bGYVHkTE
bGYVHkTI
bGYVHkTM
programy
kategorie
bGYVHkTF

AstraZeneca ze skutecznością 79 proc. Nowe badania z USA

Szczepionka AstraZeneca na COVID-19 zapewniła silną ochronę przed koronawirusem i powstrzymała zgony z powodu choroby we wszystkich grupach wiekowych podczas testów w Stanach Zjednoczonych. Takie są wnioski z raportu firmy, który opublikowano w poniedziałek, 22 marca. Ponieważ USA nie autoryzowało jeszcze szczepionki, AstraZeneca przeprowadziła szczepienie 30 tysięcy ochotników. W oświadczeniu AstraZeneca stwierdziła, że jej szczepionka COVID-19 ma 79 proc. wskaźnik skuteczności w zapobieganiu objawowemu COVID-19 i jest w 100 proc. skuteczna w zapobieganiu hospitalizacji, chociaż nie opublikowała jeszcze pełnych danych. Badacze stwierdzili, że szczepionka była skuteczna w każdym wieku, w tym także u osób starszych - czego nie udało się ustalić w poprzednich badaniach w innych krajach. Komitet doradczy komisji ds. leków publicznie omówi teraz dowody stojące za zastrzykami, zanim agencja zdecyduje, czy zezwolić na doraźne użycie szczepionki.

102 reakcje
36
21
45
Podziel się
bGYVHkTH
Komentarze (45)
23-03-2021
Czyżby...?Jeszcze chwila, a Dworczyk ogłosi, że AstraZeneca ma 110% skuteczności!
zobacz więcej komentarzy (45)

Programy Wirtualnej Polski

bGYVHkTR
KOMENTARZE
(45)
Czyżby...?
2 lata temu
Jeszcze chwila, a Dworczyk ogłosi, że AstraZeneca ma 110% skuteczności!
Andrea
2 lata temu
DLACZEGO NIE PODAJECIE-,,ŻE ODMOWA JEST WSKAZANOIE MIEJSCA SZCZEPIENIA-100 KM OD MIEJSCA ZAMIESZKANIA?
Kela
2 lata temu
Dzisiaj pogrzeb nauczycielki z sąsiedniej szkoły, po powikłaniach poszczepiennych i braku pomocy ze strony lekarzy.
bGYVHkUj
to kto.....
2 lata temu
kto ma racje ?......
sss
2 lata temu
Nie siejcie paniki!! Astra to bardzo dobra szczepionka ale każdy reaguje inaczej tak jak po zażyciu Apapu z apteki ! Ja się już zaszczepiłam Astrą!
Najnowsze komentarze (45)
jasz
2 lata temu
To nie jest żadna pandemia ! To jest masońsko-diabelska Operacja Pandemia ! Gdyby była rzeczywista pandemia czy epidemia, to nawet lewacy by się modlili w kościołach o zdrowie a nie zamykali ich.Oni wiedzą,że to fikcja przeznaczona do walki z Bogiem ,Kościołem i ludźmi wiary !
daroo676
2 lata temu
Każda szczepionka to trucizna i nie ma co dywagować która lepsza czy gorsza. Każda docelowo zabije kto przyjął ten preparat DNA, wczesniej czy później, to co się dzieje to depopulacja/.
...
2 lata temu
DLACZEGO RZĄD NIE ZASZCZEPIŁ SIĘ ZENEKĄ, SKORO JEST TAKA ,,SKUTECZNA,,? NIE CHCĄ DAĆ DOBREGO PRZYKAŁDU, CZY JUŻ PO CICHACZU ZALICZYLI PFIZERA?
jan
2 lata temu
DZIWNE wielu szczepionych młodych nauczycieli szczepionką Astra zeneka chorowało temperatura trzy dni , ateraz są chorzy na Cowid , co będzie z ludzimi 68-69lat, co nato Pan Dworczyk !!
Stary Belfer
2 lata temu
jestem tydzień po pierwszej dawce AstryZeneki. Na drugi dzień miałem podniesioną temperaturę o 1stopień i lekki ból przez 3 dni w miejscu ukłucia.
Azczzzq
2 lata temu
Ha ha ha 56%0to jest prawdziwa skuteczność a te 6%0to błąd statystyczny. Żeby nazywać jakiś preparat szczepionka to musi mieć skuteczność co najmniej 98%, a wtyk przypadku to jest suplement albo placebo
TOBYBYŁONATYL...
2 lata temu
astra zenka JAK WINO IM DŁUŻEJ LEŻY TYM LEPSZA ,zaczynała od pięćdziesiąt kilka procent skuteczności A SKOŃCZY BEZ KOZERY JEŻELI DLA TVPiSS ,TO200%
miś
2 lata temu
Jeśli ta szczepionka wywołuje tyle kontrowersji, to dlaczego z uporem maniaka szczepi się ludzi po 60-ce ? To takie pisowskie.
bGYVHkUb
fgh
2 lata temu
Jeżeli Astra jest taka szkodliwa to czemu Macron do spółki z Merkel chcą zablokować export sczepionki do UK produkowanej w holenderskiej fabryki AZ? Czemu zdesperowani Irlandczycy zapisują się na szczepienia w Irlandii Północnej?
esmeralda
2 lata temu
BZDURY. amerykańska agencja leków kwestionuje dane od firmy Zeneca. podaje ze Astra Zeneca mogła podać w wynikach badań nieaktualne dane dotyczące skuteczności preparatu. W USA szczepionka AZ nie jest dopuszczona do szczepienia. W informacji AZ , skuteczność wynosi 30% pierwsze szczepienie, po drugim 59%. Dlaczego więc nie chcą oficjalnie zweryfikować danych o skuteczności 79 i 100% ????. Rekomendacji i danych w opisie nie zmienili
nikt
2 lata temu
Tylko pozostałe dwie szczepionki którymi szczepimy w Polsce mają powyżej 95% skuteczności jeśli chodzi o objawowe zakażenie więc różnica jest znaczna. A ponieważ bezobjawowe zakażenie też może powodować spustoszenie w organizmie to jest to bardzo istotne.
Astra Zeneka
2 lata temu
Biznes to jest bizn es. Walka na noże. Każda z tych szczepionek jest skuteczna na tyle ile jesst
niebowiosna
2 lata temu
A miało być 97 %- ktoś odwrotnie przepisał? będzie jak zwykle 50 %
racjonalista
2 lata temu
Gdyby Astra była niebezpieczna, nie zaszczepiłaby się nią 94 letnia królowa brytyjska
bGYVHkUD
bGYVHkTK
bGYVHkUK
bGYVHkUL