bCYKtagQ
bCYKtagU
bCYKtagY
programy
kategorie
bCYKtagR

Archeolodzy odkryli ślady osadnictwa neolitycznego

Grupa badaczy pod kierownictwem dr Tomasza Boronia znowu pracuje pod Sandomierzem. Wilczyce 10 znane są jako jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych końca epoki lodowcowej w Europie. Dotychczasowe prace odsłoniły jamy, piece oraz grób sprzed ponad 4 tys. lat. Znaleziono tam również kilka tysięcy zabytków krzemiennych, ceramicznych, kości zwierząt oraz mnóstwo szczątków roślinnych. Prace w Wilczycach potrwają do połowy sierpnia.

66 reakcji
35
9
22
Podziel się
Komentarze (22)
19-08-2020
paweltypowo polskie odkrycie na skalę światową ...grobowiec Tutanchamona to przy tym odkryciu mały Pikuś
zobacz więcej komentarzy (22)

Programy Wirtualnej Polski

bCYKtahd
KOMENTARZE
(22)
pawel
miesiąc temu
typowo polskie odkrycie na skalę światową ...grobowiec Tutanchamona to przy tym odkryciu mały Pikuś
Pan Krzysztof
miesiąc temu
A co na to ksiądz Mateusz?
hehehehe
miesiąc temu
No i milicjant Możejko i pleban Mateusz z gosposią będą mieli temat .
bCYKtahv
Najnowsze komentarze (22)
bbb
miesiąc temu
olej mu sie skonczyl
ja70
miesiąc temu
W 2019 roku odnaleźli wrak. Przez kolejny rok pili, pili, a kiedy już wszystko wypili, to pochwalili się unikatowymi butelkami - typowe, ruskie.
hiphip
miesiąc temu
Czołem Wielkiej Polsce!
JestemRobotem
miesiąc temu
Sensacja! Sensacja! Odnaleziono stare kamienie! Archeolodzy z całego świata, założyli dziś brązowe gacie - tak w razie czego.
niełuk
miesiąc temu
...Znaleziono tam również kilka tysięcy zabytków krzemiennych, ceramicznych, kości zwierząt oraz mnóstwo szczątków roślinnych .... Gdzie można je zobaczyć? Chociaż kilka sztuk zabytków.
StaśAnioł
miesiąc temu
To do tych korytarzy Dark Father Matthew zwabiał dzieci i wykorzystywał je tam seksualnie, a niektóre nawet zjadał - przyrządzał potrawy z młodej ludziny według przepisów Natalii na cielęcinę. Proceder trwał latami - krył go inspektor Możejko i ten gruby policmajster - jego DFM przekupywał galaretką z nóżek komunistów - wiadomo, że Nocul żerty zupełnie jak Boczek jest. Ale wszystko wyszło na jaw gdy się okazało, że...
zaraz,
miesiąc temu
coś mi tu nie gra. znaleziska sprzed 4000 lat to nie z końca epoki lodowcowej, który nastąpił (o ile pamiętam) ok 10000 lat wcześniej.
Polak
miesiąc temu
W artykule brak informacji na czym polega wyjątkowość. Z tej samej epoki np ze Szwajcarii zachowane są przedmioty z drewna i skóry. Tu nie wiemy nic o wyjątkowości. Autor się nie wysilił., wielki tytuł i mało treści.
bCYKtahn
tytus
miesiąc temu
warto dodac ze, byl tez okragly kamien na gorze glinianego naczynia.
CNNNC
miesiąc temu
Przed neolitem byla cywilizacja ktora wyginela . Dlatego w osadach polodowcowych znajdowane sa obrobione kamienie . Zyli dlugo przed zlodowaceniem . Zlodowacenie jest sladem po wielkiej katastrofie z kosmosu . Deszcz meteorytow . W Egipcie kamienie piramid byly ukladane na zaprawie . W tej zaprawie odkryto drobiny tytanu z narzedzi. 12 % tytanu w stali
czyli
miesiąc temu
boga nie ma
podatnik
miesiąc temu
A co na to IPN ?
echhh
miesiąc temu
Jeszcze o tym nie wiedzą, jakież będzie zdziwienie kiedy wykopią maseczki z przed 4000 lat.
i tyle
miesiąc temu
A promocji prezesa do klasy maturalnej , archeologowie dalej nie odnalezli .
bCYKtahP
bCYKtagW
bCYKtahW
bCYKtahX