programy
kategorie

Atak w Kabulu. Nagranie spod szpitala

W czwartek 26 sierpnia przed lotniskiem w Kabulu doszło do dwóch eksplozji. Oba ataki samobójcze zabiły co najmniej 13 osób. Organizacja pozarządowa Emergency, która prowadzi szpital w Kabulu poinformowała, że w wyniku wybuchu rannych zostało około 60 osób. Sześć z nich miało umrzeć w drodze do szpitala. Okolica lotniska to miejsce gromadzenia się tłumów ludzi, którzy próbują uciec z Afganistanu przed rządami talibów. Nagranie wideo opublikowane przez Associated Press pokazuje ranne osoby przewożone do jednego z miejskich szpitali. Brytyjskie źródła donoszą, że jest "bardzo prawdopodobne", że za ataki w Kabulu odpowiedzialne jest Państwo Islamskie Khorasan (ISIS-K). Wcześniej kilka krajów wezwało swoich obywateli do unikania lotniska, gdyż istnieje groźba zamachu samobójczego. Niewielu posłuchało tego wezwania.

429 reakcji
33
268
128
Podziel się
Komentarze (128)
26-08-2021
ArturJa ich w Polsce nie chcę
zobacz więcej komentarzy (128)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(128)
Artur
2 lata temu
Ja ich w Polsce nie chcę
Paulina
2 lata temu
Też ich nie chce w Polsce
Alisherov
2 lata temu
To mają to co chcieli a jeszcze nic nie zrobili w sprawie powołania rządu. Tam krwi się będzie lała w imię Allaha! !!
ark
2 lata temu
To nawet trochę zabawne , nie ma tam nikogo z kim mogliby sensownie walczyć a , wysadzają się w powietrze . Można by rzec że, to niedoszły uchodźca który miał zbyt szybki(krótki) lont . Kto kogo ukarał i czemu chciał wprowadzić strach na ulicy ? ISIS ? przecież oni byli ukrywani przez Talibów . Chyba będziemy świadkami jeszcze wielu takich rozrywek . Tak jak to miało miejsce w Iraku. Ale nie ginęli w tych zamachach Amerykanie czy Europejczycy a zwykli ludzie . To chore.
ja1
2 lata temu
atak???przeciez obcyh wojsk juz nie ma??chyba ,ze to juz strzelaja rosjanie do chinczykow..powtarza sie ...dzie dwoch sie bije tam talib korzysta
Najnowsze komentarze (128)
Górny Śląsk
2 lata temu
Kto wyjechał do Szwecji apeluje nie wracajcie do Polski tu nigdy nie będzie dobrze ludzie pracują do śmierci gówno mają po 45 latach pracy nadal pracują dopuki nie padną na ryj więcej głosować na PiS nie będziemy zostaliśmy oszukani pytamy gdzie emerytura stażowa robimy na wszystkich nierobów i na rozdawanie pieniędzy mamy dość tego życia w tym kraju!
sondor
2 lata temu
Duda to nazywa "aktem tchórzostwa" - nie dla nich to jest "akt honoru", "akt odwagi". Tak dla ścisłości, nie podzielam takich działań, ale znając realia islamu spodziewałem się takich zachowań. To religia, tak religia islamu stanowi, że kto ginie za islam to tam na niego w górze czekają hurysy. No i mamy zamachy i podejrzewam że na tym się nie skończy, tam będą walki plemienne, ba nawet religijne nie wliczam w to zwykłego bandytyzmu, bo to normalne po każdej wojnie i rozgardiaszu państwowego
Abby
2 lata temu
gdzie ten atak?...wideo ukazuje roześmianych awganczykow
Tan
2 lata temu
Dlaczego ISIS dało Polsce spokój??? - Bo i tak mamy prze.. bane z PiS
Piotr
2 lata temu
Prawdziwa mowa miłości w tych komentarzach. Ile procent katolików mamy w Polsce?
Afganka
2 lata temu
Jestem w Opolu , ludzie chcą nas, dziękuję kolegom
gdzie roznica
2 lata temu
Mamy własnych fanatyków, po co nam obcy. Nasi sami sobie poradzą. Tylko nie wiem gdzie niektórzy widzą różnicę.
antyklerykal
2 lata temu
/...Do sieci trafiły nagrania z ataków wojsk USA na Afganistan. Jak mówi jeden z pilotów, ataki często nie miały żadnego powodu, a ich ofiarami byli cywile. "To było zabijanie dla zabijania".,.............. "Connecting Vets" opublikowało skany z dzienników pilotów, w których dokładnie opisywano przebieg ataków. Jeden z pilotów przyznał, że przez pomyłkę zabił dwóch niewinnych cywilów i dziecko. Inny opisał jak trafił w mężczyznę, który na chwilę wyszedł z domu. Starsza pani wybiega z kompleksu. Pada na czworakach obok tego faceta. Widać jej rozpacz - wali w ziemię, bije się. Klęczała obok tego faceta z zaciśniętymi pięściami skierowanymi do nieba, potrząsając nimi w moją stronę - napisał jeden z pilotów. ,...............więcej /"Zabijanie dla zabijania". Wyciekły nagrania z ataków USA na Afganistan /
OloP
2 lata temu
Oni wojnę mają w genach. Wojna w Afganistanie trwa z małymi przerwami od ponad 100 lat. Nie szanują prawa poza koranicznym. Walczy każde plemię z każdym plemieniem a jeszcze w ramach plemion między sobą też walczą. Mają bardzo wysoki przyrost naturalny. 7-9 dzieci na kobietę... Do tego łączenie rodzin, a przy takiej dzietności najbliższa rodzina to 30-60 osób. Jak tylko dostaną zasiłki - będą ich miliony. Po 10-20 latach zostaniemy gośćmi we własnym kraju.
Prawnik
2 lata temu
Z orbity atomica i po sprawie....
Kazik
2 lata temu
Dwie obowiazkowe reklamy a nastepnje Nagranie.na ktorym nic nie ma...szokujace...caly swiat to oglada..
Iza
2 lata temu
Gorzej niż zwierzęta
only WHITE LI...
2 lata temu
SUPER!!! I ANI JEDNEGO muzułmanina W POLSCE nie BĘDZIE!!! ANI JEDNEGO!!!!!!!!!!!
Joanna
2 lata temu
A opozycja ich chce i każe ich wpuścić do Polski , chyba na złość chcą zrobić rządowi, kretyni, ja rozumiem że można się nie zgadzać z innymi poglądami, ale co do bezpieczeństwa w Polsce i Polaków powinna być jedność.
...
Następna strona