bHmTzxiY
bHmTzxjc
bHmTzxjg
programy
kategorie
bHmTzxiZ

Czerwone mięso a choroby serca. Nowe niepokojące badania

Od dłuższego czasu mówi się o szkodliwości spożywania czerwonego mięsa. Jego nadmiar w diecie jest groźny szczególnie dla serca. Wszystko m.in. przez bakterie jelitowe. Amerykańscy naukowcy na łamach czasopisma "Nature Microbiology", ogłosili, że bakterie jelitowe w trakcie trawienia czerwonego mięsa zwiększają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Wszystko przez wytwarzany w trakcie trawienia tlenek trimetyloaminy (TMAO), produkt uboczy, który powiązano ze ryzykiem zawałów serca, udarów mózgu, a nawet zgonów. Cząsteczka TMAO odpowiada za zakrzepy i rozwój miażdżycy. Nasze jelita są domem dla trylionów mikroorganizmów. Większość z nich jest nieszkodliwa i pełni bardzo ważne i pożyteczne funkcje związane z trawieniem, metabolizmem czy wzmacnianiem systemu odpornościowego. Badacze z Cleveland Clinic przeanalizowali wpływ bakterii jelitowych u 3 tys. osób z dietą obfitą w czerwone mięso. Wysoki poziom TMAO powiązano z zagrożeniem chorobami sercowo-naczyniowymi i...

rozwiń
52 reakcje
1
21
30
Podziel się
bHmTzxjb
Komentarze (30)
03-01-2022
kiwi
jak alternatywa dla mięsa czerwonego? jedzcie białe mięso z utuczonego w ciągu jednego miesiąca kurczaka, na zdrowie! jedzcie mięso rybie ze sztucznej hodowli, z wodnej...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (30)

Programy Wirtualnej Polski

bHmTzxjl
KOMENTARZE
(30)
kiwi
rok temu
jak alternatywa dla mięsa czerwonego? jedzcie białe mięso z utuczonego w ciągu jednego miesiąca kurczaka, na zdrowie! jedzcie mięso rybie ze sztucznej hodowli, z wodnej brei nafaszerowanej odchodami, mączką rybną, antybiotykami, na zdrowie. możecie też nie jeść mięsa i przerzucić się na wyprodukowane na masową skalę rośliny i ich owoce lub nasiona, zmodyfikowane i urodliwe do granic naturalności, zabezpieczone najbardziej skomplikowanymi substancjami chemicznymi przed szkodnikami czy chorobami okresu wegetacyjnego i przechowalniczego, na zdrowie.
znaffca
rok temu
skoro twierdza ze czerowne mieso szkodzi to bd jadl podwojnie bo na pewno jes na odwrot !!
rickh
rok temu
trzeba jeść wszystko ale z umiarem , żadna skrajność nie jest dobra ...
bHmTzxjD
pawel=
rok temu
naukowcy udowodnili ze jak się zdrowo odżywia umrze zdrowy +++
bajaderka
rok temu
a czy ci "badacze" zostali przebadani przez właściwego specjalistę? Dobry Bóg dał ludziom mięso do jedzenia, jak nas uczy Biblia.
Najnowsze komentarze (30)
Okinawa
rok temu
Dzięki wielkiemu Nowemu Wałowi rząd okradł nas z pieniędzy, stac nas tylko na czerwone mięso. I to tylko czasem.
Kaz
rok temu
Ciekawe... Twierdzi się że mięso czerwone jest niezdrowe a to mięso zawiera coś co chroni przed Covid 19 - cynk. A więc jak to jest z tym niezdrowym i zdrowym jedzeniem? Może napiszecie dokładnie, bo można spożywać czerwone mięso ale w odpowiedniej ilości. Nikt nie jada go w nadmiarze.
isi
rok temu
ludzie jedzą za dużo wszystkiego mięsa słodyczy a potem udary nowotwory
krolgolisza
rok temu
Czuję ze alternatywą jest mięso hodowane w laboratorium bo można na nim lepiej zarobić niż na szczepionkach!! Artykuł dla kompletnych głąbów! Badania co najmniej jak na temat szkodliwości jaj 40 lat temu!!! a ostatnio pisali ze naukowcy się wtedy pomylili!!!
jack
rok temu
tylko robaki ,tak eksperci unijni powiedzieli i tak musi byc,a i jeszcze sztucznie hodowane mieso tez jest ok,do tego szpryca ze strzykawki anty grypowa i zielenina ,swszystko mozna zapic woda z glifosatem dlugowiecznosc gwarantowane ,tak nam powiedzieli unijni eksperci
icodalej
rok temu
tylko miska ryżu da ci zdrowie.
jajco
rok temu
Kiszona kapusta w glowkach !! i szklana bimberku !!! To nic ze na starosc sa problemy !!! Ale wspomnienia pozwalaja przetrwac
jajco
rok temu
Ach !!! swierzonka !!!
bHmTzxjv
socjald
rok temu
czytając pseudo naukowe artykuły/bzdurne pragnę pochwalić się, ze trochę żyje na tym świecie i... miałem okazje przerabiać wasze idee..m.in. masło było.. złe, później margaryna i na odwrót, jajka raz są super za chwile uśmiercają, ryby są.../były zdrowe ale ..., itd... setki przykładów... P.S. Popatrzcie na dokumenty fotograficzne z Polski, z lat 70, 80 i pokażcie mi grubasów..., a dziś albo napakowany na siłowni lub 30 latek zw 6 mc. ciąży , a o laskach, wyglądających w na zabiedzone lub... zbyt objedzone tylko wspomnę.... ... no i co wy na to p. naukowcy??????????
pawel-
rok temu
a jak będę się zdrowo odżywiać, to umrę zdrowy panie dochtorze ?
ZAPRAWIONY
rok temu
CO TY WIESZ ? CO TY ROZUMIESZ DOBRY TATAREK I SZKLANA "DOBREGO BIMBRU OK 90% NIE MA NIC LEPSZEGO!! ANI COVIDA ANI GRYPY!!!
placek
rok temu
Po raz kolejny bzdura!!!!!
lebioda i szy...
rok temu
Spokojnie. Zaraz przestaną. W nowym ładzie będzie zdrowa dieta ziemniaczana.
siepacz
rok temu
Nie warto nawet komentować tych "rewelacji".
bHmTzxjX
bHmTzxje
bHmTzxke
bHmTzxkf