programy
kategorie

Deszcz na Grenlandii. Niepokojące zjawisko pierwszy raz w historii pomiarów

Po raz pierwszy w historii pomiarów na Grenlandii pojawił się deszcz, a nie śnieg. To efekt ocieplenia klimatu i z szeregu zmian z nim związanych. - Klimat na całym globie się zmienia, a w Europie ciepło przesuwa się coraz bardziej na północ. Topnienie lodowców jest coraz bardziej widoczne, ten proces jest ekstremalnie szybki. Wysokie temperatury na Grenlandii, powyżej 10, 15, 20 st. Celsjusza, to nic dziwnego, to się pojawia. Wieczna zmarzlina rozmarza - mówił w programie "Newsroom" Grzegorz Walijewski z IMGW-PIB.

229 reakcji
51
84
94
Podziel się
Komentarze (94)
25-08-2021
loolJak Wikingowie odkryli Grenlandię to były tam lasy i uprawiali zborze.
zobacz więcej komentarzy (94)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(94)
lool
3 lata temu
Jak Wikingowie odkryli Grenlandię to były tam lasy i uprawiali zborze.
omg
3 lata temu
No to Greenland bedzie znowu green.
qwerty
3 lata temu
ale o tym ze na południu przybywa lodu to o tym nic nie mówią xD
Ramzes
3 lata temu
Apokalipsa idzie, a nie już tylko "nadchodzi". - No to już mamy po imprezie. - Homosapiens będzie na kolanach błagał, żeby zamiast betonu sadzili drzewa i krzewy w miastach, żeby zburzyć fabryki, żeby złomować samoloty i samochody... Homosapiens zatęskni za świeczką i lampa naftowa i studnia z czysta woda. Niedźwiedziom Polarnym zostało już tylko kilka lat do całkowitego unicestwienia. Ile czasu zostało zaślepionemu pieniądzem i alkoholem człowiekowi?
Iwan
3 lata temu
przeprowadzam się tam!!! póki nie ma tam pisu
Najnowsze komentarze (94)
holuk
3 lata temu
klimat na Ziemi zmienia się od paru milionów -tysięcy lat ,cyklicznie ,ale teraz ta zmiana jest przyspieszona ,w tym cały problem , ale jeżeli ktoś nie kuma problemu- to tylko piwo przed TV.
conasczeka
3 lata temu
Odwierty w rejonie Oceanu Arktycznego obciążone są dużym ryzykiem Arktyka rozpala obecnie wyobraźnię inwestorów.... Jakie są przyczyny rosnącego zainteresowania tą częścią świata? Zainteresowanie Oceanem Arktycznym od dawna uzależnione jest od zmian ceny ropy naftowej. Poszukiwania ropy naftowej na dnie Oceanu Arktycznego rozpoczęły się w latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku, gdy ceny ropy naftowej znacząco wzrosły. Gdy kurs wzrostowy załamał się w latach osiemdziesiątych, zakończyły się również poszukiwania. Do wcześniej odkrytych złóż powrócono dopiero, gdy ceny ropy wzrosły w XXI w. …
Wszechmogący ...
3 lata temu
Grenlandia - zielona kraina ! Powinno tam padać . A co z dziurą ozonową . Miała doprowadzić kilka lat temu do zagłady ludzkości . To samo będzie z ociepleniem . Wierutne bzdury . Człowiek z przyrodą nie może nic , za to ona może zrobić co chce . Jeżeli człowiek jest potężniejszy od przyrody to dla czego nie potrafi unieszkodliwić na przykład huraganu czy trąby powietrznej ?
Oczy
3 lata temu
To naprawdę żenujące, ile ciemnoty po internecie grasuje - Lem miał całkowitą racje twierdząc, ze dopóki nie zaczął z niego korzystać, nie wiedział, ze na świecie jest tylu idiotów. Co drugi, co trzeci wpis jest o "zielonej wyspie" na której Wikingowie pewnie i banany uprawiali, a siedzi jeden z drugim przed kompem i zamiast sprawdzić, skąd się ta nazwa wzięła, robią swoje głupie wrzuty obrażając inteligencje reszty ludzkości.
dr inż.
3 lata temu
Grenlandia - zielona wyspa, ekoterroryści wmawiają nam bzdury.
WASYL 24
3 lata temu
Klimat zmienia się cały czas od miliardów lat i to normalne ,natomiast tempo zmian przyspieszyło najpierw powoli z początkiem 19 wieku ( początek rewolucji przemysłowej ) natomiast teraz tempo zmian jest nieprawdopodobne , kiedyś zmiany następowały nieporównywalnie wolniej . Więc nie zmiany klimaty są niepokojące lecz tempo , które najlepiej widać właśnie na dalekiej północy.
bbvv
3 lata temu
W Polsce deszcz pada zawsze - i to jest dopiero wydarzenie. Co tam Grenlandia
grixx
3 lata temu
Nazwa Grenlandii oznacza "zielony ląd" (GreenLand) - i takim kiedyś była, bo tam ludzie mieszkali i nawet uprawiali ziemię. Potem klimat się zmienił i Grenlandia zamarzła. Teraz znowu klimat się zmienia i Grenlandia powoli wraca do stanu zielonego lądu. I nie ma co podnosić paniki, bo w przyrodzie ciągle coś się zmienia.
AstroNick
3 lata temu
Zbliża się NIMABIMBRU. Na razie nie widać, bo jest za Słońcem.
Rei
3 lata temu
Pełna żegluga po Arktyce to niesamowita oszczędność dla gospodarki. Przejście północno-wschodnie zapewni szybszy i tańszy transport z Chin. Zbiednieje tylko Egipt.
analityk
3 lata temu
zawsze kiedyś w historii trzeba zacząć robić pomiary
Robin
3 lata temu
Chyba po raz pierwszy uruchomię piec CO w sierpniu. Klimat się ociepla a sezon grzewczy coraz dłuższy. Muslimy niosą do Europy pokój i miłość. Ot znowu Radio Moskwa nadaje.
Alex
3 lata temu
Tzw. ekolodzy i ich fani wyraźnie mają problemy z pamięcią albo ze znajomością języków obcych. Grenlandia (której nazwa w językach staroskandynawskich oznacza zieloną ziemię) naprawdę była kiedyś zielona. Potwierdzają to wyniki badań naukowych dowodzące, że południowe wyżyny wyspy porastała niegdyś bujna tajga. Wyniki badania, które zostało częściowo sfinansowane przez UE w ramach programu Marie Curie, opublikowano na łamach czasopisma "Science". Naukowcy doszli do takiego wniosku po przeanalizowaniu bardzo starych cząsteczek DNA, które uzyskano ze spodniej części rdzenia lodowego wykrojonego na stanowisku Dye 3 w południowej Grenlandii. Próbki wykazały, że w tym miejscu rosły takie drzewa jak olsza, świerk, sosna i cis oraz występowały bezkręgowce, takie jak chrząszcze, muchówki, pająki, motyle i ćmy. Próbki pochodzą sprzed 450 000-800 000 lat, co sprawia, że są to najstarsze jak dotąd próbki DNA o potwierdzonej autentyczności.
cisza
3 lata temu
W grudniu zeszłego roku weszliśmy w etap kolejnego cyklu na ziemi. To nic nadzwyczajnego, to dopiero początek zmian i nie ma tu nic dziwnego, czego wcześniej już nie było. Przypisywanie wszystkiego globalnemu ociepleniu, jest manipulacją.
...
Następna strona