programy
kategorie

Bliskie spotkanie z wilkiem. Nagranie z Nadleśnictwa Bolesławiec

Na profilu Nadleśnictwa Bolesławiec Lasów Państwowych opublikowano ciekawe nagranie z jednej z ustawionych fotopułapek. Na wideo zobaczyć można dwa wilki, które przechadzając się nocą, zauważyły urządzenie nagrywające i postanowiły się mu bardzo dokładnie przyjrzeć. Jednemu z nich fotopułapka tak się spodobała, że próbował ją... zjeść. Na szczęście wilk w porę zdał sobie sprawę, że to nie jest dla niego dobry posiłek i odpuścił. Urządzenie nie zostało uszkodzone. Pracownicy Nadleśnictwa Bolesławiec zidentyfikowali oba drapieżniki. To młode wilki, które przyszły na świat w 2020 roku. Są one częścią watahy, która liczy 5 osobników. Na całym obszarze Borów Dolnośląskich w sumie żyje ich prawdopodobnie 55.

114 reakcji
56
23
35
Podziel się
Komentarze (35)
18-01-2021
max
Przestańcie ukazywać wilki jako jakieś bestie które tylko czekają aby kogoś rozszarpać, zdecydowanie bardziej niebezpieczne są wałęsające się bez opiekunów psy, a jeszcze...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (35)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(35)
max
3 lata temu
Przestańcie ukazywać wilki jako jakieś bestie które tylko czekają aby kogoś rozszarpać, zdecydowanie bardziej niebezpieczne są wałęsające się bez opiekunów psy, a jeszcze bardziej niebezpieczni są inni ludzie.
nieekolog
3 lata temu
spacerujac po lesie zauwazyłem mysliwego ,który rozkladał mieso by zwierzyna podeszła pod ambone... zdziwi sie bo całosc zebralismy i rozłozylismy daleko od ambon
Jawa
3 lata temu
Normalne zachowanie dzikich zwierząt, ale zdjęcie główne pokazujące stereotyp "złego wilka". Zbyt mało mamy emocji i podsycanych lęków? Dla odmiany przydałoby się więcej normalności i obiektywizmu. "Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba"...
GOŚC
3 lata temu
KIEDYŚ W LASACH BYŁY PELNE PASNIKI SIANA,SŁOMY ,DZIKIE ZWIERZĘTA MIAŁY CO JEŚC . TERAZ WSZYSTCY WSZYSTKO MAJĄ W D.......
cck
3 lata temu
Oczyszczą z lasów kłusujące psy wiejskie,będą mniejsze szkody w pogłowiu zwierzyny.
Najnowsze komentarze (35)
zbyszek
3 lata temu
Ale to nasze wilki polskie.
Jak
3 lata temu
Ten hejt na dziki zwierzęta, to robota niby myśliwych.Znaleźli sobie rozrywkę.
Krycha
3 lata temu
Najbardziej niebezpiecznym drapieżnikiem jest człowiek.
cze.kapturek
3 lata temu
Wiki wybierają do pożarcia najpiękniejsze sztuki a nie stare i chore od których można się zarazić. Czekam na nagranie jak wilki napadają na ludzi co w krótce nastąpi bo wilki już straciły lęk przed człowiekiem.
grant
3 lata temu
Potłuczeni uczeni hodowali wilki i wypuścili. Za nasze pieniądze. Ludzkość przez wieki je tępiła, by przeżyć. Teraz mamy strach coraz większy, bo ich znów za dużo.
sami swoi
3 lata temu
wilk zaatakuje w obronie lub jak jest glodny a walesajaca sie sfora psow bezdomnych wyzuconych przez katolikow i chrzescijan na ulice zaatakuja wszystkich kogo popadnie bez wzgledu czy sa glodne czy syte i zreszta i ludzie tak samo postepuja i to sa prawdziwi bandziory
kropowki
3 lata temu
tak,....- fota leśników, mysliwych ze zdobytą zwierzyną tylko jedno pytanie kto te zwierzęta utrzymuje ? WIADOMO ROLNICY sarny teraz to jak krowy bez uwięzi !!!!!pytanie dlaczego koła łowieckie nie dokarmiają zwierząt do których strzelają??????? co jest tutaj nie tak jednak liczba zwierząt typu sarna stale rosnie !!!
Wolf
3 lata temu
Jak zwykle obraz przedstawiany przez myśliwych i leśników o krwiożerczych zwierzętach. To człowiek jest najbardziej krwiożerczy i dzikie zwierzęta się go boją. Wszystkie wyjątki to błędy ludzi np zabieranie z nor wilków i wypuszczanie na wolność jak okaże się, że jednak nie da się oswoić. Później taki wilk nie boi się człowieka - przykład dwóch wilków w Hajnówce.
Rerzyser
3 lata temu
Oglądali Państwo film "Młode Wilki 2020"
Kłus
3 lata temu
Wytępić wszystkie drapieżniki , nie są do niczego potrzebne.
ateista
3 lata temu
niech te leśniki wezmą się wreszcie do jakiejś roboty a nie czatują na nagrania i siedzą na fejsie.
torn
3 lata temu
Wataha w polityce, wataha w lesie - gdzie uciekać, broni nie ma - łuki w juki ....
tedy00
3 lata temu
u nas wystarczy że niemcy, putin, tusk, komorowski,wałęsa, gieremek , lewica, psl są żli wg tvp wyznacznika prawdy, to jeszcze wilka dopisujecie?
Erwin
3 lata temu
U nas wilki już pożarły zwierzęta leśne, saren nie widać, jelenie tylko w nocy, kiedy przychodzą pod latarnie uliczne przy lesie. Robią to w obawie przed wilkami. Dwa lata wstecz widziałem jak wilki zjadały sarnę, okropny widok, żyła jeszcze, próbowała się podnieść, ale szynki już były wyjadane. Nie zapomnę tego widoku.