bEECiRec
bEECiReg
bEECiRek
programy
kategorie
bEECiRed

Biegun północny bez lodu. Tragiczna analiza na 2050 r.

Już za kilka dekad, Arktyka latem może całkowicie stracić swoją pokrywę lodową. Eksperci z Uniwersytetu w Hamburgu twierdzą, że do 2050 r. Ocean Arktyczny latem będzie pozbawiony lodowców. Naukowcy przeanalizowali 40 modeli klimatycznych. Wszystkie sugerują zanikanie lodu przed 2050 r. Przyczyna jest oczywista - lód znika przez zmiany klimatu, globalne ocieplenie i wysoką emisję CO2. Od milionów lat Arktyka nieprzerwanie była pokryta lodem. Każdego lata lodu na wodzie ubywało, a zimą przybywało. Naukowcy obserwują jednak, że pokrywa lodowa topi się w takich ilościach, że nie odbuduje się w pełni zimą.

Tranksrypcja:Pika...
rozwiń
Pika
Pika Pika
Pikachu
tutututututututututu
310 reakcji
38
107
165
Podziel się
Komentarze (165)
23-04-2020
nie rozumiemmiesiąc temu odkryli, że kiedyś biegun porastały tropikalne lasy, to w czym problem?
zobacz więcej komentarzy (165)

Programy Wirtualnej Polski

bEECiRep
KOMENTARZE
(165)
nie rozumiem
rok temu
miesiąc temu odkryli, że kiedyś biegun porastały tropikalne lasy, to w czym problem?
baca
rok temu
A nasz polityczny geniusz Korwinek Miki mowi ze to wszystko sciema i dalej klepie dzieci i bierze pincet plusy narzekając ze jest zimno . Może Polscy patrioci zrobia mu zrzutke na cieple kalesony .
juju
rok temu
Kiedyś była epoka lodowcowa, teraz będzie epoka ocieplenia- klimat na ziemi zmienia się od zawsze i jest to proces który trwał od zawsze.
bEECiReH
WSk
rok temu
Zakorkować wszystkie wulkany, Stąd jest najwięcej CO2. Temat dla ekologów
babcia52
rok temu
Że też nie przewidzieli "koronawirusa" a wiedzą co będzie za X- (iks) lat. Dobre sobie. Panie BOŻE widzisz a nie grzmisz. Masz ciwrpliwość.
Najnowsze komentarze (165)
Zenon
5 miesięcy temu
Zapomnieli dodać że lodowce pojawia się w północnej Skandynawii i w Rosji. Globalne ocieplenie z niewiadomych przyczyn atakuje rejony niedostępne dla ludzi a tereny gęsto zamieszkane mogą się spodziewać extremalnych oziębień .
Adam
rok temu
A mój komentarz usunięto......
Bóg
rok temu
a ja was wszystkich wytruję i co mi zrobicie?
Co rok ....
rok temu
Na Syberii nastąpi stopniowe pustynnienie obszaru łącznie z Koreą,Mongolią i północnymi Chinami ..Związane to jest z przesuwaniem się klimatu.Sahara ale i Australia zaczną się od nowa zazieleniać się . .Niektóre ludy albo wymrą w wyniku wojen albo przesuną się na inne obszary .Dlatego Chiny mocno inwestują na południowych obszarach swego kraju .
kris
rok temu
jakie problemy mają ci naukowcy
Normalny1
rok temu
Won z pseudoekologią (nie roby) klimat sie zmienia i bedzie sie zmienial i nie mamy za bardzo na to wpływu, a wy ekologiczne darmozjady weźcie sie do roboty ale takiej normalnej bo jestescie pasozytami
obserwator
rok temu
Brawo dla autora artykułu!!!! Tylko że na symulacji widać analize lat od 2001 do 2016 roku a mamy 2020. Czyli wg tej symulacji już nie ma lodu:P
no i co?
rok temu
No i uj. Może wtedy wszystkich wierzących w niezliczone mitologie ich bogowie wybawią. Będą w raju, będą mieli po 200 dziewic, reinkarnują się w innym świecie w ufojudka. Wszyscy żyj.ęcy i modlący się do swoich Bóstw przecież z utęsknieniem na to czekają. To w czym problem. A ziemia będzie trwać, oczyści się, jeśli przetrwają jakieś bakterie, proste formy życiowe to będzie OK. Może nasz czas minoł.? Mamutów niema, turów niema, to teraz pora na największych szkodników na tej planecie - nas. Przyjmuję to do wiadomości i nawet godzę się z tym. Nie godząc się nic nie zmienię. Nie czekam na raj, dziewice i inne obiecanki macanki wymyślone przez pazernych praojców. A kto umarł - ten nie żyje.
bEECiRez
MAREK
rok temu
ODDAJCIE MIESZKANIA LUDZIOM NA KSIĄŻECZKI MIESZKANIOWE,,,,,,BANK PKO 0,01 % OPROCENTOWANIE TO SKANDAL,,,,,40 LAT CZEKAM I CZEKAM I CZEKAM A INFLACJA 4 %
SPEC
rok temu
A W 32 UDERZY W ZIEMIĘ WIELKI METEORYT I TYLE NASZEJ ZIEMI
USA
rok temu
@ nie rozumiem : To bylo dawno - miesiac temu !!!!!!!!!!!!!!!!!
max
rok temu
Bzdury - to bardzo dobrze. Poziom oceanu podniesie się , będzie więcej opadów tereny pustynne zanikną. Trzeba być niedorozwojem aby wierzyć w te durnoty opowiadane przez wyznawców religii klimatycznej. Klimat zmienny jest bo taka ma naturę a ocieplenie klimatu trwa od 20 tysiecy lat i dzięki niemu mogła powstać cywilizacja ludzka.
ok0
rok temu
A co z ozonem już przestał interesować czy niedochodowy
Dajcie spokój
rok temu
Kogo to obchodzi?
...
Następna strona
bEECiRfb
bEECiRei
bEECiRfi
bEECiRfj