bGXkhXsk
bGXkhXso
bGXkhXss
programy
kategorie
bGXkhXsl

Beznadziejna sytuacja migrantów na Białorusi. ''Nie mieliśmy pojęcia, jak to naprawdę będzie''

Podróż na zachód Europy dla bardzo wielu migrantów zakończyła się w centrum Mińska na Białorusi. Tysiące osób, które przybyły tam m.in. z Iraku, znalazły się w sytuacji bez odwrotu. Praktycznie stracili już nadzieję na przekroczenie granicy z Polską lub Litwą. Wielu z nich często nie ma już pieniędzy, aby móc wrócić do swojej ojczyzny. Z lasów przy granicy z Polską, przenieśli się do centrum Mińska, gdzie śpią na ulicy. Sytuację utrudnia im także fakt, że w wyniku zamieszania przy granicy z Polską, wiele rodzin migrantów zostało rozdzielonych i straciło ze sobą kontakt. Są też wśród nich osoby, które nie myślą nawet o powrocie do ojczyzny. Wolą ubiegać się o azyl na Białorusi i próbować układać sobie życie właśnie tam. Takiego obrotu sprawy prawdopodobnie nie spodziewały się nawet władze Białorusi. Materiał Deutsche Welle.

547 reakcji
403
24
120
Podziel się
bGXkhXsn
Komentarze (120)
15-12-2021
Fxx
I teraz niech Białorusini ich żywią. Ściągnęli ich, żeby przepchnąć na Zachód, to teraz niech cwaniakują i zapewnią im utrzymanie. Łukaszenka ma na pewno dużą posiadłość....Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (120)

Programy Wirtualnej Polski

bGXkhXsx
KOMENTARZE
(120)
Fxx
rok temu
I teraz niech Białorusini ich żywią. Ściągnęli ich, żeby przepchnąć na Zachód, to teraz niech cwaniakują i zapewnią im utrzymanie. Łukaszenka ma na pewno dużą posiadłość. Większość tam się zmieści.
lol
rok temu
super sprawa teraz i Białorus bedzie multi kulti z tym że milicja białoruska nie bedzie sie cakać z nimi
Jan
rok temu
Tylko Merkel nie ma problemu. Śpi spokojnie na wymarzonej wyspie Capri.
bGXkhXsP
Max
rok temu
Mówią, że Polska jest dla nich zbyt biedna. Niech emigrują do Kuwejtu. Nie przyjmują? Co za szkoda.
Michał
rok temu
W zasadzie dobrze by było, by ci "biedni" migranci odpowiednio podziękowali Łukaszence. Niech swoje frustracje wyładowują na Białorusi, jej politykach i żołnierzach - bo to oni ich oszukali.
Najnowsze komentarze (120)
dobrzegada
rok temu
W Białorusi jest bardzo dużo pustych kołchozów . Porozdzielać ich po kołchozach , dać im wszystko na start i niech pracują na siebie . Są pola , które leżą odłogiem , można wszystko zagospodarować . Tylko , że oni nie przyjechali tutaj do pracy , tylko po socjal . Siedzą w knajpkach , palą szisze i kręcą koralikami w paluchach . Ewentualnie jakiś kebab , albo sprzedaż owoców na bazarku. Czy ktoś widział jakiegoś ciapola na budowie , bo ja nigdy . Oni powinni siedzieć u siebie i swój kraj dżwigać i odbudowywać.
historyk
rok temu
Białorusini są bardziej ludzcy niż Polacy
Radca Prawny
rok temu
Przestępstwo nie popłaca. Na wspòlnika trzeba mieć zaufanego, łukaszenka-satrapienka to oszust i bandyta, jak takiemu dawać pieniądze na zaś? Trzeba myśleć. Sami sobie jesteście winni. Złòżcie zawiadomienie o przestępstwie. Art. 286, nakłonienie do niewłaściwego rozporządzeniem mienia. Oszustwo. Pozwy o zwrot wyłudzonych pieniędzy składajcie grupowo. Dogadacie się z Putinem. Dajcie mu działkę jak odbierze kasę na ktòrą przewalił was Łukaszenka. Uważajcie na Putina, też was może przewalić. Powodzenia.
Mecenas Niemc...
rok temu
A dlaczego emigranci z kultury Islamu szukaja schronienia we wrogiej im religijnie chrzescijanskiej kulturze Europy? Przeciez ich bardzo bogaci bracia w wierze na polwyspie arabskim maja sie duzo lepiej niz Bialorus, Polska i Niemcy razem wziete.... Cieplo, ta sama religia, ta sama kultura - co idzie nie tak?????
ezj
rok temu
wszyscy sie jada leczyc do Niemiec ale bialoruska sluzba zdrowia jest swietna, dofinansowana i szpitale sa bardzo dobre. Po wuj a do Niemiec ?
ja1
rok temu
Lukaszenke czeka to samo co ma miejsce w Szwecji..Jak dojdzie do wybuchu niezadowolenia wsrod imigrantow to czego go to samo co Husajna i Kadafiego..Bedą krzyczeć wychodz tchorzu z bunkra,
Podziękowanie...
rok temu
Mogliby podłożyć kilka bąbek dziczy Białoruskiej od Łukaszenki. Byłaby to podzięka za "serdeczne" przyjęcie. Pastuchy na razie atakują Polaków, jeszcze troche czasu i hołocie białoruskiej też się dostanie.
Ziemianin
rok temu
Wygraliśmy bitwę. Super. Wojna hybrydowa trwa. Na Święta Bożego Narodzenia przewidywany "ATAK KLONÒW". "Scenarzysta Gwiezdnych Wojen" to gość który zrobił plagiat z przyszłości. Podróżuje w czasie. Opisał co widział. Był na granicy Polski ze wschodem. Dlatego film odniòsł taki sukces. Dla niego to się wydarzyło.
bGXkhXsH
-gwarancje
rok temu
cy spodziewaliscie sie brutalnego przyjecia przez Polske,,Kraj dumny ,historycznie znany ,,Kraj ,POLSKIEGO Paieza....,,WALESY,,Co z Wami ma robic ,Lukaszenka ,podobno kraj biedny,zle zarzadzany ,Zachod powinien rozstrzygnac ten problem,,,KANCLERZ MERKEL.wskazala rozwiazanie,tylko musza byc u siebie bezpieczni,
-gwarancje
rok temu
cy spodziewaliscie sie brutalnego przyjecia przez Polske,,Kraj dumny ,historycznie znany ,,Kraj ,POLSKIEGO Paieza....,,WALESY,,Co z Wami ma robic ,Lukaszenka ,podobno kraj biedny,zle zarzadzany ,Zachod powinien rozstrzygnac ten problem,,,KANCLERZ MERKEL.wskazala rozwiazanie,tylko musza byc u siebie bezpieczni,
Ir4x
rok temu
Widocznie Allach tak chciał...? To był ich wybór by przylecieć za grubą kasę na Białoruś, to i konsekwencje takich wyborów, mogą zginąć czy zamarznąć, Polski to nic nie powinno obchodzić, wzruszyć ramionami i robić swoje!
PotomekObrPol...
rok temu
Na Białorusi prawie jak na Zachodzie. Łukaszek goni Europę. Jeszcze gospodarkę popraw.
SynTej Ziemi
rok temu
A gdzie moje komy?
sGsGG
rok temu
Myślę o nich jak o domorosłych inwestorach co włożyli wszystkie pieniądze swoje i rodziny w jakąś szemraną inwestycję i skrewili. Czyli zwykłe głupki bez wyobraźni. Pochodzenie, religia, aparycja - nie ma tu nic do rzeczy. Bo głupota jest uniwersalna jak matematyka. Ci mądrzejsi zostali u siebie.
...
Następna strona
bGXkhXtj
bGXkhXsq
bGXkhXtq
bGXkhXtr