bFORLTHE
bFORLTHI
bFORLTHM
programy
kategorie
bFORLTHF

Beznadziejna sytuacja migrantów na Białorusi. ''Nie mieliśmy pojęcia, jak to naprawdę będzie''

Podróż na zachód Europy dla bardzo wielu migrantów zakończyła się w centrum Mińska na Białorusi. Tysiące osób, które przybyły tam m.in. z Iraku, znalazły się w sytuacji bez odwrotu. Praktycznie stracili już nadzieję na przekroczenie granicy z Polską lub Litwą. Wielu z nich często nie ma już pieniędzy, aby móc wrócić do swojej ojczyzny. Z lasów przy granicy z Polską, przenieśli się do centrum Mińska, gdzie śpią na ulicy. Sytuację utrudnia im także fakt, że w wyniku zamieszania przy granicy z Polską, wiele rodzin migrantów zostało rozdzielonych i straciło ze sobą kontakt. Są też wśród nich osoby, które nie myślą nawet o powrocie do ojczyzny. Wolą ubiegać się o azyl na Białorusi i próbować układać sobie życie właśnie tam. Takiego obrotu sprawy prawdopodobnie nie spodziewały się nawet władze Białorusi. Materiał Deutsche Welle.

547 reakcji
403
24
120
Podziel się
bFORLTHH
Komentarze (120)
15-12-2021
Fxx
I teraz niech Białorusini ich żywią. Ściągnęli ich, żeby przepchnąć na Zachód, to teraz niech cwaniakują i zapewnią im utrzymanie. Łukaszenka ma na pewno dużą posiadłość....Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (120)

Programy Wirtualnej Polski

bFORLTHR
KOMENTARZE
(120)
Fxx
7 miesięcy temu
I teraz niech Białorusini ich żywią. Ściągnęli ich, żeby przepchnąć na Zachód, to teraz niech cwaniakują i zapewnią im utrzymanie. Łukaszenka ma na pewno dużą posiadłość. Większość tam się zmieści.
lol
7 miesięcy temu
super sprawa teraz i Białorus bedzie multi kulti z tym że milicja białoruska nie bedzie sie cakać z nimi
Jan
7 miesięcy temu
Tylko Merkel nie ma problemu. Śpi spokojnie na wymarzonej wyspie Capri.
bFORLTIj
Max
7 miesięcy temu
Mówią, że Polska jest dla nich zbyt biedna. Niech emigrują do Kuwejtu. Nie przyjmują? Co za szkoda.
Michał
7 miesięcy temu
W zasadzie dobrze by było, by ci "biedni" migranci odpowiednio podziękowali Łukaszence. Niech swoje frustracje wyładowują na Białorusi, jej politykach i żołnierzach - bo to oni ich oszukali.
Najnowsze komentarze (120)
dobrzegada
6 miesięcy temu
W Białorusi jest bardzo dużo pustych kołchozów . Porozdzielać ich po kołchozach , dać im wszystko na start i niech pracują na siebie . Są pola , które leżą odłogiem , można wszystko zagospodarować . Tylko , że oni nie przyjechali tutaj do pracy , tylko po socjal . Siedzą w knajpkach , palą szisze i kręcą koralikami w paluchach . Ewentualnie jakiś kebab , albo sprzedaż owoców na bazarku. Czy ktoś widział jakiegoś ciapola na budowie , bo ja nigdy . Oni powinni siedzieć u siebie i swój kraj dżwigać i odbudowywać.
historyk
6 miesięcy temu
Białorusini są bardziej ludzcy niż Polacy
Radca Prawny
6 miesięcy temu
Przestępstwo nie popłaca. Na wspòlnika trzeba mieć zaufanego, łukaszenka-satrapienka to oszust i bandyta, jak takiemu dawać pieniądze na zaś? Trzeba myśleć. Sami sobie jesteście winni. Złòżcie zawiadomienie o przestępstwie. Art. 286, nakłonienie do niewłaściwego rozporządzeniem mienia. Oszustwo. Pozwy o zwrot wyłudzonych pieniędzy składajcie grupowo. Dogadacie się z Putinem. Dajcie mu działkę jak odbierze kasę na ktòrą przewalił was Łukaszenka. Uważajcie na Putina, też was może przewalić. Powodzenia.
Mecenas Niemc...
6 miesięcy temu
A dlaczego emigranci z kultury Islamu szukaja schronienia we wrogiej im religijnie chrzescijanskiej kulturze Europy? Przeciez ich bardzo bogaci bracia w wierze na polwyspie arabskim maja sie duzo lepiej niz Bialorus, Polska i Niemcy razem wziete.... Cieplo, ta sama religia, ta sama kultura - co idzie nie tak?????
ezj
6 miesięcy temu
wszyscy sie jada leczyc do Niemiec ale bialoruska sluzba zdrowia jest swietna, dofinansowana i szpitale sa bardzo dobre. Po wuj a do Niemiec ?
ja1
6 miesięcy temu
Lukaszenke czeka to samo co ma miejsce w Szwecji..Jak dojdzie do wybuchu niezadowolenia wsrod imigrantow to czego go to samo co Husajna i Kadafiego..Bedą krzyczeć wychodz tchorzu z bunkra,
Podziękowanie...
6 miesięcy temu
Mogliby podłożyć kilka bąbek dziczy Białoruskiej od Łukaszenki. Byłaby to podzięka za "serdeczne" przyjęcie. Pastuchy na razie atakują Polaków, jeszcze troche czasu i hołocie białoruskiej też się dostanie.
Ziemianin
6 miesięcy temu
Wygraliśmy bitwę. Super. Wojna hybrydowa trwa. Na Święta Bożego Narodzenia przewidywany "ATAK KLONÒW". "Scenarzysta Gwiezdnych Wojen" to gość który zrobił plagiat z przyszłości. Podróżuje w czasie. Opisał co widział. Był na granicy Polski ze wschodem. Dlatego film odniòsł taki sukces. Dla niego to się wydarzyło.
bFORLTIb
-gwarancje
6 miesięcy temu
cy spodziewaliscie sie brutalnego przyjecia przez Polske,,Kraj dumny ,historycznie znany ,,Kraj ,POLSKIEGO Paieza....,,WALESY,,Co z Wami ma robic ,Lukaszenka ,podobno kraj biedny,zle zarzadzany ,Zachod powinien rozstrzygnac ten problem,,,KANCLERZ MERKEL.wskazala rozwiazanie,tylko musza byc u siebie bezpieczni,
-gwarancje
6 miesięcy temu
cy spodziewaliscie sie brutalnego przyjecia przez Polske,,Kraj dumny ,historycznie znany ,,Kraj ,POLSKIEGO Paieza....,,WALESY,,Co z Wami ma robic ,Lukaszenka ,podobno kraj biedny,zle zarzadzany ,Zachod powinien rozstrzygnac ten problem,,,KANCLERZ MERKEL.wskazala rozwiazanie,tylko musza byc u siebie bezpieczni,
Ir4x
6 miesięcy temu
Widocznie Allach tak chciał...? To był ich wybór by przylecieć za grubą kasę na Białoruś, to i konsekwencje takich wyborów, mogą zginąć czy zamarznąć, Polski to nic nie powinno obchodzić, wzruszyć ramionami i robić swoje!
PotomekObrPol...
6 miesięcy temu
Na Białorusi prawie jak na Zachodzie. Łukaszek goni Europę. Jeszcze gospodarkę popraw.
SynTej Ziemi
6 miesięcy temu
A gdzie moje komy?
sGsGG
6 miesięcy temu
Myślę o nich jak o domorosłych inwestorach co włożyli wszystkie pieniądze swoje i rodziny w jakąś szemraną inwestycję i skrewili. Czyli zwykłe głupki bez wyobraźni. Pochodzenie, religia, aparycja - nie ma tu nic do rzeczy. Bo głupota jest uniwersalna jak matematyka. Ci mądrzejsi zostali u siebie.
...
Następna strona
bFORLTID
bFORLTHK
bFORLTIK
bFORLTIL