programy
kategorie

Dziecięca prostytucja w Polsce przed wojną. Szokujące relacje sprzed 90 lat

Większość z nich miała od 9 do 13 lat. Dzięki prostytucji te biedniejsze było stać na litr mleka lub trzy jajka. Najtańsze dziecięce prostytutki stolicy przed wojną brały do 2 zł za usługę, w Mławie zaledwie 50 gr. Materiał powstał na podstawie tekstu opublikowanego na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Kamil Janicki dotarł do relacji sprzed 90 lat. Okazuje się, że w Polsce w latach 20. i 30. XX w. panowało ciche przyzwolenie na dziecięcą prostytucje. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Dziecięca prostytucja w przedwojennej Polsce. Pozwalały się wykorzystywać już za 50 groszy

152 reakcje
14
77
61
Podziel się
Komentarze (61)
12-07-2021
Maria
Teraz rozumiem dlaczego polski kler tak dobrze mówi o przedwojennej Polsce. Polski kościół katolicki przywiązuje wielką wagę do "tradycji". Nawet w kwestii pedofilii ją...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (61)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(61)
Maria
3 lata temu
Teraz rozumiem dlaczego polski kler tak dobrze mówi o przedwojennej Polsce. Polski kościół katolicki przywiązuje wielką wagę do "tradycji". Nawet w kwestii pedofilii ją kontynuuje.
rett
3 lata temu
No jakto przeciez Polska przedwojenna to byl krej miodem i mlekiem plynacy, arystokraci, generalicja, biskupi - sam kwiat.
Wpis
3 lata temu
Sukienkowi do dzisiaj został ten pociąg, wtedy korzystali i dzisiaj to robią.
Yogi
3 lata temu
50 gr przed wojną kosztował bilet do kina - tyle samo zarabiał niewykwalifikowany robotnik najemny przez pół dniówki - z opowieści dziwnej treści
amen
3 lata temu
klientami byli ojcowie z patriotycznych i katolickich rodzin
Najnowsze komentarze (61)
?????!!!!!!
3 lata temu
Dzis nazywa sie je galeriankami. I sa troche starsze
hłop
3 lata temu
I to są te cechy niewieście o które chodzi Czarnkowi. Marzy by znów spoceni, brzuchaci, łysiejący panowie w opuszczonych spodniach z oblesną miną "pochylali się " na losem takich dzieci. I jakoś dziwnie wydaje mi się , ze wśród PiSowców takich by było mnóstwo.
Japol
3 lata temu
Czy jest coś takiego jak prostytucja umysłowa?
Margo
3 lata temu
No to teraz trzeba wprowadzić edukację rodzinną do szkół i przywrócić dawny katolicki porządek bo kobiety się wydrukowały za bardzo i świadome takie!
monia
3 lata temu
Czy ja dobrze zrozumiałam - że te rozwydrzone i głupie dzieciaki SAME "pozwalały się wykorzystywać" ??!!
Tqm
3 lata temu
MOPS już zaciera ręce, szuka spadkobierców tych dzieci by założyć im Niebieską Karte ! Statystyki trzeba korygować, liczba oficjalnych patologii musi rosnąć, musi być progress
za 1 grosz
3 lata temu
można było wówczas kupić 6 jajek, a dziś za PRL-bis sprzedają się za puszkę piwa
borys
3 lata temu
teraz daja w ukryciu w zatoce
a fuj
3 lata temu
teraz tylko taka roznica ze maja smartfony i sa bardziej bezczelne bo szkola ani rodzice nie ucza dobrych manier
Ewka
3 lata temu
szok...
Polka
3 lata temu
i właśnie pis takiej Polski pragnie, już Czarnek wdraża program, by dziewczynki były uległe i milczące, na wszystko pozwalające !!!!!
artur
3 lata temu
a tak się zastanówcie kler klerem a czy inne zawody przypadkiem nie są siedliskiem pedofili np grono pedagogiczne lekarze instruktorzy i instruktorki sportowe itp. kto to sprawdził ?.
ZBS
3 lata temu
Jaka realna wartosc miala zlotowka przed wojna? I jak sie to ma do stawek 20-to letnich prostytutek? 50gr sugeruje bardzo niska cene - czyli podaz (wynikajaca z desperacji) istniala, ale popytu raczej nie bylo. Takie wyrwane z kontekstu opowiesci maja niewielki sens. Teraz tez sa amatorzy seksu z dziecmi, wiec pewnie sa tez nieletnie prostytutki. Za 100 lat ktos na podstawie raportow policji napisze podobny tekst o naszych czasach. PS. W Victoria'nskiej Angli popyt na dzieciece prostytutki byl bardzo wysoki. Nie chodzilo o preferencje seksualne ale o kwestie zdrowotne i wynikalo to z szezacych sie chorob wenerycznych (wtedy jeszcze nieuleczalnych).
356778
3 lata temu
rysy semickie takie ma na polke to nie wyglaga ale tak moglo byc w chorej warszawie jak dzis
...
Następna strona