bEDEGzCI
bEDEGzCM
bEDEGzCQ
programy
kategorie
bEDEGzCJ

Ćwiczenia ''Kaukaz 2020''. Rosja i Chiny sprawdzają gotowość bojową

W sobotę 19 września rozpoczęły się planowane od dawna manewry wojskowe "Kaukaz 2020". Do sieci trafiło nagranie z ceremonii otwarcia. Miejscem ćwiczeń jest okręg astrachański w Rosji. Na zaproszenie strony rosyjskiej, udział w ćwiczeniach przyjęły armie krajów takich jak Chiny, Pakistan, Armenia, Białoruś i Mjanma. Łącznie ma wziąć w nich udział około 80 tysięcy żołnierzy, do 250 czołgów, 450 bojowych wozów piechoty i transporterów opancerzonych, a także około 200 systemów artyleryjskich i systemów rakietowych. ''Kaukaz 2020" mają potrwać do soboty 26 września. To największe ćwiczenia wojskowe organizowane przez Rosję w tym roku.

223 reakcje
67
99
57
Podziel się
Komentarze (57)
22-09-2020
AgaKażde z państw ćwiczy i to jest normalne !! Ćwiczą USA, Izrael, Niemcy, Hiszpanie, Francuzi, Szwedzi i Polacy ćwiczy Rosja i Chiny. Co w tym nienormalnego ???
zobacz więcej komentarzy (57)

Programy Wirtualnej Polski

bEDEGzCV
KOMENTARZE
(57)
Aga
rok temu
Każde z państw ćwiczy i to jest normalne !! Ćwiczą USA, Izrael, Niemcy, Hiszpanie, Francuzi, Szwedzi i Polacy ćwiczy Rosja i Chiny. Co w tym nienormalnego ???
fsdf
rok temu
jak byly cwiczenia nato pod nosem rosjan to ciiii ...
lech
rok temu
Dobrze ze nie chca pocwiczyc na POLSCE , bo samolotow latajacych mamy 8, tak tak 8, czolgi to zlomy, rakiety to dobrze wygladaja ale na zdjecju , a zaldacy z USA to sobie moga.
bEDEGzDn
Hank
rok temu
no i stalo sie skoro usa zlamalo slowo dane gorbaczowowi ze rosja bedzie w nato powstala nowa koalicja rosja chiny zaczyna sie proces wydalenia usa z euroazji nareszcie imperializm usa zostanie poskromiony
antyklerykal
rok temu
/Wojska amerykańskie w polsce/..Koszt stacjonowania żołnierzy USA? 50 mln dolarów rocznie. Roczny koszt stacjonowania 5,5 tys. amerykańskich żołnierzy - w tym dodatkowego tysiąca - będzie kosztował MON 50 mln dolarów rocznie - nieoficjalnie informuje RMF FM. Do dwóch miliardów dolarów wyniesie koszt budowy infrastruktury.....więcej /Wojska amerykańskie w polsce/,....... / Ile będzie kosztować baza USA w Polsce i dlaczego tak drogo? Już w czerwcu pisaliśmy o polskiej ofercie dla Amerykanów. Polska miałaby wyłożyć od 1,4 do 2 mld dolarów jako inwestycję w budowę stałej bazy wojsk USA. Po wybudowaniu bazy polski rząd pokrywałby część kosztów stacjonowania wojsk. Pytanie przez WP eksperci podkreślają, że 2 mld dol. (7,4 mld zł) to duży ciężar dla podatników. Ta kwota nie wesprze modernizacji naszej armii. Cały budżet MON wynosi 41 mld zł. Z czym można porównać koszt inwestycji w bazę USA? .........wiecej /"Polska zapłaci miliardy za obecność wojsk USA". Będziecie zdziwieni, ile płacą Niemcy/
Najnowsze komentarze (57)
Paweł
10 miesięcy temu
A co z pandemią? nikogo tam nie przeraża Covid? Takie zmasowanie ludzi w jednym miejscu toż to proszenie się o nagły i wysoki wzrost zachorowań
ateista
11 miesięcy temu
polskie wojsko polskie ćwiczy klękanie, żegnanie się na komendę.
ateista
11 miesięcy temu
polskie wojsko polskie ćwiczy żegnanie się, klękanie, na komędę.
Anty-Che
11 miesięcy temu
Jedno z chińskich konfucjańskich rad prowadzenia polityki / biznesu jest taka - wobec wroga, dopóki nie możesz zaatakować , udawaj przyjaciela. Zaatakuj kiedy będziesz miał pewność wygranej. Jak widzę Chińczyków udających przyjaciół wobec Rosjan to od razu mi sie ta rada przypomina. Chiny od kilkuset lat są na ścieżce wojennej z Rosją. W XIX wieku, kiedy były bardzo słabe, utraciły na rzec Europejskich mocarstw dużo terytoriów - Hong-Kong, Makau, część Szanghaju, częściowo ogólna niezależność, a na rzecz Rosji utraciły olbrzymie terytoria na Syberii ( o które walczyli od XVII wieku z Rosją) Obecnie widać ze od lat 80 budowane jest i wzmacniane Imperium CHińśkie, coraz silniejsze, coraz wiecej terenów i władzy zagarniające dla Pekinu . Odzyskano ogólną niezależnosć, Szanghaj, Makau, Hong-Kong, teraz na rozkładzie jest Tajwan. Ale Polityka Chińska od tysiącleci kreowana jest na dziesięciolecia naprzód. Taką mają tradycję i kulturę. Nie od wyborów do wyborów co 4 lata. Więc teraz Tajwan ale potem kolejne ziemie utracone - czyli Syberia. Zwłaszcza, że są tam cenne żródła surowców których Chińczykom brakuje, są tam niezasiedlone ziemie których Chińczykom brakuje (juz teraz wydzierżawia na Rosyjskiej wschodniej Syberii ziemię kilka milionów Chińczyków). A wspólne manewry - no cóż - jeżeli prowadzone są w dobrej intencji pozwalają sie dograć z przyjacielem i wspólnie działać, ale jeżeli prowadzone są w złej intencji pozwalają przejrzeć sposób działania potencjalnego wroga, jego system dowodzenia, organizacji wojska, prowadzenia działań i przygotować na to odpowiednio swoją taktykę ataku.
MKG
11 miesięcy temu
ROSJANIE CWICZYLI NA POLIGONACH Z NIEMCAMI A POTEM?
figi
11 miesięcy temu
A nam wprowadzają euro5 euro6 i zakazują palić drzewem i węglem w piecach
Artman
rok temu
Obwód astrachański położony jest w głębi europejskiej części Rosji. W żaden sposób nie można twierdzći że wojska na tym poligonie zagrażają krajom NATO. USA wkurza co innego. Wspólne ćwiczenia pokazują jednoznacznie po której stronie stanie Rosja w przypadku konfliktu USA - Chiny. A ten w dłuższej perspektywie wydaje się nieuchronny.
marcowy
rok temu
"Rosyjskie czołgi ruszyły. 6 krajów postawionych w stan gotowości. " - kto wymyśla takie głupie tytuły. Te 6 krajów to te ćwiczące w manewrach.
bEDEGzDf
jednorazowy
rok temu
Aga. Różnica jest w skali największe ćwiczenia Defence EUROPA to 37-40tyś wojska to ponad 80 tyś
Observer
rok temu
Rosja w tych manewrach chce sprawdzić zdolność bojowa ZAPROSZONYCH "sąsiadów" a po manewrach będzie wiedziała gdzie może uderzyć i zająć kolejne terytoria. Szykuje się "wypad" na Białoruś bo Putin ma już dość Łukaszenki(mazgaja wg Putina)
piotr
rok temu
a kto komu zabroni ćwiczyć obrone przed eskimosami
neoconstantin
rok temu
Dziś sojusznicy, jutro wrogowie - a potem na odwrót; nie ma stałych aliansów, są tylko stałe interesy. Tak zapewne wygląda ów chińsko - rosyjski sojusz. Mnie ciekawi tylko, co urzędujący w Gabinecie Owalnym "kontrowersyjny miliarder" zaoferuje Rosji, w zamian za zachowanie przez ten kraj co najmniej "życzliwej neutralności", w jego rozgrywce z Państwem Środka.
Mad Max
rok temu
W końcu Chiny dobiorą się Rosji do tyłka i skończy się przyjażń !!!!!!!!!!!!!!!!
zaqa
rok temu
to raczej zły omen dla świata///
...
Następna strona
bEDEGzDH
bEDEGzCO
bEDEGzDO
bEDEGzDP