bFHeXdiY
bFHeXdjc
bFHeXdjg
programy
kategorie
bFHeXdiZ

Artefakty sprzed kilku tysięcy lat. Bezcenne odkrycie rolnika w Lubuskiem

W województwie lubuskim odnaleziono niezwykłe artefakty pochodzące sprzed kilku tysięcy lat. Odkrycia dokonał rolnik, który prowadził prace rolne na swoim polu. Podczas usuwania kamieni, które mogłyby uszkodzić jego maszynę, zobaczył pod warstwą orną przedmioty wykonane z brązu. Do niesamowitego odkrycia doszło 27 lipca, ale konserwator dopiero dziś powiadomił o wydarzeniu. Po zawiadomieniu służb konserwatorskich okazało się, że są to narzędzia należące do kultury unietyckiej i pochodzą najprawdopodobniej z okresu od 2300 do 1600 r. p. n. e. Specjaliści zabezpieczyli cały teren, aby prowadzić dalsze analizy i poszukiwania. Znalezione artefakty to trzy berła sztyletowe, trzy sztylety, siekierka oraz dłuto. To bezcenne znalezisko, ponieważ bardzo rzadko znajduje się kilka tego typu przedmiotów jednocześnie, a dodatkowo, są zachowane w bardzo dobrym stanie. Na dużą pochwałę zasługuje postawa rolnika, który powiadomił odpowiednie organa o swoim znalezisku. Dzięki...

rozwiń
227 reakcji
134
29
64
Podziel się
Komentarze (64)
16-08-2021
OstryNie zdziwie się jeżeli rolnik dostanie wyrok
zobacz więcej komentarzy (64)

Programy Wirtualnej Polski

bFHeXdjl
KOMENTARZE
(64)
Ostry
9 miesięcy temu
Nie zdziwie się jeżeli rolnik dostanie wyrok
marek
9 miesięcy temu
Teraz będzie miał rewizję w domu i obejściu. Wyrok w zawiasach.
gosć
9 miesięcy temu
Rewizję mu przeprowadzą na 100000 % .
bFHeXdjD
Cynik
9 miesięcy temu
A ponoć przed 966 rokim niczego tu nie było.....
Ciekawski
9 miesięcy temu
A ile dostanie znaleźnego? To przecież jego ziemia
Najnowsze komentarze (64)
Mały
9 miesięcy temu
Mam nadzieję że oddadzą prawowitym właścicielom sprzed wojny 🙃😁
R55
9 miesięcy temu
nalezy mu wyplacic znalezne, 10% wartosci znaleziska, chyba panstwo prawa go nie oszuka
POLAK
9 miesięcy temu
PRASTARZY POLACY TEŻ WSZYSTKO POTRAFILI.
ozyrys
9 miesięcy temu
Pochwała dla rolnika ? Niech się chłop cieszy, że go nie wezwano do propkuratury, gdzie by go przetrzymywano przez miesiąc, pytając gdzie schował resztę artefaków, lub komu sprzedał, po czym i tak by dostał obligatoryjnie 2 lata w zawieszeniu. I taka jest prawda i takie mamy prawo w Polsce, bo gdzie indziej, w innym kraju cywilizowanym dostałby ogromną finansową nagrodę i listy z podziękowaniem. A to jest cały czas nieszanowania własności prywatnej, tkwimy jeszcze w komunie w PRLu.
Czyli
9 miesięcy temu
sekta umiejętnie znowu okradła rolnika.
Piotrek
9 miesięcy temu
I ma grzywnę pewną, nawet jeżeli te ziemie należały przez kilka pokoleń do jego rodziny. Bo to Państwowa własność, a nie krowy która ma płacić podatki i być dojona na każdym kroku... .
albert
9 miesięcy temu
Może warto zastanowić się nad zmianą prawa w Polsce w kwestii odkryć archeologicznych przez osoby prywatne. Słyszałem o jakiejś rodzinie, która kupiła ziemię nad jeziorem. Chcieli wybudować budynek letniskowy. Natrafili na bardzo stary cmentarz i artefakty. Znajomi doradzili im, żeby szybko zakopali znalezisko, nikomu nic nie mówili, a domek postawili trochę dalej. W innych krajach nagradzają sowicie za znalezione przedmioty historyczne. U nas można mieć kłopoty i straty. Z tego powodu możemy tracić sporą część pradawnej historii. Część znalezisk może być też przemycana za granicę. Tam zapłacą.
SOSP
9 miesięcy temu
Teraz dostanie wyrok za niszczenie artefaktów. Takie mamy "prawo".
bFHeXdjv
Rafa
9 miesięcy temu
Biwakowałem tam trzy lata temu. W końcu wiem gdzie się podziały śledzie od namiotu.
Bolo
9 miesięcy temu
Domy aukcyjne z Monachium lub Londynu zapłaciłyby mu za to kilkadziesiąt tysięcy euro, jak nie więcej... A tak? Będzie miał kipisz na chacie i może dostanie 3 lata w zawiasach...
Bolo