bFfDHORg
bFfDHORk
bFfDHORo
programy
kategorie
bFfDHORh

Arktyka bez lodu za 30 lat. Prognozy naukowców są bardzo niepokojące

Darmowa telewizja na wakacje. Sprawdź szczegóły na se.pl. Naukowcy z Wielkiej Brytanii opracowali nowy model, który sugeruje, że lody Arktyki stopnieją do 2050 roku. Eksperci przeanalizowali historię wielkich ociepleń Ziemi i doszli do wniosku, że aktualny stan naszej planety przypomina ostatni okres między wielkimi zlodowaceniami. Ostatnie globalne ocieplenie rozpoczęło się 130 tys. lat temu i miało dużo wyższą temperaturę. Niestety, jest jeden czynnik, który różni aktualne ocieplenie od poprzedniego: prędkość. Naukowcy podają, że jeszcze nigdy w historii lodowce nie topniały tak szybko. Katastrofalne skutki będą odczuwalne na całym globie. Podniesienie się poziomu mórz spowoduje zatopienie obecnej linii brzegowej wielu państw na świecie.

216 reakcji
40
97
79
Podziel się
Komentarze (79)
12-08-2020
waterloon
Jedna wielka bzdura - ziemia cyklicznie ma okresy cieplejsze i chłodniejsze. Swego czasy na antarktydzie rosły lasy deszczowe, i nie było wtedy ludzi ani przemysłu, tylko...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (79)

Programy Wirtualnej Polski

bFfDHORt
KOMENTARZE
(79)
waterloon
rok temu
Jedna wielka bzdura - ziemia cyklicznie ma okresy cieplejsze i chłodniejsze. Swego czasy na antarktydzie rosły lasy deszczowe, i nie było wtedy ludzi ani przemysłu, tylko dinozaury... Nakręcanie spirali strachu przez lobbystów.
realnie
rok temu
Czapy lodowcowe topnieją i na Ziemi i na Marsie, przyczyną jest Słońce i jego podwyższona aktywność, cóż możemy z tym zrobić,
Wujek Dobra R...
rok temu
Gdzie Greta Thunberg ?? Dlaczego nas nie ratuje ? Odrabia lekcje, czy co ?
bFfDHORL
M.Marnotrawie...
rok temu
przecież znaleziono metodę na ocieplenie i zlodowacenie i na wiele innych problemów. Podatki.
Dunkan
rok temu
Grenlandia będzie znowu zielona?
Najnowsze komentarze (79)
Bywalec
rok temu
I dobrze. Zaorzemy i zasiejemy.
Ar
rok temu
Raczej bójcie się gniewu Bożego. Czytajcie Pismo Święte i nawracajcie się. Pozdrawiam
Ar
rok temu
Nie bójcie się ludzie BÓG OJCIEC nie pozwoli ziemię zniszczyć. Czytajcie PISMO ŚWIĘTE to się dużo dowiecie. W Księdze Koheleta - 1, 7 wszystkie rzeki płyną do morza, a morze wcale nie wzbiera. Tyle tysięcy lat już rzeki płyną już dawno ziemia byłaby zatopiona. Stwórca Nieba i Ziemi obiecał że już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemi. Pozdrawiam
ds
rok temu
jest jeden błąd, zanim to się stanie nie minie 30 lat, a jakies 30000 tysięcy, takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień, a 30 lat dla ziemi to jak 0,0003 sekudny dla nas jak nie mniej
Kolanko
rok temu
W USA pani wylądowałaby w więzieniu, a wcześniej zakuta w kajdanki na glebie. W Polsce, zależy jakie ma znajomości. Sądząc po bryczce, kasy jej nie brakuje i może posmarować gdzie trzeba. Najciekawsza i najśmieszniejsza pewnie była rozmowa po zatrzymaniu, ale tego nam nie przestawiono.
XXX
rok temu
LEJE CO BEDZIE ZA 30 LAT,MNIE JUZ POWINNO NIE BYC ,A MLODYCH MA W DU..PIE ,TAK JAK ONI TERAZ STARSZYCH LUDZI
kiki
rok temu
a możecie robić jakieś sensowne tytuły artykułów, bo te są tak tanie jak dla ludzi cofniętych w rozwoju.
fcuk4free
rok temu
cóż naturalna kolej rzeczy.... kolejny gatunek wymrze a jego miejsce zajmia inne
bFfDHORD
Zzz
rok temu
Naukowcy powinni połączyć koronawirusa z globalnym ociepleniem to wtedy skutki były by bez obiadowe
olek 888
rok temu
winny kaczynski i morawiecki
jatowiem
rok temu
Przestańcie szczać, bo to jest główna przyczyna topnienie lodów. Tak jak pierdzenie krów w Australii powoduje efekt cieplarniany po metanie.
mega
rok temu
Naukowcy podobno mówili o upałach i susz tego lata.
marta
rok temu
jeżli ocieplenie miało wyższą temperaturę powinno postępować szybciej. prędkość topnienia lodu jest zależna od temperatury, bo niby od czego innego?
Jorg
rok temu
nie wyszło autorce/ałtorofi z blogiem kuchennym,nie wyszło z modowym szafiarstwem,no to teraz bierzemy sie za zwierzontka??czy to moze ponownie ty Tymoteuszu usiłujesz zaistnieć medialnie po obśmianiu cie jako speca od uzbrojenia i IIWS??
...
Następna strona
bFfDHOSf
bFfDHORm
bFfDHOSm
bFfDHOSn