bCYKOAyI
bCYKOAyM
bCYKOAyQ
programy
kategorie
bCYKOAyJ

Arktyka bez lodu za 30 lat. Prognozy naukowców są bardzo niepokojące

Darmowa telewizja na wakacje. Sprawdź szczegóły na se.pl. Naukowcy z Wielkiej Brytanii opracowali nowy model, który sugeruje, że lody Arktyki stopnieją do 2050 roku. Eksperci przeanalizowali historię wielkich ociepleń Ziemi i doszli do wniosku, że aktualny stan naszej planety przypomina ostatni okres między wielkimi zlodowaceniami. Ostatnie globalne ocieplenie rozpoczęło się 130 tys. lat temu i miało dużo wyższą temperaturę. Niestety, jest jeden czynnik, który różni aktualne ocieplenie od poprzedniego: prędkość. Naukowcy podają, że jeszcze nigdy w historii lodowce nie topniały tak szybko. Katastrofalne skutki będą odczuwalne na całym globie. Podniesienie się poziomu mórz spowoduje zatopienie obecnej linii brzegowej wielu państw na świecie.

214 reakcji
39
96
79
Podziel się
Komentarze (79)
12-08-2020
waterloon
Jedna wielka bzdura - ziemia cyklicznie ma okresy cieplejsze i chłodniejsze. Swego czasy na antarktydzie rosły lasy deszczowe, i nie było wtedy ludzi ani przemysłu, tylko...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (79)
bCYKOAyV
KOMENTARZE
(79)
waterloon
miesiąc temu
Jedna wielka bzdura - ziemia cyklicznie ma okresy cieplejsze i chłodniejsze. Swego czasy na antarktydzie rosły lasy deszczowe, i nie było wtedy ludzi ani przemysłu, tylko dinozaury... Nakręcanie spirali strachu przez lobbystów.
realnie
miesiąc temu
Czapy lodowcowe topnieją i na Ziemi i na Marsie, przyczyną jest Słońce i jego podwyższona aktywność, cóż możemy z tym zrobić,
Wujek Dobra R...
miesiąc temu
Gdzie Greta Thunberg ?? Dlaczego nas nie ratuje ? Odrabia lekcje, czy co ?
bCYKOAzn
Najnowsze komentarze (79)
Bywalec
miesiąc temu
I dobrze. Zaorzemy i zasiejemy.
Ar
miesiąc temu
Raczej bójcie się gniewu Bożego. Czytajcie Pismo Święte i nawracajcie się. Pozdrawiam
Ar
miesiąc temu
Nie bójcie się ludzie BÓG OJCIEC nie pozwoli ziemię zniszczyć. Czytajcie PISMO ŚWIĘTE to się dużo dowiecie. W Księdze Koheleta - 1, 7 wszystkie rzeki płyną do morza, a morze wcale nie wzbiera. Tyle tysięcy lat już rzeki płyną już dawno ziemia byłaby zatopiona. Stwórca Nieba i Ziemi obiecał że już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemi. Pozdrawiam
ds
miesiąc temu
jest jeden błąd, zanim to się stanie nie minie 30 lat, a jakies 30000 tysięcy, takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień, a 30 lat dla ziemi to jak 0,0003 sekudny dla nas jak nie mniej
Kolanko
miesiąc temu
W USA pani wylądowałaby w więzieniu, a wcześniej zakuta w kajdanki na glebie. W Polsce, zależy jakie ma znajomości. Sądząc po bryczce, kasy jej nie brakuje i może posmarować gdzie trzeba. Najciekawsza i najśmieszniejsza pewnie była rozmowa po zatrzymaniu, ale tego nam nie przestawiono.
XXX
miesiąc temu
LEJE CO BEDZIE ZA 30 LAT,MNIE JUZ POWINNO NIE BYC ,A MLODYCH MA W DU..PIE ,TAK JAK ONI TERAZ STARSZYCH LUDZI
kiki
miesiąc temu
a możecie robić jakieś sensowne tytuły artykułów, bo te są tak tanie jak dla ludzi cofniętych w rozwoju.
fcuk4free
miesiąc temu
cóż naturalna kolej rzeczy.... kolejny gatunek wymrze a jego miejsce zajmia inne
bCYKOAzf
Zzz
miesiąc temu
Naukowcy powinni połączyć koronawirusa z globalnym ociepleniem to wtedy skutki były by bez obiadowe
olek 888
miesiąc temu
winny kaczynski i morawiecki
jatowiem
miesiąc temu
Przestańcie szczać, bo to jest główna przyczyna topnienie lodów. Tak jak pierdzenie krów w Australii powoduje efekt cieplarniany po metanie.
mega
miesiąc temu
Naukowcy podobno mówili o upałach i susz tego lata.
marta
miesiąc temu
jeżli ocieplenie miało wyższą temperaturę powinno postępować szybciej. prędkość topnienia lodu jest zależna od temperatury, bo niby od czego innego?
Jorg
miesiąc temu
nie wyszło autorce/ałtorofi z blogiem kuchennym,nie wyszło z modowym szafiarstwem,no to teraz bierzemy sie za zwierzontka??czy to moze ponownie ty Tymoteuszu usiłujesz zaistnieć medialnie po obśmianiu cie jako speca od uzbrojenia i IIWS??
...
Następna strona
bCYKOAzH
bCYKOAyO
bCYKOAzO
bCYKOAzP