programy
kategorie

Czerwone mięso a choroby serca. Nowe niepokojące badania

Od dłuższego czasu mówi się o szkodliwości spożywania czerwonego mięsa. Jego nadmiar w diecie jest groźny szczególnie dla serca. Wszystko m.in. przez bakterie jelitowe. Amerykańscy naukowcy na łamach czasopisma "Nature Microbiology", ogłosili, że bakterie jelitowe w trakcie trawienia czerwonego mięsa zwiększają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Wszystko przez wytwarzany w trakcie trawienia tlenek trimetyloaminy (TMAO), produkt uboczy, który powiązano ze ryzykiem zawałów serca, udarów mózgu, a nawet zgonów. Cząsteczka TMAO odpowiada za zakrzepy i rozwój miażdżycy. Nasze jelita są domem dla trylionów mikroorganizmów. Większość z nich jest nieszkodliwa i pełni bardzo ważne i pożyteczne funkcje związane z trawieniem, metabolizmem czy wzmacnianiem systemu odpornościowego. Badacze z Cleveland Clinic przeanalizowali wpływ bakterii jelitowych u 3 tys. osób z dietą obfitą w czerwone mięso. Wysoki poziom TMAO powiązano z zagrożeniem chorobami sercowo-naczyniowymi i...

rozwiń
52 reakcje
1
21
30
Podziel się
Komentarze (30)
03-01-2022
kiwi
jak alternatywa dla mięsa czerwonego? jedzcie białe mięso z utuczonego w ciągu jednego miesiąca kurczaka, na zdrowie! jedzcie mięso rybie ze sztucznej hodowli, z wodnej...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (30)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(30)
kiwi
2 lata temu
jak alternatywa dla mięsa czerwonego? jedzcie białe mięso z utuczonego w ciągu jednego miesiąca kurczaka, na zdrowie! jedzcie mięso rybie ze sztucznej hodowli, z wodnej brei nafaszerowanej odchodami, mączką rybną, antybiotykami, na zdrowie. możecie też nie jeść mięsa i przerzucić się na wyprodukowane na masową skalę rośliny i ich owoce lub nasiona, zmodyfikowane i urodliwe do granic naturalności, zabezpieczone najbardziej skomplikowanymi substancjami chemicznymi przed szkodnikami czy chorobami okresu wegetacyjnego i przechowalniczego, na zdrowie.
znaffca
2 lata temu
skoro twierdza ze czerowne mieso szkodzi to bd jadl podwojnie bo na pewno jes na odwrot !!
rickh
2 lata temu
trzeba jeść wszystko ale z umiarem , żadna skrajność nie jest dobra ...
pawel=
2 lata temu
naukowcy udowodnili ze jak się zdrowo odżywia umrze zdrowy +++
bajaderka
2 lata temu
a czy ci "badacze" zostali przebadani przez właściwego specjalistę? Dobry Bóg dał ludziom mięso do jedzenia, jak nas uczy Biblia.
Najnowsze komentarze (30)
Okinawa
2 lata temu
Dzięki wielkiemu Nowemu Wałowi rząd okradł nas z pieniędzy, stac nas tylko na czerwone mięso. I to tylko czasem.
Kaz
2 lata temu
Ciekawe... Twierdzi się że mięso czerwone jest niezdrowe a to mięso zawiera coś co chroni przed Covid 19 - cynk. A więc jak to jest z tym niezdrowym i zdrowym jedzeniem? Może napiszecie dokładnie, bo można spożywać czerwone mięso ale w odpowiedniej ilości. Nikt nie jada go w nadmiarze.
isi
2 lata temu
ludzie jedzą za dużo wszystkiego mięsa słodyczy a potem udary nowotwory
krolgolisza
2 lata temu
Czuję ze alternatywą jest mięso hodowane w laboratorium bo można na nim lepiej zarobić niż na szczepionkach!! Artykuł dla kompletnych głąbów! Badania co najmniej jak na temat szkodliwości jaj 40 lat temu!!! a ostatnio pisali ze naukowcy się wtedy pomylili!!!
jack
2 lata temu
tylko robaki ,tak eksperci unijni powiedzieli i tak musi byc,a i jeszcze sztucznie hodowane mieso tez jest ok,do tego szpryca ze strzykawki anty grypowa i zielenina ,swszystko mozna zapic woda z glifosatem dlugowiecznosc gwarantowane ,tak nam powiedzieli unijni eksperci
icodalej
2 lata temu
tylko miska ryżu da ci zdrowie.
jajco
2 lata temu
Kiszona kapusta w glowkach !! i szklana bimberku !!! To nic ze na starosc sa problemy !!! Ale wspomnienia pozwalaja przetrwac
jajco
2 lata temu
Ach !!! swierzonka !!!
socjald
2 lata temu
czytając pseudo naukowe artykuły/bzdurne pragnę pochwalić się, ze trochę żyje na tym świecie i... miałem okazje przerabiać wasze idee..m.in. masło było.. złe, później margaryna i na odwrót, jajka raz są super za chwile uśmiercają, ryby są.../były zdrowe ale ..., itd... setki przykładów... P.S. Popatrzcie na dokumenty fotograficzne z Polski, z lat 70, 80 i pokażcie mi grubasów..., a dziś albo napakowany na siłowni lub 30 latek zw 6 mc. ciąży , a o laskach, wyglądających w na zabiedzone lub... zbyt objedzone tylko wspomnę.... ... no i co wy na to p. naukowcy??????????
pawel-
2 lata temu
a jak będę się zdrowo odżywiać, to umrę zdrowy panie dochtorze ?
ZAPRAWIONY
2 lata temu
CO TY WIESZ ? CO TY ROZUMIESZ DOBRY TATAREK I SZKLANA "DOBREGO BIMBRU OK 90% NIE MA NIC LEPSZEGO!! ANI COVIDA ANI GRYPY!!!
placek
2 lata temu
Po raz kolejny bzdura!!!!!
lebioda i szy...
2 lata temu
Spokojnie. Zaraz przestaną. W nowym ładzie będzie zdrowa dieta ziemniaczana.
siepacz
2 lata temu
Nie warto nawet komentować tych "rewelacji".