programy
kategorie

Akademiki dla zaszczepionych. Stanowcza decyzja rektora Uniwersytetu Śląskiego

Akademiki tylko dla zaszczepionych – takie jest stanowisko rektora Uniwersytetu Śląskiego. Od 1 października 2021 r. w akademikach UŚ będą mogły meldować się osoby wyłącznie w pełni zaszczepione. O zmianach poinformował w liście rektor uczelni, prof. Ryszard Koziołek. W nowym roku akademickim przywracane będą klasyczne zajęcia na terenie uniwersytetu. Sytuacja będzie na bieżąco monitorowana w związku z ryzykiem wystąpienia czwartej fali pandemii. Prawo do udziału w zajęciach stacjonarnych będzie miał każdy ze studentów. Obostrzenia obejmą jedynie akademiki. Rektor tłumaczy to wyższym ryzykiem infekcji przy bliskim przebywaniu w pokojach i korytarzach akademików. Dlatego konieczne będzie tutaj okazanie tzw. certyfikatu covidowego. Zaapelował też do wszystkich, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to "w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie". Jak podaje serwis PAP Nauka w Polsce –...

rozwiń
328 reakcji
61
153
114
Podziel się
Komentarze (114)
26-07-2021
mec. Piotr
No i Pan Rektor powinien przestać być rektorem po takiej decyzji opartej o nic. Mam nadzieję, że znajdą się normalni prawnicy, którzy z tym Panem sobie poradzą. I coś wam...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (114)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(114)
mec. Piotr
3 lata temu
No i Pan Rektor powinien przestać być rektorem po takiej decyzji opartej o nic. Mam nadzieję, że znajdą się normalni prawnicy, którzy z tym Panem sobie poradzą. I coś wam powiem - jako naukowcy i to jeszcze na Śląsku trzymać taką patozę na rektorskim stołku. Naprawdę. Co z wami ludzie jest nie tak?
Patagon
3 lata temu
Ta decyzja nie jest odważna. Jest głupia, segregująca, niesprawiedliwa i przede wszystkim niezgodna z prawem. Mam nadzieję, że studenci (zwłaszcza prawa) odważą się powiedzieć to panu rektorowi w twarz.
STUDENT
3 lata temu
Prawo jest po to , aby je przestrzegać.Dotyczy to wszystkich panie rektorze.
mar
3 lata temu
Zwykła segregacja ludzi. Idzie z prądem i ogólnymi wytycznymi. Jaka to odwaga? Odwaga dzisiaj to zadawać pytania komu to tak naprawdę służy? Facet chce zaistnieć w mediach i nic więcej. Żenująca postawa.
Baku
3 lata temu
Głupota na wyższym poziomie widzę w tym kraju rozkwita z dnia na dzień bardziej.
Najnowsze komentarze (114)
Mat
3 lata temu
Czy rektor podiada udzialy w koncernach petro chemicznych produkujacych te ,,cuda,, ,,medyczne,,?
dziadek
3 lata temu
nareszcie ktoś z jajami ,a tym krytykantom przypominam że jak byli dziecmi ,oraz może ich dzieci , był obowiązek szczepień i prześwietleń płuc i dlatego wy lub wasze dzieci lub wnuki żyjecie , więc nie p.... o segregacji bo niedobrze się robi.
studentka...
3 lata temu
Antyszczepionkowcy, co was to obchodzi, to nie wasza półka, nie wasz poziom. Nie wtrącajcie się do studentów, bo to mądrzy i inteligentni ludzie i nie potrzebują burd takich przymułów.
Mario1976
3 lata temu
Ooo! Pan Rektor chyba bierze przykład z "porządnych niemców" z rocznika 1900- 1920! Panie Rektorze! Niech Pan zasięgnie rozumu i dowie się kim jest szef firmy Pfizer i jakie wałki kręcił!
Synergia
3 lata temu
w 1939 roku w Niemczech restauracje i tramwaje też były tylko dla Niemców!
Ada
3 lata temu
Skandal ! Co to za Uczelnia ? Z inicjatywy lewaków usuwa się pracownika naukowego, bo wyraził swoje odmienne poglądy, a teraz segreguje się studentów. To się w głowie nie mieści !
;(()
3 lata temu
Jazda z faszystą to sądu!!! Co, szpryca nie działa? XD coś nieskuteczna skoro trzeba się bać ludzi myślących. DO PROKURATURY!!! Tak jak z innymi już zrobiono porządek!
Beria
3 lata temu
Stanowisko rektora na Uniwersytecie Śląskim tylko dla osób niezaszczepionych!!
mr1
3 lata temu
Czy nikt nie wie o uchwale Rady Europy nr 2361, którą wszystkie Państwa UE muszą stosować? Rezolucja ze stycznia tego roku zakazuje dyskryminacji osób niezaszczepionych i w ten sposób przymuszania ich do dobrowolnych szczepień. Dyrektywa jest o wszelkich szczepieniach, że nie mogą być obowiązkowe - żadne, także te na Covid... Kiepskie te szczepionki, skoro zaszczepieni boją się niezaszczepionych.
łysy
3 lata temu
Winszuję głupoty Pana rektora.Powinno się go zawiesić w wykonywaniu funkcji rektora uczelni. To jest posunięcie faszystowskie.
edo
3 lata temu
Pan rektor się podbudował tą decyzją na pewno go awansują ciekawe czy tą decyzję podejmował po trzeźwemu czy jak był nawalony.
Miki
3 lata temu
Kto i na jakiej podstawie zezwolił lokalnemu watażce aplikować restrykcje do których ma prawo jedynie państwo.
zdrowy
3 lata temu
A ja bym w październiku przetestował tych wszystkich zaszczepionych studenciaków w tym akademcu, ale by była heca jakby 90% wyników było pozytywnych xD
LEE....
3 lata temu
Rektor czy protector oto jest pytanie ,bo on sam nie wie kim jest
...
Następna strona