programy
kategorie

Arktyka bez lodu za 30 lat. Prognozy naukowców są bardzo niepokojące

Darmowa telewizja na wakacje. Sprawdź szczegóły na se.pl. Naukowcy z Wielkiej Brytanii opracowali nowy model, który sugeruje, że lody Arktyki stopnieją do 2050 roku. Eksperci przeanalizowali historię wielkich ociepleń Ziemi i doszli do wniosku, że aktualny stan naszej planety przypomina ostatni okres między wielkimi zlodowaceniami. Ostatnie globalne ocieplenie rozpoczęło się 130 tys. lat temu i miało dużo wyższą temperaturę. Niestety, jest jeden czynnik, który różni aktualne ocieplenie od poprzedniego: prędkość. Naukowcy podają, że jeszcze nigdy w historii lodowce nie topniały tak szybko. Katastrofalne skutki będą odczuwalne na całym globie. Podniesienie się poziomu mórz spowoduje zatopienie obecnej linii brzegowej wielu państw na świecie.

216 reakcji
40
97
79
Podziel się
Komentarze (79)
12-08-2020
waterloon
Jedna wielka bzdura - ziemia cyklicznie ma okresy cieplejsze i chłodniejsze. Swego czasy na antarktydzie rosły lasy deszczowe, i nie było wtedy ludzi ani przemysłu, tylko...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (79)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(79)
waterloon
4 lata temu
Jedna wielka bzdura - ziemia cyklicznie ma okresy cieplejsze i chłodniejsze. Swego czasy na antarktydzie rosły lasy deszczowe, i nie było wtedy ludzi ani przemysłu, tylko dinozaury... Nakręcanie spirali strachu przez lobbystów.
realnie
4 lata temu
Czapy lodowcowe topnieją i na Ziemi i na Marsie, przyczyną jest Słońce i jego podwyższona aktywność, cóż możemy z tym zrobić,
Wujek Dobra R...
4 lata temu
Gdzie Greta Thunberg ?? Dlaczego nas nie ratuje ? Odrabia lekcje, czy co ?
M.Marnotrawie...
4 lata temu
przecież znaleziono metodę na ocieplenie i zlodowacenie i na wiele innych problemów. Podatki.
Dunkan
4 lata temu
Grenlandia będzie znowu zielona?
Najnowsze komentarze (79)
Bywalec
4 lata temu
I dobrze. Zaorzemy i zasiejemy.
Ar
4 lata temu
Raczej bójcie się gniewu Bożego. Czytajcie Pismo Święte i nawracajcie się. Pozdrawiam
Ar
4 lata temu
Nie bójcie się ludzie BÓG OJCIEC nie pozwoli ziemię zniszczyć. Czytajcie PISMO ŚWIĘTE to się dużo dowiecie. W Księdze Koheleta - 1, 7 wszystkie rzeki płyną do morza, a morze wcale nie wzbiera. Tyle tysięcy lat już rzeki płyną już dawno ziemia byłaby zatopiona. Stwórca Nieba i Ziemi obiecał że już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemi. Pozdrawiam
ds
4 lata temu
jest jeden błąd, zanim to się stanie nie minie 30 lat, a jakies 30000 tysięcy, takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień, a 30 lat dla ziemi to jak 0,0003 sekudny dla nas jak nie mniej
Kolanko
4 lata temu
W USA pani wylądowałaby w więzieniu, a wcześniej zakuta w kajdanki na glebie. W Polsce, zależy jakie ma znajomości. Sądząc po bryczce, kasy jej nie brakuje i może posmarować gdzie trzeba. Najciekawsza i najśmieszniejsza pewnie była rozmowa po zatrzymaniu, ale tego nam nie przestawiono.
XXX
4 lata temu
LEJE CO BEDZIE ZA 30 LAT,MNIE JUZ POWINNO NIE BYC ,A MLODYCH MA W DU..PIE ,TAK JAK ONI TERAZ STARSZYCH LUDZI
kiki
4 lata temu
a możecie robić jakieś sensowne tytuły artykułów, bo te są tak tanie jak dla ludzi cofniętych w rozwoju.
fcuk4free
4 lata temu
cóż naturalna kolej rzeczy.... kolejny gatunek wymrze a jego miejsce zajmia inne
Zzz
4 lata temu
Naukowcy powinni połączyć koronawirusa z globalnym ociepleniem to wtedy skutki były by bez obiadowe
olek 888
4 lata temu
winny kaczynski i morawiecki
jatowiem
4 lata temu
Przestańcie szczać, bo to jest główna przyczyna topnienie lodów. Tak jak pierdzenie krów w Australii powoduje efekt cieplarniany po metanie.
mega
4 lata temu
Naukowcy podobno mówili o upałach i susz tego lata.
marta
4 lata temu
jeżli ocieplenie miało wyższą temperaturę powinno postępować szybciej. prędkość topnienia lodu jest zależna od temperatury, bo niby od czego innego?
Jorg
4 lata temu
nie wyszło autorce/ałtorofi z blogiem kuchennym,nie wyszło z modowym szafiarstwem,no to teraz bierzemy sie za zwierzontka??czy to moze ponownie ty Tymoteuszu usiłujesz zaistnieć medialnie po obśmianiu cie jako speca od uzbrojenia i IIWS??
...
Następna strona