bGxWsSpw
bGxWsSpA
bGxWsSpE
programy
kategorie
bGxWsSpx

Akademiki dla zaszczepionych. Stanowcza decyzja rektora Uniwersytetu Śląskiego

Akademiki tylko dla zaszczepionych – takie jest stanowisko rektora Uniwersytetu Śląskiego. Od 1 października 2021 r. w akademikach UŚ będą mogły meldować się osoby wyłącznie w pełni zaszczepione. O zmianach poinformował w liście rektor uczelni, prof. Ryszard Koziołek. W nowym roku akademickim przywracane będą klasyczne zajęcia na terenie uniwersytetu. Sytuacja będzie na bieżąco monitorowana w związku z ryzykiem wystąpienia czwartej fali pandemii. Prawo do udziału w zajęciach stacjonarnych będzie miał każdy ze studentów. Obostrzenia obejmą jedynie akademiki. Rektor tłumaczy to wyższym ryzykiem infekcji przy bliskim przebywaniu w pokojach i korytarzach akademików. Dlatego konieczne będzie tutaj okazanie tzw. certyfikatu covidowego. Zaapelował też do wszystkich, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to "w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie". Jak podaje serwis PAP Nauka w Polsce –...

rozwiń
328 reakcji
61
153
114
Podziel się
bGxWsSpz
Komentarze (114)
26-07-2021
mec. Piotr
No i Pan Rektor powinien przestać być rektorem po takiej decyzji opartej o nic. Mam nadzieję, że znajdą się normalni prawnicy, którzy z tym Panem sobie poradzą. I coś wam...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (114)

Programy Wirtualnej Polski

bGxWsSpJ
KOMENTARZE
(114)
mec. Piotr
rok temu
No i Pan Rektor powinien przestać być rektorem po takiej decyzji opartej o nic. Mam nadzieję, że znajdą się normalni prawnicy, którzy z tym Panem sobie poradzą. I coś wam powiem - jako naukowcy i to jeszcze na Śląsku trzymać taką patozę na rektorskim stołku. Naprawdę. Co z wami ludzie jest nie tak?
Patagon
rok temu
Ta decyzja nie jest odważna. Jest głupia, segregująca, niesprawiedliwa i przede wszystkim niezgodna z prawem. Mam nadzieję, że studenci (zwłaszcza prawa) odważą się powiedzieć to panu rektorowi w twarz.
STUDENT
rok temu
Prawo jest po to , aby je przestrzegać.Dotyczy to wszystkich panie rektorze.
bGxWsSqb
mar
rok temu
Zwykła segregacja ludzi. Idzie z prądem i ogólnymi wytycznymi. Jaka to odwaga? Odwaga dzisiaj to zadawać pytania komu to tak naprawdę służy? Facet chce zaistnieć w mediach i nic więcej. Żenująca postawa.
Baku
rok temu
Głupota na wyższym poziomie widzę w tym kraju rozkwita z dnia na dzień bardziej.
Najnowsze komentarze (114)
Mat
rok temu
Czy rektor podiada udzialy w koncernach petro chemicznych produkujacych te ,,cuda,, ,,medyczne,,?
dziadek
rok temu
nareszcie ktoś z jajami ,a tym krytykantom przypominam że jak byli dziecmi ,oraz może ich dzieci , był obowiązek szczepień i prześwietleń płuc i dlatego wy lub wasze dzieci lub wnuki żyjecie , więc nie p.... o segregacji bo niedobrze się robi.
studentka...
rok temu
Antyszczepionkowcy, co was to obchodzi, to nie wasza półka, nie wasz poziom. Nie wtrącajcie się do studentów, bo to mądrzy i inteligentni ludzie i nie potrzebują burd takich przymułów.
Mario1976
rok temu
Ooo! Pan Rektor chyba bierze przykład z "porządnych niemców" z rocznika 1900- 1920! Panie Rektorze! Niech Pan zasięgnie rozumu i dowie się kim jest szef firmy Pfizer i jakie wałki kręcił!
Synergia
rok temu
w 1939 roku w Niemczech restauracje i tramwaje też były tylko dla Niemców!
Ada
rok temu
Skandal ! Co to za Uczelnia ? Z inicjatywy lewaków usuwa się pracownika naukowego, bo wyraził swoje odmienne poglądy, a teraz segreguje się studentów. To się w głowie nie mieści !
;(()
rok temu
Jazda z faszystą to sądu!!! Co, szpryca nie działa? XD coś nieskuteczna skoro trzeba się bać ludzi myślących. DO PROKURATURY!!! Tak jak z innymi już zrobiono porządek!
Beria
rok temu
Stanowisko rektora na Uniwersytecie Śląskim tylko dla osób niezaszczepionych!!
bGxWsSpT
mr1
rok temu
Czy nikt nie wie o uchwale Rady Europy nr 2361, którą wszystkie Państwa UE muszą stosować? Rezolucja ze stycznia tego roku zakazuje dyskryminacji osób niezaszczepionych i w ten sposób przymuszania ich do dobrowolnych szczepień. Dyrektywa jest o wszelkich szczepieniach, że nie mogą być obowiązkowe - żadne, także te na Covid... Kiepskie te szczepionki, skoro zaszczepieni boją się niezaszczepionych.
łysy
rok temu
Winszuję głupoty Pana rektora.Powinno się go zawiesić w wykonywaniu funkcji rektora uczelni. To jest posunięcie faszystowskie.
edo
rok temu
Pan rektor się podbudował tą decyzją na pewno go awansują ciekawe czy tą decyzję podejmował po trzeźwemu czy jak był nawalony.
Miki
rok temu
Kto i na jakiej podstawie zezwolił lokalnemu watażce aplikować restrykcje do których ma prawo jedynie państwo.
zdrowy
rok temu
A ja bym w październiku przetestował tych wszystkich zaszczepionych studenciaków w tym akademcu, ale by była heca jakby 90% wyników było pozytywnych xD
LEE....
rok temu
Rektor czy protector oto jest pytanie ,bo on sam nie wie kim jest
...
Następna strona
bGxWsSqv
bGxWsSpC
bGxWsSqC
bGxWsSqD