejna generacja do psychologa chodzi jak moja matka do Kosciola....raz w tygodniu i to za malo. Problem w tym, ze olaliscie Boga a z Kosciolow najlepiej zrobilibyscie PUBy jednoczesnie ,,ducha,, oddaliscie psychologom ktorzy was z kasy wyrzymaja jak szmate a wy im jeszcze klaszczecie za pomoc ,,duchowa,,! buha,ha,ha,ha,ha...Naiwnych nie sieja prawda?
Azur
rok temu
Ja mam 100% wizję że za 10 lat będę miał niską emeryturę jak dożyje
Janusz
rok temu
Czy w tych 33 000 którzy przeżyli mnie też policzono?Bo ja też przeżyłem. Pracowałem tego dnia w Austrii na polu.
Fiuro
rok temu
Kiedy wreszcie ludzie przestaną wierzyć w te bzdury??Terrorystami byli Saudyjczycy i Arabowie a Amerykańce uderzyli po wszystkim na Irak.Cheć wzbudzenia strachu w społeczeństwie trwa do dziś.
UFO-k
rok temu
''Kontrolowane wyburzanie'' odniosło zamierzony skutek :):)
Hak
rok temu
To już 20 rocznica kłamstwa nowojorskiego, zamachu szytego grubymi nićmi. Nie wierzcie nigdy w oficjalne wersje, nie doczekacie się prawdy.
bGNtfWCL
bGNtfWBS
bGNtfWCS
bGNtfWCT