bEDHWSok
bEDHWSoo
bEDHWSos
programy
kategorie
bEDHWSol

Budowa CPK. Ile osób straci domy, ziemie i firmy? Horała odpowiada

Trwa wykup gruntów pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Część mieszkańców będzie musiała opuścić swoje domy. - Na całkowitym obszarze rezerwacji, który jest większy niż lotnisko, jest około trzech tysięcy mieszkańców. Myślę, że ostateczny obszar obejmie mniejszą liczbę, być może zdecydowanie mniejszą. To już będzie wynikało z kontynuacji postępowania inwestycyjnego, precyzowania lokalizacji i ostatecznie przesądzonej decyzji środowiskowej - powiedział w programie "Newsroom" Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK oraz wiceminister infrastruktury. - Ci mieszkańcy dostaną odszkodowania zgodne z ustaleniami rzeczoznawców. Jest kilka możliwości, mogą przystąpić do programu dobrowolnych nabyć, ale z tego nikt nie musi skorzystać. Później przychodzą oferty wykupu, ale - jak w każdej inwestycji - jeśli ktoś się nie zgodzi, to będą wywłaszczenia. Mamy to przećwiczone, te procesy tak samo wyglądają w przypadku budowy dróg czy kolei - dodał.

6 reakcji
1
4
1
Podziel się
Komentarze (1)
14-07-2021
olo"jeśli ktoś się nie zgodzi, to będą wywłaszczenia. Mamy to przećwiczone..." Oby ciebie ktoś kiedys ze swojego domu przegnał !!
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bEDHWSox
KOMENTARZE
(1)
olo
2 miesiące temu
"jeśli ktoś się nie zgodzi, to będą wywłaszczenia. Mamy to przećwiczone..." Oby ciebie ktoś kiedys ze swojego domu przegnał !!
Najnowsze komentarze (1)
olo
2 miesiące temu
"jeśli ktoś się nie zgodzi, to będą wywłaszczenia. Mamy to przećwiczone..." Oby ciebie ktoś kiedys ze swojego domu przegnał !!
bEDHWSpj
bEDHWSoq
bEDHWSpq
bEDHWSpr